РубрикиБез рубрики

Не бійтеся Змії!

Бо  мудра  і  все  розставить  на  місця

Перед Новим роком і Різдвом ми так само будемо бігати по магазинах у пошуках подарунків, наряджати ялинки, веселитися на вечірках і намагатися закінчити все незакінчене... А що ж буде потім? А буде просто зима, просто січень... Але світ навколо нас дуже зміниться, та й ми самі станемо іншими. Тільки зрозуміємо це трохи пізніше, коли святковий гамір залишиться позаду і нам стане трохи сумно від усвідомлення того, що в 2013-у до звичних, здається, речей ми не зможемо ставитися так, як раніше.

Дракон, під знаком якого пройшов 2012 рік, — міфічна тварина, якої не існує в природі, тому й рік ми з вами пережили непередбачуваний. Домагатися мети стандартними шляхами вже не вдавалося, нам доводилося вчитися робити те, чого ми ніколи не робили, — нам здавалося, що в цьому нема ніякої логіки... Але не поспішайте з висновками: трохи підступний, але дуже мудрий символ 2013 року — Змія — усе розставить на свої місця, і нехай вас не лякає присутність чортової дюжини в цих чотирьох цифрах.

Але про східний гороскоп ми наразі забудемо і звернемося до більш звичних для нас знаків зодіаку. Тому що й у 2013 році на небі сяятимуть зірки, які хочуть нам щось підказати і які, як відомо, знають про нас усе — і те, що буде завтра після обіду, і те, що не відбудеться з нами через 10 — 15 років... Оскільки ми, можливо, оберемо іншу людину, іншу роботу чи інший шлях...

2013 рік Чорної Водяної Змії буде дуже вдалий для тих, хто вже звик вирішу вати всі свої справи без метушні, не кваплячись. У певному сенсі, щоб бути успішним у цей період, необхідно буде привнести у своє життя тактику самої господині року — просуватися вперед динамічно, рішуче, але інтуїтивно «прощупуючи» свою дорогу. Цей рік не даремно називають визначальним, важливим і знаковим — він допоможе створити прекрасну базу для майбутнього в усіх сферах життя, як кожної людини, так і всього суспільства.

У 2013 році Чорна Водяна Змія принесе землянам відносний перепочинок у суспільному і політичному житті. Але це зовсім не означає, що запанує повна єдність і злагода, просто більшість гострих політичних протиріч перейдуть у пасивне протистояння. Світ очікує час, коли на політичну сцену вийдуть нові прогресивні лідери. Люди зможуть вирішувати глобальні питання і навіть впливати на уряди. У зв’язку з тим, що в суспільстві зростає розшарування народу на бідних і багатих, найперспективнішими політиками, які користуються успіхом в електорату, будуть ті, хто ефективно вирішує соціальні програми, полегшуючи життя простих громадян.

Зодіакальний прогноз на 2013 рік Чорної Водяної Змії обіцяє знакам зодіаку стихії Повітря — Близнюкам, Водолію, Терезам — бути на висоті, мати успіх, випереджуючи інших. Ці знаки стануть переможцями в усіх конкурентних війнах, фахових конкурсах. Представники цих зодіакальних сузір’їв успішно поєднуватимуть роботу з навчанням, вони захочуть покращити свій фінансовий стан — і їм це вдасться зробити краще, ніж іншим.

Зодіакальні знаки стихії Землі — Діва, Телець, Козеріг — радітимуть тому, що час пропонує їм вибір. Вони рішуче візьмуть свою долю в руки, користуватимуться тільки найефективнішими методами роботи, вчитимуться на минулих помилках. Представники «земних» зодіакальних знаків будуть із задоволенням навчати інших людей, ділитися досвідом, стануть наставниками й інструкторами, матимуть сили, щоб керувати проектами чи підприємствами.

Зодіакальні знаки стихії Вогню — Овен, Стрілець, Лев — будуть дуже прагматичні, зуміють отримувати вигоду навіть із тих подій, які здаватимуться непевними. Їм необхідно прийняти плин часу і не намагатися обігнати його у своїх справах. Вогненним знакам зодіаку необхідно позбутися зверхності, егоїзму, грубості, а намагатися виховувати в собі толерантність, уміння йти на поступки.

Знаки зодіаку стихії Води — Риби, Рак, Скорпіон — будуть дуже комунікабельними, товариськими. За підтримки своїх найнадійніших друзів зможуть бути впевненими в собі, приймати об’єктивні рішення, брати на себе зобов’язання і вчасно їх виконувати. Представники цих зодіакальних сузір’їв повинні вміти чути, йти на поступки, спілкуватися з іншими людьми і бути для них відкритими.

Складні астральні взаємодії планет у 2013 році Чорної Водяної Змії посилюватимуть таємничість і непередбачуваність цього часу. Але планетарний вплив буде спрямований не проти дій людини, а на допомогу їй, підтримуючи кожного з нас у наших зусиллях.

З усіх планет найактивніше проявлять себе Марс і Венера, що надають часові особливої значущості. Уран і Плутон протягом усього року провокуватимуть імпульсивність у неврівноважених і слабких людей, але дуже допоможуть активним особистостям у створенні власних проектів, вирішенні проблем, пошуку фахового шляху, творенні особистого щастя.


Овен

21 березня — 20 квітня

Ваш знак завжди асоціювався з весною, чимось новим, необмеженою свободою, природністю, самовираженням, і в 2013 році ви зможете сповна всім цим добром скористатися. Минулий рік приніс вам гарний урожай нових думок і напрямків, ви добре потрудилися, й у 2013-у залишається тільки збирати готові плоди своєї праці.

Гроші і робота. Робота, яку ви осилили торік і яка іноді перетворювалася в рутину, допоможе в 2013-у не дуже замислюватися про фінанси і займатися тим, що вам подобається.

Любов. В особистих стосунках також з’являться дуже приємні й цікаві знайомства, які під кінець року поставлять вас перед вибором — з ким ви хочете бути. Для нових знайомств найсприятливіші місяці — квітень і травень. Сімейні Овни, можливо, кимось захопляться, але під кінець року ви зрозумієте, що це лише захоплення, й усе стане на свої місця.

Поради. Користуйтеся своєю чарівністю, уміло підносьте факти і не забувайте кращого друга (навіть якщо він іноді примхливий) — усе це допоможе досягти успіхів у кар’єрі. А от зайве ризикувати в 2013 році Овну не рекомендується, краще на час зануритися в себе — ви повернетеся з правильним рішенням і свіжими силами.

Здоров’я. Навесні можливі застуди, з якими краще боротися міцним сном і масажем.

Телець

21 квітня — 21 травня

Хоч на вас завжди і можна було покластися і вашою сильною стороною була стабільність і надійність, у 2013 році вам доведеться піклуватися насамперед про себе. Можливо, вам здасться, що життя несправедливе — комусь доля буде підносити все на тарілочці, хтось дружитиме з удачею, як з давнім другом, а ви якщо щось й одержуєте, то зразу ж з цим розлучаєтеся. Не впадайте у відчай — ви сильний і з усім справитеся.

Гроші і робота. У січні — лютому 2013 року вас ще порадують плоди попередніх надбань, але до весни все стане, як туман, а те, що залишиться, виявиться не вашим. Справи не ладитимуться до самої осені, коли ви зможете зітхнути з полегшенням, але якими зусиллями це вам дасться — знатимете тільки ви.

Любов. Тут у Тельців буде все надто спокійно: якщо друга половина у вас уже є, можете вважати, що вам пощастило — все залишиться по-старому. Якщо ж ви одинак, то й у 2013 році ніяких змін не передбачається. Але і смутку зірки не обіцяють: розважайтеся на здоров’я, якщо романтичні відносини не зачеплять вашого серця, то хоч якось розрадять.

Поради. Не сумуйте: працюйте або одержуйте нові знання і постарайтеся бути в потрібний час і в потрібному місці — вам це згодиться. Не намагайтеся уникати роботи, начальство вам цього не пробачить. Спілкуйтеся з людьми, які можуть вас чомусь навчити.

Здоров’я. І тут у 2013 році дотримуйтеся помірності, не перевантажуйте організм, не піднімайте великої ваги. Кращий час для відпочинку — липень.

Близнюки

22 травня — 21 червня

2013 рік буде вдалим насамперед для амбіційних і тих, хто не боїться праці. Зірки обіцяють вам проникливість і творче піднесення. Властивості вашого знака — комунікабельність, прагнення до досліджень та експериментів — знадобляться вам цього року якнайкраще.

Гроші і робота. У кар’єрі Близнюкам треба забути про колектив і розраховувати тільки на себе, і нехай вас це анітрохи не лякає — у вас напевно все вийде. Головне — не будуйте занадто багато планів і не мрійте, для вас 2013-й — це рік рішучих дій, який буде приносити плоди раніше, ніж ви розраховуєте.

Любов. А от у тихій гавані сімейних відносин чи в компанії просто близької людини ви зможете розслабиться і відпочити від ділових подвигів. Ніяких потрясінь тут не передбачається — тільки милі радощі чи спокійні романтичні зустрічі.

Поради. У першій половині року не розраховуйте на допомогу друзів — їм буде не до цього. А от до кінця осені Близнюки можуть сміливо братися за найбожевільніший проект, який давно не наважувалися втілити.

Здоров’я. Звісно, такий темп не може не позначитися на вашій енергії — десь до літа ви відчуєте, що сил бракує. Відвідайте, наприклад, СПА-салон, дайте собі тиждень відпочинку, почитайте класику. До осені сили відновляться — і ви знову будете на коні.

Рак

22 червня — 23 липня

Більшості народжених під знаком Рака весь 2013 рік доведеться щось проштовхувати, пробивати, про щось домовлятися і з чогось викручуватися. Легко вам не буде, але старання дадуть результат. Головна умова — не стійте на місці, щоб одержати хоч щось, треба рухатися кудись. Ну а якщо ви будете точно знати, чого хочете, то попутний вітер вам забезпечений.

Гроші і робота. Щоб більше одержувати, вам доведеться більше вкладати. Але 2013 рік може зіграти з вами поганий жарт — ви будете стукати в закриті двері, замість того, щоб піти іншим шляхом і майже без зусиль одержати підвищення кар’єрними сходами, прибавку до зарплати чи вигідний контракт. Але не шкодуйте про витрачені зусилля — якщо їх не буде, то й відкриті двері ви не знайдете.

Любов. А от тут зірки цілком на боці Рака. Початок 2013-го принесе легкі романтичні знайомства, які до літа перейдуть у постійне захоплення, а до осені — зими цілком можуть закінчитися весіллям і незабутнім медовим місяцем. Сімейним Ракам теж поталанить — ваш супутник раптом може стати романтичнішим, чи надійнішим, чи... і це буде саме те, чого ви чекали від нього стільки років.

Поради. Старанно стежте за своєю зовнішністю і взагалі іміджем — це рік, коли оточуючі будуть вас оцінювати саме по одежі. І пам’ятаєте: саме по собі нічого не відбудеться.

Здоров’я. У 2013 році вам потрібно приділити увагу своєму шлунку — стежте за тим, що їсте, а то й до виразки недалеко. Відпустку чи відпочинок найкраще планувати на осінь.

Лев

24 липня — 23 серпня

Левам у 2013 році зірки радять не відриватися від колективу і на якийсь час залишити свої амбіції. Працюйте, старайтеся, докладайте всіх зусиль для досягнення результату, але забудьте про хвастощі і не зазнавайтеся від успіхів, інакше не отримаєте нічого. Скромність — от запорука вашого успіху цього року.

Гроші і робота. Вам доведеться працювати трохи краще за колег, а іноді виконувати роботу і за них. Але особисто вас ніхто не відзначить, тільки разом із командою ви зможете якось рухатися кар’єрними сходами. Прибутки весь рік на середньому рівні, хоча ви буде хотіти більшого, але не розчаровуйтеся — могло не бути й цього.

Любов. А от у сердечних справах у Левів розпаляться пристрасті не на жарт — весь рік вас можуть очікувати романтичні зустрічі, легкі захоплення, жагуча пристрасть, нова любов і невідомо що ще. Навіть людей сімейних чекають різні випробування — вашу половину можуть спробувати вкрасти у вас, та й ви самі можете зважитися на зраду... Але до осені все повинно стати на свої місця — все зайве піде з вашого життя і ви залишитеся з коханою людиною.

Поради. Цього року Леви повинні бути оптимістами, довго не переживати з приводу невдач, проявити працьовитість і старанність — і тоді під кінець 2013-го на вас чекає приємний бонус. Постарайтеся не конфліктувати з родичами — це забирає багато сил.

Здоров’я. З фізичним здоров’ям усе буде в порядку, а от життєвої енергії іноді бракуватиме. Подумайте, як її поповнювати — добрі друзі, спорт, природа, гарні враження.

Діва

24 серпня — 23 вересня

Діва — от ви і дочекалися свого зоряного часу і нехай вам усі заздрять! Ніякої шкоди заздрісники вам не принесуть, зірки в 2013-у оберігатимуть вас і допомагатимуть, тож це дуже сприятливий час, щоб втілити давно задумані плани та мрії.

Гроші і робота. Вас очікує стабільний ріст у всіх напрямках. Якщо займаєтеся бізнесом, то зможете укласти вигідні довгострокові контракти й знайти надійних партнерів, якщо це робота, то вас чекає кар’єрний ріст і повага начальства. Прибутки також радуватимуть, можете сміливо попросити підвищення зарплати — ви його одержите.

Любов. У сердечних справах усе досить рівно — не буде бурхливої пристрасті, але буде стабільність і спокій з коханою людиною. Вільні Діви в 2013-у можуть зустріти саме того, на кого чекали багато років (особливо сприятливі для цього лютий — березень). І навіть шлюб із розрахунку може перетворитися в шлюб по любові. Дерзайте!

Поради. Не чекайте нічого спеціально, просто живіть і насолоджуйтеся, все прийде, коли ви будете готові. Але головне: вам треба зрозуміти, що в нових умовах не можна жити по-старому.

Здоров’я. Згадаєте про стоматолога — це може стати проблемою в непідходящий момент. Також постарайтеся правильно і регулярно харчуватися.

Терези

24 вересня — 23 жовтня

А от Терезам у 2013 році, щоб домогтися успіху практично в будь-якій сфері, доведеться багато і наполегливо працювати. Щоправда, і результатом ви будете задоволені — стабільність на роботі чи в бізнесі, рівні і довірливі стосунки з близькою людиною, надійні друзі... Комусь усе це дістається набагато легше, але не заздріть...

Гроші і робота. Для досягнення цілей у бізнесі або для росту кар’єрними сходами вам знадобиться не тільки працьовитість і ретельність, але й інтуїція, творчий підхід і щирість. Восени є шанс зустріти надійних партнерів або однодумців, а от власні проекти Терезам краще починати в самому кінці 2013-го.

Любов. Цього року дайте волю своїм почуттям і перестаньте себе контролювати та постійно все зважувати. У відповідь обов’язково отримаєте взаємність. Можуть відновитися старі стосунки. Кращий час для нових знайомств — липень — серпень.

Поради. Не приймайте зопалу нові пропозиції і важливі рішення, походіть із цим кілька днів, послухайте свій внутрішній голос — і тоді все складеться значно краще. У 2013-у Терезам краще не вступати в боротьбу за справедливість, може статися, що крайнім виявитеся саме ви.

Здоров’я. Протягом усього року бережіть шлунок — постарайтеся правильно харчуватися і влаштовувати розвантажувальні дні.

Скорпіон

24 жовтня — 22 листопада

Скорпіонів у 2013-у чекають великі зміни в житті, і головне завдання — бути до них готовим, якомога прискіпливіше все спланувати — тоді все складеться щонайкраще. А от якщо ви будете не готові до змін, то зміни самі змінять ваше життя і далеко не в кращий бік: старе буде зруйноване, нинішнє — зіпсоване, а майбутнє — затьмарене... Тож краще готуватися заздалегідь.

Гроші і робота. Цього року раз і назавжди будуть вирішені якісь старі проблеми, які довгий час не дають вам рухатися вперед. Будьте готові до прийняття важливих рішень і взяти всю відповідальність на себе. У лютому і ближче під кінець року Скорпіони можуть одержати неочікувану фінансову підтримку.

Любов. Увесь рік у вас буде достатньо шанувальників або шанувальниць, ви випромінюватимете тепло, на яке потягнуться різні люди. Але будьте обережні, не розпорошуйтеся на всіх — вас може не вистачити. Самотнім Скорпіонам наприкінці року потрібно буде зробити вибір того, з ким ви вступите в тривалі стосунки.

Поради. На самому початку 2013 року вам доведеться зробити важливий вибір і змінити щось у собі — будьте до цього готові. Не пробуйте повертатися в минуле і відміняти якісь важливі кроки — ні до чого доброго це не призведе.

Здоров’я. Навесні можливі невеликі травми — будьте уважні, а восени бережіть дихальні шляхи і легені.

Стрілець

23 листопада — 21 грудня

У 2013 році зірки постійно кидатимуть Стрільцям виклик у вигляді різних нових можливостей, ризикованих проектів, несподіваних пропозицій. Ви будете розгублені, а іноді й панікуватимете: що робити, все йде не так, як звичайно. Але цього року якраз не те, що звичайне, є правильним: відмовтеся від тверезого розрахунку, не потрібно довго зважувати всі варіанти, кидайтеся з головою, вплутуйтеся у все нове — і вам обов’язково поталанить.

Гроші і робота. Якщо ви не злякаєтеся нових можливостей, то дуже великі шанси значно просунутися кар’єрними сходами, завоювати авторитет чи вивести свій бізнес на зовсім інший рівень. Не бійтеся робити імпульсивні вчинки і приймати блискавичні рішення без довгих розрахунків — саме така модель поведінки може принести успіх Стрільцям у 2013-у.

Любов. Тим Стрільцям, які були одинаками, в 2013 році випаде можливість знайти свою половинку, цілком можлива пропозиція руки і серця, марш Мендельсона і медовий місяць, але покваптеся — сердечні справи треба влаштувати до середини осені. І постарайтеся цього року не викликати ревнощів свого партнера — він вам цього не вибачить.

Поради. Найсприятливіший час — перші три місяці року, ви самі здивуєтеся, як усе легко складатиметься. Використайте цей час для реалізації того, що давно задумали. Влітку не варто робити значних покупок. І не слухайте цього року ні чиїх порад — вони вам усе одно не допоможуть

Здоров’я. У 2013 році Стрільцям треба обмежитися у жирній їжі — ваша печінка буде дуже вразлива. Найнесприятливіший час для здоров’я — кінець літа, тому в серпні краще піти у відпустку.

Козеріг

22 грудня — 20 січня

У 2013-у Козероги нарешті зможуть зітхнути спокійно — весь рік ви можете не замислюватися ні над чим, крім своїх бажань і планів ваших близьких. Іноді навіть будете противитися своїй удачі, але це не допоможе: рік Змії в будь-якому випадку принесе вам успіх і процвітання.

Гроші і робота. Для Козерогів це найбільш сприятливий час, щоб розпочати навчання, змінити роботу, відкрити власний бізнес, придбати нове житло. Втім, не варто в 2013-у розраховувати на партнерів чи старі домовленості — вас можуть підвести. Краще довіряти тільки собі. Наприкінці літа і початку осені можливе істотне поліпшення вашого фінансового стану.

Любов. Увесь рік доведеться брати участь у якихось любовних розбірках ваших друзів, знайомих і родичів. А от особисто для вас вдалий час для сердечних справ прийде тільки в серпні — вересні. Під кінець року можливі доленосні рішення: або — у РАГС, або втратите стосунки, що вичерпали себе.

Поради. На початку весни постарайтеся завести нові знайомства чи обзавестися зв’язками серед впливових людей — потім вам це дуже знадобиться. Хоч вам і доведеться в 2013-у вирішувати чужі проблеми, постарайтеся не влазити у чужі таємниці. Балакучість і цікавість може призвести до серйозних конфліктів як удома, так і на роботі.

Здоров’я. Козерогам у 2013 році рекомендується вести активний спосіб життя (прогулянки, виїзди на природу), але не переобтяжуватися. Навесні і восени варто подбати про зміцнення імунної системи.

Водолій

21 січня — 19 лютого

Водолії відмінно попрацювали торік і в 2013-у можуть спокійно займатися збиранням врожаю: все, що було задумане, здійсниться. У вашому житті закінчився цілий етап — починається новий, не менш важливий. Він зажадає від вас переосмислення, здавалося б, звичних речей і принесе розуміння того, що було не доступне раніше.

Гроші і робота. До весни особливих змін у справах і фінансах чекати не варто — просто працюйте, як працювали. А от починаючи з березня вас чекає творчий підйом, нові ідеї, плани і нові фінансові можливості. Отут Водоліям головне не розпорошуватися на все відразу і не намагатися охопити неосяжне. Виберіть, куди рухатися насамперед, а інше вдасться саме по собі — весь рік удача буде з вами.

Любов. У 2013-у зірки готові запропонувати Водоліям і легкі романтичні взаємини, і божевільну пристрасть, і стабільність сімейного життя. От тільки вибирати з цього списку доведеться вам самим — й іноді цей вибір буде зовсім не простим. Найбільш вдалий час для сердечних справ — середина весни і початок осені.

Поради. Будьте готові до того, що наприкінці весни вас чекає якась несподівана зустріч чи покупка, а може, зміна виду діяльності, і це підштовхне цілу череду щасливих подій із хеппі-ендів у фіналі. Головне — не упустіть те, що саме йде до вас у руки. У 2013 році можете повністю довіритися своїй інтуїції, тим більше що і раніше вона вас дуже рідко підводила.

Здоров’я. Наприкінці зими і початку березня Водолії, як завжди, потерпатимуть від застуд — бережіть себе. І постарайтеся в 2013-у вести активний спосіб життя.

Риби

20 лютого — 20 березня

Риб у 2013 році чекають духовні пошуки: хоч зовні ви й залишатиметеся цілком спокійними, всередині у вас усе буде в русі. Тому краще займатися тим, що справді вам подобається, і менше замислюватися над якимись матеріальними цінностями. А ще краще — вирушити в дальню подорож чи хоча б зайнятися медитацією.

Гроші і робота. Ніяких різких злетів і падінь — у справах усе буде спокійно і більш-менш стабільно. І не намагайтеся в 2013-у це змінити, просто використовуйте свої навички й уміння для досягнення повсякденних цілей. До осені можливі якась фінансова підтримка або бонус, що дозволить вам зробити суттєві покупки. Рік дуже вдалий для придбання нерухомості.

Любов. Тут усе буде пов’язано з вашими сердечними пошуками — то вам хотітиметься шаленої пристрасті, то домашнього затишку і стабільності. Романтичні відносини можуть бути пов’язані з роботою, щоправда, службові романи не призведуть ні до чого серйозного. Сімейним Рибам доведеться боротися зі спокусами, але ви справитеся.

Поради. Намагайтеся в 2013 році частіше виїжджати за місто, краще наодинці — вам є про що подумати. Не брешіть — цього року будь-яка неправда обернеться проти вас і посварить з близькими людьми. Не просіть нікого допомогти вам по роботі — підведуть, а винуватими виявитеся ви.

Здоров’я. Цього року ви більше, ніж звичайно, схильні до різних алергій і шкірних захворювань. Відпочивати краще в квітні чи вересні.

Переглядів: 734
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua