РубрикиБез рубрики

«Це наступ на українські цінності»

Напередодні XVI сесії Одеської міської ради, яка відбудеться 21 грудня, міська організація Всеукраїнського об’єд­нання «Свобода» провела прес-конференцію на тему «Перейменування одеських вулиць: антидержавна провокація чи чергове відмивання бюджетних коштів?»

«Свободівці» переконані, що міська влада вчергове демонструє цілеспрямовану, планомірну полі­тику деукраїнізації Одеси. Так, міську бібліотеку №8 вже було по­збавлено імен Івана та Юрія Лип, було змінено статут шкіл та здійснено їх переведення у двомовний режим навчання, а російській надано статус регіональної. Згадали «свободівці» і про встановлення бюста маршалу Георгію Жукову, який при форсуванні Дніпра заявляв таке: «Чем больше хохлов утопим в Днепре, тем меньше придется их вывозить в Сибирь». Зараз на порядок денний сесії міськради виноситься проект рішення «Про внесення змін та доповнень до додатку до рішення Одеської міської ради від 09.11.2005 року «Про найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Одеси», що передбачає позбавлення однієї з вулиць імен знаних одеситів, яскравих особистостей, лікарів, видатних державників та борців за волю України Івана та Юрія Лип.

Загалом, як зазначив виконувач обов’язків голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» Андрій Маляс, проект рішення передбачає майже 70 перейменувань. Зокрема, назви площ Дерев’янка та Незалежності збираються поміняти місцями, а вулицю Зоопаркову — перейменувати на Радянської армії. І це в той час, коли в Одесі існує низка вулиць з однаковими назвами, що призводить до плутанини, а також безіменні вулиці, так звані «лінії» з різними номерами. Крім того, є багато вулиць, назви яких, на думку представників ВО «Свобода», уособлюють окупаційний період української історії та людоненависницьку комуністичну ідеологію: Петровського (одного з організаторів Голодомору), Жовтневої революції (перевороту, що став причиною масових вбивств, репресій), Маршала Жукова, Карла Лібкнехта, Ярослава Галана, парк Ленінського комсомолу тощо. «Свободівці» переконані, що вулицю Лип було обрано невипадково. Це, вважають вони, помста українофобів одеситам за підтримку опозиційних сил на останніх виборах, а також спроба викреслити видатні постаті з пам’яті народу.

У цьому рішенні є й економічна складова. Так, зміна всіх табличок обійдеться місту недешево. Для жителів цих вулиць також мало приємного — доведеться висиджувати черги в паспортних столах задля того, аби змінити адресу прописки, а юридичним особам — внести зміни в статутні документи. За словами голови Одеської міської організації ВО «Свобода» Ігоря Тимощука, запланований міський бюджет на наступний рік на 240 мільйонів менший, ніж у 2012-у, й кошти на перейменування вулиць у ньому не передбачені. «Є суттєвіші проблеми в місті, зокрема потопи на Балківській, однак влада вирішила зайнятися саме перейменуванням вулиць», — зазначив він. Голова одеської «Свободи» переконаний, що з таким бюджетом витрати на перейменування, як мінімум, необґрунтовані і нагадують чергове відмивання грошей.

За словами учасників прес-конференції, один з одеських депутатів розповідав, що серед жителів вулиць, які збираються перейменувати, збиралися підписи «за» цю ініціативу. Активісти від «Свободи» за­йшли майже в кожен будинок на вулиці Івана та Юрія Лип, однак там про перейменування й чути не хочуть. Їх колективне звернення з майже 250 підписами «проти» буде передане в прокуратуру та мерію. Крім того, 21 грудня під стінами міської ради планується провести пікет (початок о 9.00).

«Вже відомо про плани влади ще й змінити назву вулиці Чорноморського козацтва. Якщо їм вдасться протягти це ганебне рішення й українська громада не організує достойної відсічі, вони й далі наступатимуть на українські цінності. Нагадаю, що вже кілька років порушується питання щодо перейменування парку Т.Г. Шевченка на честь російського царя. Ми зараз справді стоїмо на такій межі, коли українці повинні дати відсіч», — наголосив народний депутат України від «Свободи» Павло Кириленко. Він закликав усіх небайдужих, зокрема опозиційні сили, згуртуватися і виступити проти українофобства одеської влади.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Переглядів: 722
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua