РубрикиБез рубрики

Прилучення до театру

«Театр! Чи любите ви театр так, як ми його любимо, тобто всіма силами душі вашої, з усім ентузіазмом, з усією нестримністю, на яку тільки здатна палка молодість, жадібна і пристрасна до вражень вишуканого?» Цими словами великого російського критика В. Бєлінського ми, учні Успенівської ЗОШ, хочемо звернутися до всіх не байдужих до театрального мистецтва і поділитися своїми враженнями від зустрічі з храмом Мельпомени.

Усе почалося в серпні, коли нам пощастило побувати на виставі Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька «Сватання на Гончарівці» за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка, яка була показана в Саратському будинку культури. Вистава нам дуже сподобалася, ми були в захоплені від гри акторів, від дійства, яке відбувалося на сцені. Ми захворіли театром і захотіли ще раз побувати у ньому.

Вчителі Катерина Василівна Гойман і автор цих рядків стали однодумцями школярів. Ми запропонували творчий проект «Життя — театр, а ми в ньому — актори. Розвиток національної драматургії і театру», згідно з програмовим матеріалом з української літератури. Одним з етапів проекту була поїздка до театру.

Й ось одного дня осінніх канікул ми їдемо на виставу Одеського академічного українського музично-драматичного театру «За двома зайцями», написану корифеєм українського театру Михайлом Старицьким, яку називають «національним хітом».

Більшість з нас уперше були у справжньому театрі, всі хвилювалися у передчутті побаченого. А спочатку нас запросили до музею, де ми дізналися багато цікавого не тільки про історію Українського театру, а й про розвиток театрального мистецтва в Одесі, в Україні. В експозиції виставлено дорогоцінні експонати: плакати, афіші, програмки вистав, макети декорацій, предмети реквізиту. З театром пов’язані імена відомих українських театральних діячів, драматургів Миколи Куліша, Івана Микитенка, Леся Курбаса, Марка Кропивницького.

Ось дзвінок кличе нас до зали. Відкривається завіса — і перед нами закрутилася, як карусель, сцена, а на ній у німих сценах застигли всі учасники дійства: Голохвастов, Проня, Сірки, Химка, Сиклета Лимариха та інші. А далі ми захоплено спостерігали за самим сценічним дійством. Когось зачарувала, насамперед, прекрасна гра акторів, когось — чарівний спів, а когось — веселий ритмічний танець. Цікаво було всім, бо на сцені було все, як і в житті: по-справжньому любили, розчаровувалися, страждали, сміялись і плакали.

Величезне враження справила гра акторів. Головні ролі виконували: Проня — заслужена артистка України Галина Кобзар-Слободюк, Голохвастов — Богдан Паршаков, який підкорив нас жвавістю, гумором. Проникливо грала роль Галі Ганна Осадча. Вона прожила цю роль на сцені переконливо. З гідністю і гордістю, втіливши образ простої української дівчини. Блискуче зіграла роль Сиклети Лимарихи заслужена артистка України Світлана Гужва. А кожен вихід на сцену Химки у виконанні Тетяни Глущенко зривав бурю оплесків. Нам сподобалися виконавці ролей всіх дійових осіб комедії. Талановиті, красиві актори майстерно передали образи своїх героїв.

Незабутнє враження залишає сценографія заслуженого діяча мистецтв України Станіслава Зайцева. Перед нами кружляла сцена, змінюючи місце дії вистави: ось бульвар Києва зі столиками кав’ярні, а це вже світлиця Сірків, потім дія відбувається у кімнаті Лимарихи, а в центрі — оркестранти в чорних фраках. Диригент змахує паличкою і лине мелодія: то весела, то сумна, вона захоплює. Чарує музика заслуженого діяча мистецтв України Бориса Зільберглейта, майстерно ілюструючи звуками те, що відбувається на сцені.

Аж до останніх мізансцен ми заворожено спостерігали за дійством. Коли впала завіса, зал вибухнув овацією і довго не відпускав акторів.

До побачення, театр, кажемо ми, зачаровані зустріччю з талановитим колективом, і додаємо: до нових зустрічей! Стаємо театралами.

Алла СОКОЛОВА,
вчитель української мови
та літератури,
керівник творчого проекту, та учасники проекту.
Саратський район.

 

Переглядів: 725
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua