РубрикиБез рубрики

Купуйте потрібні ліки, а не розрекламовану упаковку

Хворобу лікує діюча речовина, яка міститься в лікарському препараті, а не торговельна марка, вказана на упаковці. Лікарські засоби, виготовлені на основі однієї й тієї ж діючої речовини, мають однакову лікувальну дію, і не важливо, в якій країні вони виготовлені, якою саме фармацевтичною компанією та яку мають упаковку.

Що таке діюча речовина? Про це дає пояснення Державна служба України з лікарських засобів.

До складу ліків входить кілька компонентів: діючих та допоміжних речовин. Діюча речовина — це те, що лікує хворобу. Всі інші речовини утримують препарат, створюючи потрібну форму пігулок чи ампул, надаючи йому певного кольору, смаку тощо. Часто таке «оформлення» здорожчує вартість потрібних ліків у кільканадцять разів.

Якщо ви вчитаєтеся в інструкцію, то зможете побачити, що ціну на ліки частенько «наганяють» крохмаль чи якісь ароматичні віддушки, а то й оригінальне їх розфасування.

Що таке рецепт на основі діючої речовини (інакше — рецепт, виписаний на основі міжнародної непатентованої назви)? Лікарі зобо­в’язані виписувати рецепти на основі діючої речовини (синонім — «міжнародної непатентованої назви»). Вони не повинні вказувати торгову марку ліків і, тим більше, не рекомендувати вам, у якій саме аптеці ви мусите їх придбати.

Рецепт, виписаний на основі діючої речовини, дає пацієнтові можливість самому вибрати в аптеці той лікарський препарат, який найбільше підходить йому (за ціною) з переліку тих, що мають одну й ту саму діючу речовину. Часто вітчизняні аналоги ліків — у кілька разів дешевші за імпортні, а розрекламовані — значно дорожчі від тих, що не рекламуються у ЗМІ.

Щоправда, в окремих випадках лікар може виписати рецепт за торговельною назвою конкретного препарату, якщо це необхідно пацієнту за медичними показаннями. В такому разі у пацієнта нема вибору, і він змушений купувати саме той препарат, який вказаний у рецепті.

Виписування ліків за діючою речовиною (міжнародною непатентованою назвою) поширене у багатьох країнах світу. Зокрема, в Естонії з 2010 року запроваджено виписування ліків винятково за діючою речовиною.

Запитуйте в лікаря рецепт на основі діючої речовини, а в аптекаря — найвигідніший для вас за ціною лікарський препарат. Не соромтеся запитувати вітчизняні аналоги виписаних вам ліків.

Підготувала
Яна СТАСІНА.

Переглядів: 731
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua