РубрикиБез рубрики

Місія — захистити від безробіття

Державна служба зайнятості була створена 21 грудня 1990 року. З нагоди дня народження служби вважаємо за доцільне поінформувати читачів про зміни у законодавчому полі, в якому діє служба зайнятості. Вказані зміни запроваджуються з метою вдосконалення механізму забезпечення державного конституційного права кожної особи на працю, сприяння за­йнятості шляхом стимулювання окремих категорій населення, зокрема молоді, до більш активної позиції на ринку праці та створення додаткових робочих місць.

У новій редакції Закону України «Про зайнятість населення», яка набуде чинності 1 січня 2013 року, знайшла своє відображення низка суттєво нових механізмів сприяння та забезпечення зайнятості громадян, заохочувальних компенсацій для роботодавців. Для початку назвемо основні з них.

Із ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення». Підприємства, установи та організації, де працює понад 20 осіб, зобо­в’язані встановлювати 5-відсоткову квоту для працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій зайнятості.

Із ст.24. Роботодавцю протягом 1 року компенсується 50% єдиного внеску за кожну особу, працевлаштовану у попередньому році на нове робоче місце з виплатою заробітної плати не менше, ніж 3 мінімальні заробітні плати.

Із ст. 26. Роботодавцю компенсуються витра­ти єдиного внеску у разі працевлаштування на нове робоче місце не менше, ніж на 2 роки, соціально незахищених громадян з числа безробітних.

Із ст. 27. Суб’єкти малого підприємництва протягом 1 року отримають компенсацію єдиного внеску у разі працевлаштування безробітних не менше, ніж на 2 роки, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Із ст. 28. Молодий працівник отримує житло та одноразову адресну допомогу у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати у разі укладання трудового договору не менше, ніж на 3 роки, на роботу у селі чи селищі.

Із ст. 29. Студентам вищих та учням професійно-технічних закладів запис про проходження стажування на підприємстві роботодавець вносить до трудової книжки.

Із ст. 30. Особи, старші від 45 років із страховим стажем не менше 15 років, мають право на «ваучер» для оплати навчання новій професії, спеціальності чи підвищення квалі­фікації у пріоритетних видах економічної діяльності.

Із ст. 31. Оплачувані громадські роботи для зареєстрованих безробітних фінансуватимуться з Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття та з місцевих бюджетів пропорційно рівними частинами.

Із ст. 35. Громадяни, які навчалися на підприємствах за робітничими професіями, але не мають документа про присвоєння їм відповідної кваліфікації, мають можливість підтвердити результати свого неформального навчання у ліцензованих навчальних закладах.

Із ст. 37. Кадровим агенціям забороняється брати гроші за працевлаштування від громадян, які шукають роботу. Оплата послуг з працевлаштування здійснюється виключно роботодавцями.

Із ст. 38. Громадяни у період трудової діяльності за кордоном мають право брати участь у загальнообов’язковому соціальному страхуванні, зокрема пенсійному, відповідно до законодавства України, що дає їм право на соціальний захист.

Із ст. 42. Роботодавці мають право використовувати працю іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу. Дозвіл видається за умови відсутності в Україні (регіоні) кваліфікованих працівників, які спроможні виконувати відповідний вид роботи.

Із ст. 50. Роботодавцям забороняється в оголошеннях про вакансії висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру.

Центр зайнятості Суворовського району, про який сьогодні йтиме мова, успішно пройшов етапи становлення, розвитку і за­ймає чільне місце серед установ району, які реально впливають на соціальний захист громадян і надають кваліфіковану допомогу як підприємствам, так і тим, хто шукає роботу. Його фахівці вносять свою вагому лепту у загальну справу зайнятості населення.

На ринку праці міста Одеси Центр зайнятості Суворовського району виступає державним посередником між працедавцями та шукачами роботи, і головне його завдання — це сприяння у працевлаштуванні. Варто підкреслити, що всі послуги служби зайнятості — безкоштовні, як для працедавців, так і для людей, які звертаються сюди в пошуках роботи.

У роботі служби зайнятості Суворовського району впроваджена та функціонує унікальна, як показала практика її використання, Єдина технологія надання соціальних послуг центрами зайнятості України, спрямована на про­філактику безробіття, прискорення працевлаштування, скорочення терміну укомплектування вакансій.

Зазначена технологія дає можливість оптимізувати роботу центру зайнятості шляхом чіткого розподілу функцій між спеціалістами, конструктивно організувати роботу центру і принципово розширити спектр та обсяги послуг, які надаються громадянам, що шукають роботу, і працедавцям.

Завдяки використанню цієї технології державна служба зайнятості перетворилася у потужний механізм, який допомагає людям та підприємствам вирішувати важливі виробничі та життєві проблеми.

Варто зауважити, що центр зайнятості — це не служба, до якої слід звертатися за випла­тою допомоги з безробіття, насправді це служба надання соціальних послуг, що передбачає цілий комплекс заходів і можливостей, кінцевим результатом яких повинні бути повернення незайнятого населення до соціальних гарантій (працевлаштування) та задоволення потреб працедавців (укомплектування вакансій). На підтвердження стабільної роботи Центру зайнятості Суворовського району красномовно говорять цифри.

За 11 місяців поточного року послуги Центру зайнятості в Суворовському районі отримали 3115 осіб, з них — 1822 жінки та 1293 чоловіки. Працевлаштовано центром 1169 осіб шляхом укомплектування понад 50% наданих працедавцями вакансій. Впродовж 2012 року в базі даних Центру зайнятості Суворовського району — 2535 вакансій, з яких укомплектовано 1153. Послугами центру зайнятості охоплено впродовж звітного періоду 88 інвалідів, хоча праце­влаштування інвалідів має певні особливості. За законом, підприємства повинні працевлаштовувати певну квоту інвалідів, які мають бажання і можливість працювати. Але не завжди підприємства надають якісні вакансії для цієї категорії людей.

Очолює Центр зайнятості Суворовського району Ірина ЄЗЕРСЬКА, яка працює у службі з дня її створення, тобто понад 20 років. Тож звертаємося до Ірини Володимирівни як до досвідченого фахівця із запитанням щодо, мабуть, найактуальнішої проблеми праце­влаштування.

— Кому сьогодні найважче знайти роботу?

— Найбільш проблемною нині є категорія людей, старших за 45 років. Із збільшенням пенсійного віку свідомість працедавців не одразу готова до того, що людина цього віку повинна ще працювати мінімум 15 років. Ми звикли, що 50 — це для жінки п’ять років до пенсії, а для чоловіка — десять. Людина у такому віці раніше була не надто мобільною на ринку праці. Сьогодні ситуація змінилася. Ми умовно виділили цю категорію і працюємо з нею додатково у різних напрямках. Організовані певні види семі­нарів, на яких наші фахівці займаються з цими людьми. Вони налаштовують шукачів роботи цього віку на мобілізацію власних зусиль, вміння вчасно зорієнтуватися у становищі на ринку праці та, зрештою, вміння якнайкраще показати потенційному працедавцеві найвигідніші свої сторони, пов’язані, зокрема, й з уже набутим досвідом роботи.

Причин, через які люди залишаються без роботи, є дуже багато і ми намагаємося адресно надавати послуги кожному шукачеві місця праці, враховуючи його професію, досвід, емоційно-психологічний стан та становище на ринку. Основне правило спілкування з людьми для досягнення успіху — об’єднання зусиль працівників Центру зайнятості та самого шукача роботи, яке полягає у виробленні спільної стратегії працевлаштування. Окрім цього, ми намагаємося формувати соціально толерантну позицію працедавців до зазначеної категорії громадян, оскільки попереду у них щонайменше 10 років продуктивного робочого життя.

Служба займається праце­влаштуванням на території всього міста, і ми обслуговуємо тих, хто шукає роботу, не лише за місцем реєстрації. Так, нещодавно до нас звернувся хлопчина, який не має постійного місця проживання і зареєстрований у центрі для безхатченків Суворовського району. Наші фахівці допомогли йому влаштуватися на ТОВ «Одеський завод мінеральної води «Куяльник» вантажником. Минуло небагато часу, але працедавець дуже задоволений ним як працівником, завод оплачує йому квартиру, й адміністрація пропонує хлопцю допомогу у вступі до вищого навчального закладу. Для того, щоб людина себе проявила, потрібно дати їй шанс на це, підтримати, показати, що у неї вірять.

Ще двох сиріт — хлопців 20 і 21 років — ми влаштували у ДП «Клінічний санаторій ім. М. Пирогова» — їх взяли спеціалістами з озеленення території. Підприємство виді­лило їм житло. Адміністрація також дуже задоволена новими працівниками: на території санаторію тепер затишно, гарно і чисто.

Кожен, хто звертається до Центру зайнятості Суворовського району, відчуває готовність спе­ціалістів вислухати і допомогти. Тут стараються зробити все необхідне для досягнення високої мети — соціального захисту тих, хто цього потребує.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Переглядів: 716
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua