РубрикиБез рубрики

«Наша сила — в не застосуванні сили»

«УДАР» за мобілізацію громадян і проти бійок у парламенті

У суботу, 15 грудня, відбулися збори обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка», де було обрано голову і політичну раду парторганізації Одещини.

На збори з усіх районів області приїхали близько двох з половиною сотень «ударівців». На посаду голови організації більшістю голосів обрано Андрія Юсова. Його заступниками стали професор, доктор юридичних наук, відомий правозахисник Михайло Баймуратов, громадський діяч Роман Дев’ятов та заступник керівника Іллічівського порту, головний опонент Давида Жванії на останніх парламентських виборах Сергій Білюк. До ради уві­йшли такі відомі особи, як громадські діячі Сергій Гуцалюк та Андрій Карпенко, один із засновників політичної партії «УДАР» в Одеській області Станіслав Євсєєв та інші.

Цього понеділка відбулася прес-конференція представників партії, на якій вони запевнили, що будуть найвідкритішою політичною силою. «Ми повинні усвідомити, що досягнутий на виборах рейтинг довіри одеситів є лише відправною точкою в тривалому процесі перетворень у країні та реформування усіх інститутів влади, формуванні громадської самосвідомості, боротьбі з корупцією та взаємодії з іншими опозиційними силами», — зазначив Андрій Юсов. Він підкреслив, що результатом наступних парламентських виборів має стати ще переконливіша перемога демократичних опозиційних сил. Особливу увагу «УДАР» збирається приділити мобілізації громадян, зокрема молоді, у свої ряди. Учасники прес-конференції відзначили низьку явку виборців і наголосили на необхідності самоорганізації населення та підвищення активності людей.

У планах місцевих «ударівців» — повернення Одеси до Європи. Наш край межує з Євросоюзом і, на переконання Андрія Юсова, поняття «європейські цінності» та «євроін­теграція» тут не повинні сприйматися як декларативні заяви полі­тиків. Представники партії повідомили, що «УДАР» в Одесі домагатиметься дострокових виборів міського голови. «Це питання не лише політики. Це питання ефективного господарювання. Сьогодні в місті-мільйоннику, в одному з ключових центрів країни, здійснюється неефективне міське управління. Ми бачимо падіння рівня життя, бачимо проблеми у сферах ЖКГ, культури і багатьох інших. Одесі потрібні дострокові вибори», — наголосив Андрій Юсов. На найближчих міських виборах партія «УДАР» підтримає народного депутата України, екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо пікету біля мерії 21 грудня, Андрій Юсов запевнив, що ініціативу громадян партія обов’язково підтримає, щоправда, наразі не вирішено, наскільки доцільним буде використання партійної символіки на цій акції. «Якщо буде при­йнято рішення, що це акція громадська, без участі політичних сил, усі тут присутні, а також наш актив будуть під стінами міської ради як жителі міста, котрі висловлюють свою громадянську позицію. Очевидно, що ми стали свідками вакханалії навколо рішень щодо майнового комплексу, питань забудови, культурного ландшафту Одеси. Бажано це зупинити, і тут ідея мораторію є надзвичайно вдала», — відповів голова партійної організації.

Виступатимуть представники партії і проти перейменування низки одеських вулиць. Андрій Юсов підкреслив, що у цьому питанні міська влада наступає не лише на українські цінності, тут йдеться про наступ на здоровий глузд. «З одного боку ми бачимо на національному рівні величезний бюджетний дефіцит, відбувається скорочення соціальних гарантій, скорочення надходжень до бюджету. З іншого боку спостерігаємо марно­тратство на регіональному рівні, шик з перейменуванням вулиць, причому з поверненням до тоталітарних традицій. Як мінімум, це поганий смак. Крім того, все це тхне корупцією, адже йдеться про неефективне використання коштів місцевої громади. Що ж до безпосередньо вулиці Лип, тут мова не лише про діячів національного визвольного руху початку двадцятого століття, а й про видатних одеситів, про людей, які, зокрема, зробили величезний внесок у розвиток вітчизняної медицини», — наголосив він.

Спитали журналісти в Андрія Юсова і про ставлення до силових методів боротьби в стінах парламенту. «Якщо говорити про бойові дії в Верховній Раді, поки що все це яскраво і феєрично, але це процес, а не результат. На щастя депутатів, у парламентських чварах не бере участі безпосередньо Віталій Кличко. Зрозуміло, коли ми говоримо про політику, застосування сили на вулицях чи в стінах парламенту є небажаними, крайніми заходами. Це не та традиція, яку ми повинні культивувати. Задля захисту інтересів громади, захисту закону, безумовно, «УДАР» готовий іти на радикальні заходи, в тому числі на акції прямої дії громадянської непокори, але наша сила — у не за­стосуванні сили. В Україні нормальних, адекватних, сильних людей завжди буде більше, ніж купки депутатів у різного рівня радах. Якщо на вулицю вийде багатотисячна громада, необхідність бійок всередині владних установ буде знята як така», — зазначив наостанок Андрій Юсов.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

 

Переглядів: 676
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua