РубрикиСкандал

Дитину не повернути. Хто винен?

У центрі одеських скандалів — діти. Медики виправдовуються. Вкотре про нашу область Україна і світ чують недобрі новини...

Надія Хассан оголосила голодування біля стін Одеської мерії, вимагаючи знайти і покарати винних у смерті її тримісячного сина Гліба. Дитина померла 5 січня 2013-го. Малюка не повернути, та убита горем жінка хоче добитися правди й справедливості: покарати недобросовісних медиків, яких звинувачує в здирництві та халатності, що, на її переконання, й призвело до біди.

Син Надії потрапив у стаціонар Одеської міської дитячої лікарні №1 ім. Б.Я. Резніка два місяці тому з підозрою на двостороннє запалення легенів. Три тижні призначеної терапії призвели до ускладнень, в результаті чого немовля перевели в реанімацію. Там хлопчика підключили до апарату штучної вентиляції легень. Як каже мати, лікарі постійно погрожували відключити його, якщо не отримають від неї грошей. Жінка звернулася в міліцію і міськвиконком зі скаргою на дії працівників відділення реанімації міської дитячої лікарні.

Ще один скандал розгорівся у Фонтанці Комінтернівського району, де хвора на туберкульоз дитина ходила до школи. Коли про це довідалися батьки однокласників — зчинилася справжня буря. І людей можна зрозуміти.

Ці два випадки, які сколихнули громадськість, стали приводом для скликання кількох прес-конференцій, під час яких практикуючі медики, посадовці та науковці виправдовувалися.

Коментуючи ситуацію зі смертю тримісячного Гліба Хассана, начальник управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Михайло Бартко, сказав, мовляв, мати дитини тричі відмовлялася від операції, яку пропонував провести керівник регіонального дитячого відділення серцево-судинної хірургії Роман Лекан. Вона ж вимагала операції в Києві. Але дитина була нетранспортабельною. Посадовець вважає, що пролити світло на причини смерті немовляти дозволив би розтин, але мати відмовляється від цієї процедури з релігійних мотивів. Для вивчення ситуації створена медична комісія, яка впродовж місяця розбиратиметься. Медичне керівництво області, запевнив Михайло Бартко, готове зі свого боку жорстко відреагувати на підсумки роботи експертів спеціальної комісії, якими б вони не були. Головне — це максимально точно і правдиво відтворити всі етапи надання медичної допомоги дитині, неупереджено встановити істину.

Що ж до скандалу у Фонтанці, то хворобу, сказав начальник облздороввідділу, було виявлено на початковій стадії, відтак дитина не могла бути небезпечною для оточуючих. Мовляв, восени у цієї дитини проба Манту не виявила туберкульозу. Та справа в іншому. Деякі батьки, піддавшись паніці з приводу ніби-то небезпеки щеплень, відмовлялися їх робити. Якщо не відкрито, пишучи відповідну заяву, то таємно, купуючи довідки. Не скажу, що в цьому випадку було саме так, однак інші батьки мусять задуматися, що вони роблять, намагаючись перехитрити самих себе, і чим при цьому ризикують.

Не кращі справи і з дорослими. Трапляється, розповів Михайло Бартко, медогляди люди проходять, лише здавши свої санітарні книжки та... гроші. Туберкульоз — це дуже серйозно. Щороку на Одещині він діагностується у близько двох десятків дітей.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА нагадав, що сухотами інфікований практично кожен з нас. Щоправда, туберкульозна паличка дрімає до пори, до часу. А от стреси, недоїдання, гормональні зміни в організмі, інші негативні чинники — куріння, алкоголізм, наркоманія тощо — будь якої миті можуть спровокувати захворювання. Тож людям треба щороку проходити флюорографічне обстеження, при тривалому кашлі — йти на прийом до терапевта, не зневажати порадами медиків.

Що важливого ще було сказано на прес-конференції? Область, запевнили, повністю забезпечена протитуберкульозними препаратами. Тих, хто зумисне не хоче лікуватися від цієї заразної недуги, нагадали, примушуватимуть це робити за рішенням суду. Вже цього року з обласного бюджету буде виділено 2 мільйони гривень для створення на Слобідці, по вулиці Ядова, спеціального відділення на 50 ліжок для такої категорії хворих.

Яна СТАСІНА.

 

Переглядів: 1700
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua