РубрикиБез рубрики

Проїзд у маршрутках росте, будинок Русова занепадає

Багатостраждальний будинок Русова в Одесі може не пережити зиму, адже вже не перший рік перебуває в аварійному стані. Про це заявив на брифінгу заступник міського голови Сергій Подгайний, пообіцявши, що порятунком пам’ятника архітектури місто займатиметься вже після Нового року.

На січень заплановане засідання містобудівної ради при управлінні архітектури Одеської міськради, де спеціалісти обіцяють розглянути проекти реконструкції будинку Русова. За словами Сергія Подгайного, свої варіанти реконструкції представлять три компанії. Місто затвердить замовника на виконання робіт, щойно визначиться з кращим проектом. Варто зазначити, що сьогодні понад 90% квартир у будинку Русова належать компанії «Інкор-груп», якою керує колишній депутат міськради Руслан Тарпан. Сергій Подгайний у цьому особливої проблеми не вбачає. Мовляв, будинок належить місту, а питання викупу квартир у компаній Руслана Тарпана вирішуватиме новий реставратор.

Головне — щоб будинок Русова все ж дожив до щасливої миті початку реставраційних робіт. Нагадаємо, він перебуває на реконструкції з 2004 року. Відтоді чотири рази горів, причому на момент першої пожежі там ще проживало п’ять сімей. Найбільшого збитку і так аварійній будівлі вогонь завдав у 2009-у. Тоді було повністю знищено дах та два верхні поверхи. За інформацією МНС, причиною пожежі став підпал, оскільки джерела загоряння були виявленні одразу в трьох місцях. 11 жовтня нинішнього року будинок Русова горів двічі впродовж одного дня...

Сергій Подгайний відповів на брифінгу також на питання, що хвилює чи не всіх одеситів: про тарифи на проїзд у маршрутках. За словами чиновника, вони виростуть у наступному році. Скільки саме коштуватиме проїзд в одеських маршрутках, не повідомив, однак пообіцяв, що озвучить цю цифру у січні 2013-го. Посадовець зазначив, що підвищення цін на проїзд пов’язане з подорожчанням пального і збільшенням мінімальної заробітної плати. Зараз фахівці вивчають рентабельність того чи іншого маршруту, а також пропозиції щодо змін плати за проїзд на маршруті. Тариф розраховується, після цього буде переданий на узгодження в профільну комісію міськради, в управління економіки, а далі представлений на громадське слухання. «Сьогодні у нас на різні маршрути йдуть різні перевізники, тобто один перевізник на різних маршрутах працює. Тому ми будемо порівнювати економічно вигідні маршрути і «перекривати» ними економічно невигідні», — сказав віце-мер.

Варто додати, що раніше в ЗМІ з’являлася інформація від джерел в автотранспортних підприємствах про те, що проїзд подорожчає з 2,5 до 3,5—4 гривень залежно від маршруту. Також повідомлялося, що цього разу ініціатива з підвищенням тарифу виходить не від АТП, а від муніципалітету.

Людмила ІВАЩЕНКО.

Довідково. Будинок Русова — пам’ятник історії та архітектури кінця XIX століття. Зведений у 1897 — 1900 роках на замовлення підприємця, одеського колекціонера і мецената О.П. Русова. Особливу популярність будинок отримав завдяки розташуванню в ньому аптеки Гаєвського. В ті часи вона була єдиним фармацевтичним закладом на півдні Росії, який задовольняв попит і потреби населення, а також відповідав медичним канонам. Рішенням Одеського виконкому від грудня 1991 року будинок Русова був прийнятий на державний облік, а в 2007-у наказом Міністерства культури і туризму — занесений до Державного реєстру пам’яток України.

 

Переглядів: 667
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua