РубрикиРакурс

Криза-2013: інструкція з виживання

Зараз тільки й мови, що про прийдешню кризу. У 2008—2009 роках вона прийшла до нас з-за кордону, а тепер, як стверджують деякі вітчизняні експерти, передумови для неї є саме в Україні. Як наслідок — прогнози щодо нестабільності гривні, подорожчання продуктів харчування, підвищення оплати за проїзд у громадському транспорті тощо. У Києві, до речі, вже зріс у ціні хліб, а в Одесі обговорюється питання про підняття тарифів на воду...

Наша влада на всі ці чутки відреагувала обіцянками про недопущення падіння вітчизняної економіки та благополуччя громадян. Наскільки можна довіряти цим словам, та й взагалі, чи вдасться втілити ці плани у життя нашим можновладцям, — покаже час.

Нещодавно лауреат Нобелівської премії з економіки Нуріель Рубіні зробив чергове неприємне передбачення. До слова сказати, його прогнози вже збувалися в 2008 році. Так ось, Рубіні заявив про майбутні економічні потрясіння, які можуть навіть перевершити за своїми масштабами кризу 2008-го. За його словами, в 2013 році нас чекає «ідеальний шторм» економіки. Проаналізувавши макроекономічні показники найбільших економік — США, КНР і ЄС, Рубіні дійшов висновку: в наступному році буде пік нової кризи, який спровокований чотирма факторами. Це — боргові проблеми економік європейських країн, ослаблення американської економіки, спад темпу розвитку молодих ринків та економік і наслідки військового конфлікту в Ірані.

З огляду на ці передбачення та оцінки аналітиків українців турбує одне питання: як виживати в нелегкі часи, на кого сподіватися та де шукати допомоги?

Відповідь банальна: порятунок того, хто тоне, — в його ж руках. Насамперед, аналітики радять розпочати заощаджувати власні кошти вже сьогодні. Адже зекономив — значить, заробив.

Секретами заощадження з нами поділилася пані Наталія з Одеси, яка вважає себе професіоналом цієї справи. Основні правила прості: йдучи до магазину, завжди складайте список необхідних товарів і не купуйте того, чого не планували. Також ніколи не ходіть до магазину голодними. Бо саме цей чинник сприяє «згрібанню» у кошик всього ароматного, апетитного і... дорогого. Замініть смачненьку магазинну випічку та смажені кури чи рибу на продукти власного приготування. Якщо маєте Інтернет — це взагалі не проблема, бо рецептів там сотні. За гроші, витрачені на одну смажену курку в магазині, можна купити практично дві свіжі.

Зібралися поповнити квартиру побутовими речами? Не пошкодуйте часу й пошукайте необхідний товар в Інтернеті. Адже саме у всесвітній павутині можна віднайти речі навіть наполовину дешевші від тих, що в магазині. Те ж стосується одягу та взуття. Пам’ятайте: до кожного свята відомі фірми та бренди, як правило, влаштовують акції та розпродажі.

Фінансова криза не перешкода для подорожей і відпочинку. Задля економії плануйте поїздку самостійно та заздалегідь. Наприклад, резервуючи квитки на літак задовго до поїздки, можна «виловити» їх вдвічі дешевше. Маршрут подорожі прокладіть самостійно за допомогою Інтернету. Напередодні забронюйте місця в готелі та, якщо потрібно, автомобіль. Ще дешевшим, але не менш захоплюючим для вас може стати влітку рідний Крим, а взимку — Карпати.

Майте собі за правило щомісяця відкладати певну суму до власного «резервного» фонду. Нехай це буде невелика сума — 100 чи 200 гривень, але вона вам знадобиться в скрутні часи. А якщо погані дні не наступлять — витратите заощадження на відпочинок. Аналітики кажуть: аби пережити фінансову кризу без особливих проблем, слід мати в такому резерві щонайменше три повні зарплати.

Багато експертів радять тримати в банку невеличкий депозит. Мовляв, це доступно практично кожному, і в разі кризи банківського сектору невеликі гроші, як показав досвід, все ж повернуть. Але звідки брати гроші та відкривати депозити, скажімо, матерям-одиначкам, пенсіонерам, інвалідам, багатодітним сім’ям?.. На ці запитання ні аналітики, ні досвідчені домогосподарки однозначної відповіді дати не можуть. Таким людям, мабуть, залишається сподіватися на владу та державний захист.

А ось церква, навпаки, радить не ганятися за грошима, не думати про їх кількість і накопичення. Адже врятуватися та пережити будь-яку кризу людям допоможе віра, добрі вчинки та чисті думки. Таке ж ставлення висловлюють екстрасенси та «експерти» на різних сайтах передбачень майбутнього.

Інна ЯКИМЕНКО.

 

Переглядів: 967
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua