РубрикиБез рубрики

Щасливчики народжуються влітку?

Астрологи, як відомо, здавен доводять, що цифри впливають на наше життя, що між датою народження людини та її здоров’ям, щастям і кар’єрою існує прямий зв’язок, що за цифрами можна спрогнозувати майбутнє. Донедавна саме астрологи вважалися головними знавцями у цій царині, але тепер до них приєдналися і вчені.

Науковці, які взялися досліджувати вплив дати народження людини на її життя, виявили: схильність до надлишкової ваги, цукрового діабету, хвороб серцево-судинної системи або алергій, разом з іншими факторами, залежить і від місяця народження. Ба навіть те, чи будемо ми боязкими, а чи оптимістами, лівшами чи правшами, чи матимемо багато дітей та онуків — усе це також вирішується у момент народження.

Ще в 1950-і роки австрійський лікар зауважив, що велика частина його пацієнтів, хворих на рак, народилася у певні місяці. Це його за­цікавило. Він проаналізував дані майже трьох тисяч випадків смерті від онкології. Результат підтвердив його припущення: той, хто народився з травня по серпень, мав набагато менший ризик занедужати на рак, ніж інші. Пізніші дослідження показали аналогічні результати.

Інше спостереження, яке провели вчені з Інституту демографічних досліджень імені Макса Планка (Німеччина), показало, що люди, народжені восени, зазвичай мають численних друзів, родичів і нащадків, серед них найбільше довгожителів. До такого висновку науковці дійшли, проаналізувавши дані більш ніж мільйона осіб, які померли в період із 1968-го по 1998-й в Австрії, Данії, США та Австралії і на момент своєї смерті були старше 50 років.

А от зимовий день народження, застерігають дослідники з університетів Брістоля й Единбурга, підвищує ризик деяких «хвороб цивілізації». Вчені обстежили понад 4250 жінок віком від 60 до 79 років, що народилися у 23 різних містах Великобританії. Вони встановили, що у дам, народжених взимку, частіше виявляють високий рівень холестерину, зниження легеневої функції, у них більша схильність до серцево-судинних захворювань. При цьому ризик виникнення серцево-судинних захворювань в обстежених жінок, що з’явилися на світ у найхолоднішу пору року, був вищим майже на чверть — на 24 відсотки.

Місяць народження, доводять наукові спостереження, впливає і на інші чинники, наприклад на зріст та оптимізм людини. Так, вивчивши дані понад 500 тисяч призовників, дослідники Віденського університету встановили, що наро­джені навесні вищі за тих, хто народився в інші пори року. Лівші найчастіше з’являються на світ з вересня по лютий, а весняні діти частіше бувають боязкими.

Щасливчики народжуються влітку. Про це свідчить опитування, проведене професором психології з Хертфордшира. Проаналізувавши співвідношення місяця народження і поглядів на життя 40 тисяч респондентів, вчений встановив, що самооцінка людей, народжених влітку, значно вища, оптимізм — сильніший, ставлення до всього, що відбувається навколо, — позитивніше.

Втім, свої висновки вчені пояснюють цілком матеріалістичними речами, які не мають нічого спільного з астрологією. Мовляв, час народження людини впливає на її подальше життя з огляду на те, в який період її виношувала мати, як харчувалася, якими були гормональний фон, інші чинники навколишньо­го середовища, що впливають на немовлят і в лоні, і в перші місяці життя. Саме ці чинники мають довгостроковий вплив на фізичний, розумовий та емоційний розвиток.

У свою чергу канадські вчені зі школи бізнесу при Університеті Британської Колумбії (Ванкувер) вивчали зв’язок між датою наро­дження та кар’єрою людини. Їхнє дослідження показало, що наро­джені влітку мають менше шансів стати керівниками. Найбільше начальників, з проаналізованих біо­графій, народилося у березні і квітні — 12,5 та 10,7 відсотка відповідно.

На думку спеціалістів, відставання «літніх» дітей від ровесників за­кладається ще у перші роки навчання і пояснюється тим, що вони в класі є наймолодшими. Дещо старші однокласники мають більш сформовані навички, що дозволяє випереджати менших, а відтак з дитинства у них виробляються лідерські задатки.

На відміну від астрологів, вчені не схильні драматизувати ситуацію, ставити долю людини у фатальну залежність від дати та місяця народження. Так, є певні схильності, є певні тенденції, але, знаючи їх, кажуть науковці, людина має змогу максимально скористатися плюсами й убезпечити себе від можливих ризиків.

 

Переглядів: 976
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua