РубрикиБез рубрики

Православні святині Балти

Одна зі святинь Балти — храм Святого Миколая, старовинна споруда, зведена у XVIII сторіччі. Попри всі лихоліття і гоніння, вона діяла, зостаючись часами єдиним духовним осердям у місті.

З цією святинею балтських православних пов’язане ім’я шанованого вже понад два століття священного ієрея Феодосія Левицького, який у наш час зарахований до лику святих. Його мощі перебували в Миколаївській церкві до 2006 року. Місце, де вони зберігалися, вважається особливо священним. (Детальніше і про святого, і про храм, і про інші пам’ятки Балти та району «Чорноморські новини» розповідали у номері за 6 жовтня — див. статтю «У краю цілющих джерел».) Нетлінність мощів була підтверджена виїзною комісією на чолі з намісником одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря архімандритом Алексієм. У жовтні 2009-го митрополит Київський і всієї України Володимир здійснив урочисту літургію і прославляння Феодосія у лику святих.

Святі мощі Феодосія Левицького кілька років зберігалися у Свято-Успенському соборі. І лише нинішнього року урочисто і з велелюдною ходою були перенесені до Свято-Троїцької церкви — на територію новоствореного чоловічого монастиря, де отець Феодосій служив при житті.

До речі, з реконструкцією церкви св. Миколая пов’язана ще й цікава історія тоді ще підлітка-парафіянина, вихованця місцевого інтернату, Андрія Стрельцова, яка сталася буквально кілька років тому. Знайшовши притулок у кімнатці при храмі, підліток брав участь у ремонтних роботах усередині церкви. Саме тут у нього відкрився дар художника-іконописця. Він зумів розписати внутрішні стіни і склепіння церкви святими образами. Такий обсяг роботи не під силу буває навіть і маститим художникам.

Віра ТИХОНОВА.

 

 

Переглядів: 632
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua