РубрикиБез рубрики

Палити заборонено, але...

Перший тиждень, який минув з дня повної заборони паління в громадських місцях, показав, що, перефразовуючи класика, дим — і нині там: у кожному п’ятому одеському барі, кафе, ресторані досі курять. Такі результати перевірки, проведеної координаторами руху «Одеса без тютюнового диму», ініційованого громадською організацією «ДемАльянс».

Цими днями громадські активісти відвідали п’ятдесят закладів ресторанного типу, з яких для дев’яти закон писаний вилами по воді: шість з них і сьогодні умовно діляться на зони для тих, хто «за» і «проти» паління, в трьох ще існують так звані «курилки» і стільки ж, як і раніше, пропонують своїм відвідувачам кальян.

«Моніторинг показав, що більшість закладів ставляться до цього закону позитивно, тому що насправді там уже давно були проти «задимлення» їх території, однак самотужки впроваджувати такі правила побоювалися — це могло призвести до відтоку клієнтів, — каже представник «ДемАльянсу» Олексій Чорний. — Та, як виявилося, відвідувачі теж з розумінням ставляться до такого обмеження їхньої шкідливої звички і без заперечень виходять з цигаркою на вулицю».

Контроль за виконанням закону ведеться і державними службами. Так, за словами начальника відділення внутрішнього контролю інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області Олександра Фішера, наразі скарг про порушення не надходило.  «В закладах ресторанного господарства, де цими днями проводилася перевірка, закон шанують: прибрали попільнички, повісили попереджуючі таблички», — зауважив чиновник.

Натомість інші дані наводить головне управління МВС України в Одеській області: з початку року за статтею  175 Адміністративного кодексу України за паління в громадських місцях складено 4070 протоколів, на 112 громадян накладено штрафи на суму 6374 гривні, а від дня абсолютної заборони паління в громадських місцях — з 17 грудня — наразі складено 65 протоколів.

До речі, контролювати дотримання букви закону можете і ви: зі скаргами звертайтеся листом чи особисто за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, офіс 1112.

Олена МИЛОСЕРДНА.

Переглядів: 666
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua