РубрикиБез рубрики

Ви «сова»? Ви — у меншості

Медики виявили генетичні відмінності у «сов» і «жайворонків», а попутно з’ясували, що набір ДНК визначає не тільки режим сну, а й час смерті.

За нашу звичку прокидатися відповідає молекула поблизу гена Period 1, основою якої в одних людей є аденін (A), а в інших — гуанін (G), йдеться у журналі Annals of Neurology. Відтак за цією ознакою люди діляться на три типи: AA, GG і змішаний AG. Люди з генотипом AA в природних умовах прокидаються на годину раніше, а люди з AG — на півгодини раніше, ніж люди з GG. Імовірність народитися «жайворонком» (AA) становить 36%, «совою» (GG) — 16%, а отримати варіацію AG — 48%.

Група вчених з Університету Торонто також припустила: якщо людина має спадкову схильність до розвитку тих чи інших захворювань, то й смерть може бути зумовлена генетично. Щоб підтвердити цю теорію, фахівці знайшли добровольців, які погодилися провести експеримент зі смертю. Звичайно, вбивати волонтерів ніхто не збирався, вчені лише досліджували набір певних генів, в результаті чого прийшли до висновку, що той же ген, який відповідає за наші «біологічні годинники», визначаючи біоритми і схильність бути «совою» або «жайворонком», «пророкує» і ризик інфаркту або інсульту, і він же, за правильного розшифрування, допоможе визначити, коли людина помре, принаймні час доби, в який це відбудеться.

Керівник експертної групи Ендрю Лім стверджує, що така інформація може бути вкрай корисною: «Розшифрувавши «генетичний набір», відповідальний за біологічні ритми, ми зможемо контролювати свій організм і правильно розпланувати час. Зараз перед нами стоїть завдання розробити метод, який дозволить проводити це швидко і просто, щоб фахівці загальної практики могли використовувати це у своїй повсякденній праці».

Переглядів: 639
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua