РубрикиБез рубрики

Героям Одеської наступальної

Того дня у Бессарабці сусідньої Миколаївщини відзначалося одразу два ювілеї й одна славна річниця — 155-ліття заснування села, 75-річчя області і 68 років з дня визволення від німецьких окупантів. Віддати глибоку шану полеглим воїнам Азербайджанської 416-ї Таганрозької Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії і льотчикам 182-го винищувального авіаполку до мармурової дошки біля братської могили прийшли з оберемками живих квітів місцеві жителі й численні гості. Серед них був і генеральний консул Російської Федерації в Одесі Ю. Антонов.

Почесне право відкрити урочисте свято надали президентові аероклубу «Одеса», учаснику бойових дій в Афганістані  полковнику К. Оборіну. Затамувавши подих, присутні спостерігали за пілотом С. Чайченком, який на літаку Як-50 показав високу льотну майстерність, віддаючи військові почесті полеглим визволителям, — злетів у височінь, а потім соколом кинувся вниз і, в скорботі, похитуючи крильми, пронісся над братською могилою, де близько 70 літ спочивають герої. Саме тут, на межі Одеської та Миколаївської областей, невдовзі буде зведено меморіал слави і музей-панорама «Одеська наступальна операція 26 березня — 14 квітня 1944 року», спорудження яких вже почалося з ініціативи місцевих жителів, ветеранів. Промовці згадували подвиг визволителів далекого 1944-го, вдячно вклонялися їх світлій пам’яті.

Генеральний консул РФ в Одесі іЮ. Антонов вручив нагороди «100 років Військово-повітряних сил Росії» Герою Радянського Союзу генерал-майору авіа­ції М. Шишкову, червоноукраїнському сільському голові, капітану ІІІ рангу Збройних сил України в запасі Ю. Горбатенку, голові Конгресу азербайджанців в Україні Р. Тагієву, командиру 299-ї авіаційної бригади штурмової авіації полковнику В. Помогайбо, президенту аероклубу «Одеса» К. Оборіну, пілоту цього ж аероклубу С. Чайченку та авторові цих рядків. Російський консул запевнив присутніх, що сприятиме, аби 9 травня наступного року у відкритті меморіалу слави і музею-панорами взяли участь рідні і близькі полеглих на українській землі. А фронтовий розвідник, учасник Григорівського десанту, оборони Одеси і взяття Берліна, кандидат історичних наук, інвалід І групи, кавалер семи орденів Я. Савченко вручив гостям свої книжки «Записки фронтового розвідника» і подякував організаторам урочистостей.

Зворушливими були виступи Р. Та­гієва і голови Миколаївського обласного культурно-освітнього центру азербайджанської культури імені Г. Алієва Ю. Алієва. Вони нагадали присутнім, що 416-а стрілецька дивізія на 90 відсотків була укомплектована азербайджанцями, підкресливши, що Україна — одна з держав колишнього Союзу, яка високо цінує дружні відносини, зміцнює економічні зв’язки з Азербайджаном, і пам’ять нашого спільного військового подвигу була і залишається святою.

Пригадували ветерани, інші промовці подробиці Одеської наступальної операції 26 березня — 14 квітня 1944 року, коли було визволено від фашистських загарбників Миколаїв, а за ним й Одесу. Приклади відчайдушної мужності проявили наші воїни на суші і в повітрі, за що 416-а стрілецька дивізія одержала другу високу нагороду — орден Суворова ІІ ступеня.

А потім відбувся великий концерт, на якому виступали професійні артисти і талановиті аматори. Бальзамом на серце лягли, зокрема, пісні народного вокального ансамблю Військово-морської авіації «Співаюче крило» імені Героя Радянського Союзу генерал-полковника авіації С. Леваневського під керівництвом О. Іващенка.

Все це цікаве й незабутнє дійство стало можливим завдяки численним помічникам — керівникам ветеранських і громадських організацій, небайдужим підприємцям, активістам. На газетних шпальтах нелегко перелічити їх усіх, бо треба назвати не один десяток імен. Низький уклін їм усім за щиру душу і добру пам’ять. Зустрінемося невдовзі знову.

Микола ГОРБАТЕНКО,
член виконкому Червоноукраїнської сільської ради Березанського району,
голова ради ветеранів.
Миколаївська область.

Переглядів: 723
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua