РубрикиБез рубрики

Шкодять і не платять

Колегія Рахункової палати за результатами проведення аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на здійснення природоохоронних заходів на території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей зазначила, що державне управління та регулювання у сфері охорони навколишнього середовища здійснювалося на недостатньому рівні. Як результат — негативний вплив на навколишнє середовище в зазначених областях посилюється.

Нормативно-правові акти, що регулюють правові та економічні основи організації охорони довкілля і визначають повноваження відповідних органів виконавчої влади у цій сфері, зокрема в частині зупинення дії дозвільних документів, відшкодування і стягнення екологічних збитків, посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, є недосконалими та неузгодженими. Неефективність важелів впливу за порушення природоохоронного законодавства та незадовільний стан контролю призводить до незначного відшкодування збитків державі. Як-от, за здійснення бездозвільної діяльності відшкодування збитків складає лише від 0,6 до 0,8 відсотка від заподіяної шкоди.

Захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, через, насамперед, залишковий принцип фінансування відповідних заходів, є низьким. При цьому ризики підтоплення територій у зазначених регіонах щорічно зростають.

Проведені заходи щодо ліквідації наслідків затоплення території мікрорайону «Пересип» в Одесі не вирішили питання в комплексі, процеси підтоплення продовжуються, а відтак загроза екологічного характеру залишається актуальною.

Стан збереження природно-заповідного фонду та протипожежної безпеки природних заповідних парків — незадовільний. У підсумку кількість порушень законодавства у цій сфері зростає, а наукова та туристична привабливість заповідних територій знижується.

Колегія зазначила, що віднесення на державному рівні екологічних проблем до числа пріоритетних, вжиття заходів щодо вдосконалення природоохоронного законодавства та збільшення обсягів фінансування в рамках відповідних програм — ті фактори, які значно покращать ефективність реалізації державної політики в сфері природних ресурсів.

Прес-служба Рахункової палати України.

Переглядів: 683
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua