РубрикиБез рубрики

Україна — ЄС: скандинавська прохолода

Чехія, Литва, Словаччина і Польща готові укласти угоду про асо­ціацію з Україною вже на саміті країн Східного партнерства,  який відбудеться восени 2013 року у Вільнюсі. Проти виступає «скандинавська» група.

«Ми не вважаємо (договір) подарунком для українського уряду, а, швидше, відкриттям перспектив для українських громадян та запровадженням європейського порядку денного для українського керівництва», — цитує EUobserver високопоставленого дипломата однієї з названих країн.

Зі свого боку, джерело в Європейській службі із зовнішньої політики зазначило, що найоптимістичнішим сценарієм було б підписання угоди про асоціацію відразу не тільки з Україною, а й з Молдовою, Грузією та Вірменією.

Проти укладення угоди з Україною виступають Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди, які пропонують «заморозити» пакт через те, що деякі лідери української опозиції були засуджені і зараз відбувають покарання у в’язницях. Деякі з дипломатів навіть закликають скасувати візит президента України Віктора Януковича до Брюсселя на саміт Україна — ЄС у лютому або березні. «Ми розчаровані тим, що керівництво України досі не виконало критерії, які їм були висунуті. Не думаю, що було б доцільно проводити в цей час саміт», — заявив один з дипломатів.

Як пише EUobserver, Франція і Великобританія підтримують проведення переговорів на низькому рівні, а Німеччина ще не визначилася зі своєю позицією.

Нагадаємо, 30 березня цього року керівники делегацій на переговорах України та ЄС парафували угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України та Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід’ємною частиною угоди про асоціацію. Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни, ключ до розв’язання цієї ситуації в руках української влади. А от українська влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, «темп просування України на шляху євроінтеграції не сповільнився, а — навпаки — прискорився».

Переглядів: 701
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua