РубрикиБез рубрики

Євроінтеграційний 2013-й

Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв вважає: «2013-й стане, без перебільшення, вирішальним роком для євроінтеграційного курсу України».

«Не кожного року в нас був шанс підписати Угоду про асоціацію. Як колишній керівник переговорної команди, скажу, що у 2013-у цілком реально це зробити. Наступного року Україна опиняється на найближчій відстані до підписання цього доленосного документа», — заявив посол в інтерв’ю проекту «УНІАН — Новини ЄС».

При цьому Костянтин Єлісєєв підкреслив, що Україна не повинна втратити цей шанс, оскільки цього очікують і громадяни України, і всі ті політики, дипломати та експерти, які витратили багато років своєї роботи на підготовку Угоди про асоціацію. Він, зокрема, зауважив, що свій внесок у підготовку угоди зробило багато людей серед яких — п’ять міністрів закордонних справ. «Цей той документ, який, на мій погляд, може консолідувати українське суспільство та український політикум і дати можливість стимулювати процес реформ», — сказав український посол.

Нагадаємо, переговори щодо Угоди про асоціацію Україна та ЄС завершили в грудні 2011 року, а 30 березня 2012-го — парафували її. Менше двох тижнів тому — 10 грудня — Рада закордонних справ ЄС схвалила рішення про можливість підписання Угоди про асоціацію з Україною до вільнюського саміту «Східного партнерства», за умови прогресу з боку України в сфері реформ виборчого законодавства, судової реформи, вирішення проблем вибіркового правосуддя та низки інших реформ, у тому числі — в сфері боротьби з корупцією та покращення бізнес-клімату.

В інтерв’ю для УНІАНу Костянтин Єлісєєв висловив упевненість, що сьогодні вже не стоїть питання підписувати чи не підписувати угоду з Україною. «Стратегічне рішення прийнято. Закріплені навіть і конкретні часові рамки — не пізніше третього саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 28—29 листопада 2013 року», — сказав посол.

Він також висловив переконання в тому, що при прийнятті рішення міністрами та депутатами превалювало стратегічне бачення геополітичної ролі та місця нашої держави. «Україна — це ключ до поширення демократичних стандартів на просторі колишнього СРСР. Це приклад, на який потім зможуть рівнятися інші», — сказав дипломат і додав: «Всі розуміють, що без укладення Угоди про асоціацію Україна буде як флюгер вагатися між так званим геополітичним вибором — Схід чи Захід. І навпаки: укладення угоди дасть можливість припинити будь-які спекуляції на тему, куди рухається Україна».

 

Переглядів: 728
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua