Приймав мене лікар УПА...

Шановна редакціє! Я ваш давній читач, десь із 1967-го. Останній рік змушений читати тільки суботній номер, бо зайвих грошей не буває, а лише на ліки щомісяця йде півтори тисячі гривень. Хочу розповісти про один епізод мого життя, коли мені сповнилося дев’ять років.

Біда зі мною сталася восени 1944-го. Фронт проходив недалеко від Львова, а з нашого села до цього міста 200 кілометрів залізницею. Мій край — Лемківщина. Колись Ярослав Гашек докладно описав маршрут свого героя Швейка: Лунків, Репідь, Шавне, Мокре, Загір’я, Сянік, Фельштин, Хорів, Добромиль...

Так-от. Пас я корів недалеко від села під лісом, де кругом зарості ліщини. Радо зібрав повні кишені смачних горішків і почав ножиком розколювати, кидав у рот свіжі ядра. Та якимось чином разом з ядерцем до рота потрапила половина горіхової шкарлупи, а звідти — в бронхи. Мені одразу стало важко дихати, відкашлятися не можна. Батьки перелякалися: їхати до лікаря — годі й думати, йде війна. Я вже так заслаб, що й ходити не міг, спав лише у напівсидячому положенні. Муки ті тривали кілька місяців. Й одного дня хтось сказав батькові, що в сусідньому селі розташувалася сотня вояків УПА і з ними є лікар.

Того ж дня батько поніс мене на руках туди. Добре пам’ятаю: коли ми зайшли до хати, лікар, молодий вродливий чоловік, якраз закінчував бинтувати ногу жінці, котру покусав собака. Мене він довго прослуховував, обстукував стетоскопом, а тоді каже: «У вашого сина працює третина легенів, потрібен рентген, а як його зараз зробити...» Це був листопад 1944 року.

Так я промучився усю зиму. А повесні, пам’ятаю, мама дала мені горнятко гарячого молока з маслом. Масло було несвіже, мене знудило — і все пішло назад, на щастя, й та клята половинка шкарлупи з горіха «вистрілила» назовні. Я одразу від доступу свіжого повітря знепритомнів. Але, дякувати Богу, закінчилася і моя «астма».

По сьогодні згадую того лікаря, як він уважно поставився до мене, не вимагав за той огляд ніякої плати, не те що деякі нинішні наші ескулапи: коли даєш їм сто гривень, навіть не подякують. Либонь, тієї сотні їм уже замало. А на більше змоги нема, адже до пенсії щомісяця капають жалюгідні кілька гривень. З дозволу сказати, доплата, за яку маємо радіти і дякувати «турботливій» владі.

Якщо надрукуєте мого листа, просив би, аби заголовок замітки був такий: «При­ймав мене лікар УПА». На жаль, імені його не пам’ятаю. Підкреслене село Мокре — моє рідне, мальовниче, на березі річки Ослави, притоки Сяну. Сьогодні мені 77, на обліку в ООД. Прикро, що держава на таких, як я, ніякої уваги не звертає. Навіщо їй ми — відпрацьований матеріал? А до лікаря без грошей не поткнися. Даси мало — ще й образить, мовляв, якщо стільки давати, то краще вже нічого. Можливо, тільки я на таких лікарів натрапляв? Дай, Боже, але не полишаю сумніватися.

Тарас САВЧИНИН,
ветеран праці.
м. Одеса.

Переглядів: 844
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua