РубрикиБез рубрики

На століття до Катерини Сташек

Катерина Митрофанівна Сташек народилася сто років тому, 7 грудня 1912-го, ще у Російській імперії — у селі Маринівка Іллінської волості Одеського повіту Херсонської губернії (сьогодні — Маринівка належить до Біляївського району) у селянській родині. Було у неї ще троє братів, двоє з яких загинули на фронті, а третій помер після війни.

За сто років вона пережила і війни, і революції, й окупації, і зміни влади, але не втратила свого оптимізму.

Під час німецько-румунської окупації Катерина Сташек жила в Одесі і їй було неповних 30 років.

— Якось поверталася від родичів з вулиці Петра Великого і не встигла вчасно потрапити додому. На Ольгіївській мене зупинив румунський солдат і наказав стати біля стіни. Так я простояла шість годин, поки не прийшла наступна зміна. Інший солдат узяв мене за плечі, розвернув і штовхнув, щоб ішла геть. Я побігла, але дуже боялася, що у мене будуть стріляти. Ніхто не стріляв. Перелізла через барикади й Ольгіївським спуском повернулася додому, у Будівельний провулок.

Своє перше століття Катерина Митрофанівна зустрічає у колі родини — з дочкою Людмилою, онукою Оленою та племінницями, одна з яких навіть написала для своєї улюбленої тітоньки чудові вірші в подарунок. Дуже бракує ювілярці присутності зятя — письменника Володимира Рутківського, лауреата Шевченківської премії, який зараз перебуває на лікуванні у Києві. Уся родина вболіває за нього і зичить поправити здоров’я.

Серед родичів Катерини Митрофанівни чимало видатних людей. Її двоюрідний брат — Герой Радянського Союзу Микола Іванович Сташек, відомий не лише своїми по­двигами, а й вражаючими спогадами, написаними про війну.

Привітати Катерину Митрофанівну із сторіччям завітали представники Приморського територіального центру со­ціальних послуг та заступник директора департаменту праці та соціальної політики міськради О.К. Жаровцев, який вручив іменинниці вітання від Президента Віктора Януковича та грошовий подарунок — 3 тисячі гривень. Відтепер Катерина Митрофанівна отримуватиме ще й щомісячну стипендію від міського голови у розмірі 600 гривень.

— Нашу маму Бог береже, — каже її дочка Людмила Дмитрівна Щербакова. — Вона щодня починає ранок із молитви і щиро вірить у Господа.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Переглядів: 657
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua