РубрикиПам’ять

Пішла з життя Людина...

У час непоправної втрати, гіркої скорботи, коли переступає поріг земного життя людина, товариш, друг, колега, ми нерідко почуваємося ніби винними, нуртує в душі думка, що, можливо, не додали цій людині вчасно своєї уваги, підтримки, тепла. Виправдовуємо себе вічною зайнятістю, хронічно виснажливими клопотами, яким немає кінця-краю в нашому непростому бутті і ми перед ними безсилі. Либонь, багато з тих, хто проводжав у останню путь Вадима Олексійовича МАРТИНЮКА, перебирав на себе таку вину, прощаючись з колегою, другом.

Ще десять днів тому Вадим Олексійович зателефонував до редакції, цікавився, як виживає під владним тиском газета, що нового взагалі і в кожного з нас, поцінував газетні публікації. Голосом говорив жвавим, бадьорим, бо, як мовив, потихеньку виплутується з тривалої недуги, сподівався на зустріч у редакції. Хто ж знав, хто ж знав, що то була остання з ним наша розмова...

Життя Вадима Олексійовича Мартинюка — то доля стражденного покоління дітей війни, найжорстокішої, яку зазнало людство. В простій селянській родині мальовничої Волині зростав допитливий хлопчина, носив не за розміром одежину, переважно з батьківського плеча, перешиту, перелицьовану, на виріст при­дбані черевики, чоботи, якими користувалася ледь не вся родина. Хліб, картопля з олією — ото й усі «ласощі». Та як би там не було, в сім’ї вирішено: попри всі труднощі, хлопець обов’язково має вчитися, тим більше, що і сам він до того прагнув понад усе.

У селі тоді нікого не було з професією, котру обрав собі Вадим. Тож гордилися односельці, що їхній юний земляк пішов «учитися на журналіста» до Львівського державного університету імені Івана Франка. Професії такої, звісно ж, не навчить жоден університет, коли нема у тебе для того іскри Божої, любові до мови, красного слова, глибокої цікавості до життя, бажання робити його кращим, допомагати людям. Вадима Олексійовича не оминула ця іскра, впала добрим зерном на благодатний ґрунт.

Цікавим і різноплановим склалося у нього журналістське життя. Працював на відповідальних посадах на Одеському обласному державному телебаченні, багато літ був його керманичем, очолював Одеську кіностудію, обласну молодіжну газету «Комсомольська іскра». Останнім професійним причалом стала для нього обласна українська газета «Чорноморські новини» (колись — «Чорноморська комуна»), в якій тривалий час був заступником редактора. До останніх днів на дверях кабінету, в якому працював Вадим Олексійович, значилося його ім’я. Чекали повернення колеги, бо він і справді багато літ, перебуваючи на заслуженому відпочинку, не поривав зв’язків з колективом, писав про те, що зачіпало струни його журналістської душі, аж поки недуги не внесли своїх коректив...

Ми всі шанували цю щиру, безмежно порядну, доброзичливу людину. Він випромінював вроджену внутрішню інтелігентність, толерантність. Спокійний, врівноважений, Вадим Олексійович ніколи не дозволяв собі підвищити на когось голос, сказати різке слово, образити, принизити, чим, на жаль, нерідко грішать багато керівників. У нього була інша природа душі, серця. Гранично ввічливий, готовий завжди вас вислухати, чимось допомогти чи хоча б розраяти. Таким він і залишився у нашій пам’яті.

А ще він був прикладом сумління, відповідальності, служіння обов’язку. З когорти тих, на кого можна покластися, бо ніколи не підведе. На газетних шпальтах нерідко з’являлися його термінові ґрунтовні публікації, без жодних запізнень, збоїв...

Гірка втрата для колективу «Чорноморки», ще глибша — для родини, яку він безмежно любив. Щиро радів успіхам єдиного сина в його інженерно-технічних турботах, улюблених внучок. Особливо пишався талантами старшої — Марійки, яка ще в школі стала стипендіатом Президента України за успіхи в навчанні, перемогу в найвищому конкурсі української мови імені Петра Яцика. І хоч дівчина обрала собі іншу дорогу, навчається в столичному вищому медичному закладі, але не пориває з літературною творчістю: у спадок від дідуся — стала одним з організаторів студентського журналу. Гордість за неї окрилювала люблячого старійшину родини.

Схиляємо у скорботі низько голови перед Вами, незабутній Вадиме Олексійовичу, простіть, якщо ми чимось завинили. Глибоко співчуваємо синові покійного та його сім’ї, дружині, всім рідним і близьким. У нашому серці Ви залишаєтеся назавжди доброю, світлою людиною. Пухом Вам земля і вічна пам’ять.

Колектив редакції газети
«Чорноморські новини».

Правління Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України глибоко сумує з приводу смерті ветерана одеської журналістики

Вадима Олексійовича МАРТИНЮКА.

У кращі світи пішов від нас справжній фахівець нашої нелегкої професії, за плечима якого довгий і яскравий, хоч і непростий, творчий шлях. Усі, кому пощастило на цьому шляху зустріти Вадима Олексійовича, мати в його особі колегу, друга, порадника, заступника, назавжди збережуть вдячність у серці і світлий спогад у пам’яті.

Царство Вам небесне. А рідним і близьким — наші щирі співчуття.

 

Переглядів: 920
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua