РубрикиБез рубрики

У дусі любові до Батьківщини

Український клуб Одеси оголосив про початок конкурсу для вчителів-україністів середніх загальноосвітніх шкіл Одеси та області.

Заснований з ініціативи голови громадської організації «Український клуб Одеси» Наталії Чайчук, конкурс проводиться вже вдруге, і цього разу в ньому можуть взяти участь не лише викладачі української мови та літератури, а й викладачі історії України.

Як зауважила Наталія Олександрівна, ідея цього професійного змагання — підтримати тих педагогів, які роблять вагомий внесок у виховання молоді в дусі любові до Батьківщини, підтримати просвітницьку діяльність в ім’я розвитку України, заохотити творче ставлення освітян до своєї праці, активізувати науково-дослідницьку, краєзнавчу роботу в школах.

До участі у конкурсі запрошують усіх учителів середніх загальноосвітніх закладів І—ІІІ ступенів нашого краю, які розділяють його мету та завдання.

Проводитиметься змагання освітян упродовж поточного навчального року і завершиться 1 вересня 2013-го.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити форму-заявку та надіслати на адресу оргкомітету. Заявки приймаються до 1 лютого 2013 року. Докладніше ознайомитися з умовами конкурсу, отримати анкету та заявку можна особисто за адресою:

м. Одеса, вул. Катерининська, 77, тел./факс 722-09-66, Український клуб Одеси, або ж на сайті: www.yko.od.ua

Конкурс для вчителів української мови та літератури проводиться у два етапи. Перший етап — письмовий. Необхідно надіслати на адресу оргкомітету методичну розробку одного тематичного уроку, а також наукові публікації вчителя та наукові роботи учнів — учасників та переможців олімпіад. Роботи приймаються як на електронних носіях, так і на папері. За наявності можна додати ксерокопії грамот та дипломів переможців.

Другий етап — проведення позакласного тематичного заходу в Українському домі. Його тема та спрямування повинні збігатися з темою конкурсу.

Оцінюватиме підсумки журі, до якого входять провідні фахівці-філологи на чолі з головою Тетяною Ананченко.

Переможці конкурсу отримають грошові премії за перше, друге і третє місця у розмірі 4000, 3000 та 2000 гривень відповідно.

Як нагадала Тетяна Ананченко, у першому конкурсі взяли участь 23 педагоги, шестеро з яких разом зі своїми учнями змагалися за призові місця у другому етапі. Всі учасники отримали в подарунок книжки одеського письменника, лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського, а переможці — цінні подарунки (про урочисте пошанування учасників конкурсу, яке проходило в Літературному музеї Одеси й було приурочене до сторіччя від дня народження педагога з великої літери Романа Чайчука, «ЧН» розповідали у номері за 22 вересня).

Історики-україністи змагатимуться за іншою схемою. Надіславши анкету та заявку, вчителі стають учасниками конкурсу за номінаціями, кожна з яких оцінюється за 12-бальною системою. Перша номінація — це краєзнавчий проект, що проводиться у ви­гляді екскурсії Одесою, Одещиною чи Україною у присутності учнів та членів журі. Друга — урок чи позашкільний захід на вільну тему в Українському домі за участю учнів і в присутності членів журі. Третя — методична розробка шкільного уроку або позашкільного заходу, що були проведені у межах конкурсу. Четверта номінація — гран-прі — за підсумки проведених заходів.

Оголошення переможців конкурсу відбудеться 31 травня. За перше, друге і третє місця переможців чекають винагороди у дві, три та чотири тисячі гривень відповідно.

До журі конкурсу входять провідні педагоги-історики, керівники та працівники профільних підрозділів вишів Одеси.

Не секрет, що ми живемо у двомовному регіоні, де, як не парадоксально це звучить для держави Україна, вчителі-україністи далеко не завжди почуваються господарями у «своїй хаті». А відтак, сподіваються орга­нізатори конкурсу, він допомагатиме освітянам відчути свою значущість для суспільства, пошану та ви­знання і стимулюватиме до подальшого творчого пошуку та вдосконалення методів викладання.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Переглядів: 799
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua