РубрикиБез рубрики

Котики-муркотики та їхня Надія

Не помітити муркотливий рай просто неба на центральній алеї гідропарку «Лузанівка» було неможливо. Коти і кішки, щільно притулившись одне до одного, мирно спали в якихось ще радянських картонних коробках. А поряд, за імпровізованим столиком, торгувала бабуся. Мешкає вона на житломасиві Котовського, а в Лузанівку їздить щодня, аби нагодувати своїх підопічних — 17 кішок і трьох котів. Всі хвостаті — місцеві безхатченки.

Надія Степанівна Антонова підгодовує їх уже не перший рік, ділиться з ними маленькими радощами, а, буває, й поплачеться на долю. Раніше, коли ще працювала поштаркою, тварин любила не так, як зараз. Але після смерті коханого чоловіка та єдиного сина ці знедолені муркотики стали для неї сім’єю. На своїх підопічних вона щодня витрачає більше 25 гривень, годує смачно: в меню сухий корм, риба і навіть сир та ковбаса. Оскільки пенсії на життя бракує, бабуся підторговує різним дріб’язком: насінням, горішками, жуйками… Каже, деякі перехожі іноді й так гроші дають: «Грошей небагато, та на харчі для котиків мені вистачає. Вони лише з вигляду товсті, насправді ж це у них шерсть така, до зими приготувалися».

З насидженого місця жінку поки що ніхто не проганяє, хоча підприємці таким сусідам геть не раді. Коли холодно, тваринки прокрадаються на територію бізнесменів і влаштовують там нічліжки. Деякі з них після спання на барських перинках більше ніколи не прокидаються. Вже не одна могилка вусато-смугастих є в гідропарку. Згадувати таке «котячій мамі» боляче. Вона зовсім не проти, аби тварини жили в притулку, навіть намагалася в один з таких їх прилаштувати. Та бабусі там відмовили, мовляв, кішок багато, а притулок і сам бідує. Тепер Надія Степанівна сподівається, що знайдуться люди, які допоможуть їй хоча б стерилізувати тварин. Такі операції в Одесі роблять у притулку на шостому кілометрі Овідіопольської дороги. Але знову ж таки, аби завезти туди всю пухнасту «сім’ю», потрібно орендувати транспорт. Такі витрати бабусі не по кишені. Допомогти, в принципі, може саме КП «Лузанівка». Директор Сергій Кочатовський пообіцяв нам: якщо жінка особисто попросить допомогти відправити котів на стерилізацію, дирекція парку посприяє вирішенню питання.

Таких бабусь-годувальниць у нашому місті — греблю гати: одні підгодовують собачок, інші — котиків, пташок… У кожної своя доля, свої печалі та причини, які спонукають до такої доброти. Якщо раптом натрапите на одну з них — не проходьте повз, зупиніться бодай на хвильку, адже вони, як і їхні підопічні, так потребують людської уваги і доброго слова.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Переглядів: 687
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua