РубрикиБез рубрики

Зі статусом «російської провінції»?

Польські й німецькі депутати й експерти наголошують на важливості подальшого зближення України з Євросоюзом. Інакше, на їхню думку, наша країна має всі шанси перетворитися на російську провінцію, — зазначає «Німецька хвиля».

Польща вже неодноразово позиціонувала себе адвокатом України в ЄС. Не став винятком і сьомий польсько-німецько-французько-український форум, який щойно відбувся у Варшаві. Цього разу конференцію присвятили проблемам, з якими Україна зіштовхнулася після останніх парламентських виборів. «Хоча у нас є багато зауважень щодо останніх виборів й авторитарних тенденцій, які спостерігаються в Україні, ми, звичайно, не змінимо своєї думки, оскільки Україна — це ж не Білорусь і не Росія», — зауважив у розмові з Deutsche Welle депутат польського Сейму Марчін Свєнчицький.

Водночас Варшава потребує навзаєм конкретної роботи від офіційного Києва. «Польща як держава, яка просуває інтереси України в ЄС, не може на себе брати відповідальність за українську владу. Потрібні реформи, аби ми мали аргументи для європейських партнерів для підтримки України», — наголосила заступник міністра закордонних справ Польщі Катаржина Пелчинська-Наленч, виступаючи під час варшавського форуму. За словами представниці МЗС, її країна не збирається втручатися у справи України та впроваджувати за неї реформи, але демократичні тенденції сусідів підтримуватиме.

Попри те, що погляди Польщі та Німеччини на українське євроінтеграційне майбутнє часто різняться, нині й у ФРН усвідомлюють, що залишити Україну взагалі без подальших європейський перспектив може мати небажані наслідки. «Росія дуже тисне на Україну за допомогою газу. Ми повинні визначитися, куди хочемо йти разом з Україною і якими засобами досягати нашої цілі, щоб врешті-решт Україна не стала російською провінцією», — каже депутат німецького Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу Карл-Ґеорґ Вельманн.

На думку німецького політика, нині, однак, не час говорити, що Україна вже незабаром отримає запрошення на членство в ЄС. Його прогноз: Київ може сподіватися на таке запрошення через п’ять-десять років, якщо країна, нарешті, відповідатиме критеріям вступу до Євросоюзу.

Як констатують експерти, що виступали на варшавському форумі, Україна нині, на жаль, випадає з пріоритетів ЄС, який зосереджений на власних проблемах, пов’язаних зі збереженням економічної стабільності в єврозоні. Інтерес до України з боку ЄС зменшується і через те, що вона пробуксовує на шляху демократичного розвитку.

Незважаючи на нинішню примарність європерспектив Києва (адже навіть підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною перебуває під питанням), українське громадянське суспільство сподівається на підтримку Заходу. «Краще лікувати хворобу на її початку, ніж коли вона розвинеться й уже буде складно приймати драматичні рішення», – застерігає директор київського фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

 

Переглядів: 673
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua