РубрикиБез рубрики

Світ проти правця

Правець — тяжке інфекційне захворювання, поширене у багатьох країнах світу. Відоме з давніх часів. Ще Гіппо­крат, в якого від правця помер син, описав перебіг цього захворювання понад 2430 років тому.

Збудником хвороби є правцева паличка, яка належить до анаеробних мікробів, утворює спори і ви­діляє токсин. Вона міститься у ґрунті, а спори її є в травному каналі овець, коней та інших свійських тварин. Паличку правця неодноразово виявляли на забрудненому одязі, білизні, волоссі, а також у зруйнованих зубах. У зовнішнє середовище збудник потрапляє з випорожненнями людини і тварин. Збудник правця дуже стійкий: витри­мує нагрівання до 80 градусів протягом однієї години, у висушеному вигляді без доступу світла зберігається до 10 років, а спори його при кип’ятінні протягом 30—60 хвилин гинуть не в 100% випадків. У зовнішньому середовищі спори зберігаються роками, а коли потрапляють у сприятливі умови — проростають, і з них знов утворюються правцеві палички, які швидко розмножуються.

Хворобу можна подолати активною імунізацією. На щастя, Україна, завдячуючи масовій імунізації населення, давно подолала цю страшну недугу, тож нашим дітям правець, від якого вмирали чи ставали каліками, не загрожує. Однак ми силами впливових і відомих людей збираємо пожертви для бідніших країн, підтримуючи важливі ініціативи.

Щоб сприяти здоровому розвитку немовлят у всьому світі, відома торгова марка Pampers, співпрацюючи з UNICEF, розпочала в світі чергову хвилю соціальної ініціативи з вакцинації «1 упаковка = 1 вакцина, що рятує життя». Її головна мета — надавати вакцини від правця, які рятують життя немовлятам і жінкам дітородного віку в країнах, що розвиваються. Адже щоб захистити матір і майбутнє немовля, достатньо звичайної ін’єкції під час вагітності. Та якщо хвороба вже з’явилася, реального засобу її вилікувати не існує, і до 70% дітей помирають протягом першого місяця життя.

Неприпустимо, вважають орга­нізатори акції, що тисячі немовлят не доживають до свого першого дня народження через хворобу, яку можна повністю попередити, якщо провести щеплення. Ініціатива Pampers та UNICEF показує, що мами у всьому світі поділяють наше бажання зупинити ці трагічні втрати. Сьогодні Pampers уже передав UNICEF понад 200 мільйонів вакцин. Аби допомогти врятувати життя немовлят, Pampers планує профінансувати ще 200 мільйонів вакцин протягом наступних трьох років.

Зіркові матусі в різних країнах світу стають офіційними представниками спільної програми Pampers та UNICEF «1 упаковка = 1 вакцина, що рятує життя». Так, цими днями до Одеси з благочинною місією завітали багато­кратна олімпійська чемпіонка, турботлива мама свого синочка Яна Клочкова та відома телеведуча, актриса і багатодітна мама Сніжана Єгорова, які, за підтримки місцевих медиків, під час численних зустрічей розповідали людям про правець і про місію, з якою вони до нас прибули.

Успіхи благочинної ходи вагомі. Так, за чотири роки дії проекту правець у немовлят та їхніх матерів був ліквідований у восьми країнах світу. Однак і сьогодні ще мільйони людей у 33 найбідніших країнах не отримують потрібних щеплень. Нині ініціатива підтримує вакцинацію у 24 державах, яким загрожує ця невиліковна хвороба.

Яна Клочкова та Сніжана Єгорова агітували за те, щоб одесити долучилися до такого важливого проекту (момент благочинної акції бачите на фото).

Щоб узяти участь у благодійній ініціативі, досить купити пачку підгузників або серветок Pampers зі спеціальною позначкою «1 упаковка = 1 вакцина, що рятує життя». З кожної пачки Pampers передаватиме UNICEF кошти на одну життєво необхідну вакцину, щоб допомогти матері й дитині, які цього потребують. Дві вакцинації від правця потрібні для повного захисту матері й кожної дитини, яка народиться у цієї матері протягом трьох років.

Підготувала
Яна СТАСІНА.

 

Переглядів: 742
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua