РубрикиБез рубрики

Меморіал на межі областей

От і чергова річниця визволення України від фашистських загарбників. Дискутують історики, сперечаються політики, як правильніше називати нам, українцям, ту війну — Великою Вітчизняною чи Другою світовою. Та незалежно від назви ціна тої перемоги однаково оплачена життям мільйонів наших співвітчизників, які тоді свято вірили, що боронять рідну землю від підлого ворога, і показували приклади небаченого героїзму. Й наш обов’язок — пам’ятати про них, увічнити їхній подвиг, аби ніколи він не був забутим. Не маємо права залишатися невдячними.

Одеська наступальна операція 26 березня — 14 квітня 1944 року, блискуче розроблена 3-м Українським фронтом і Чорноморським флотом, завершилася успішно. 28 березня було визволено Миколаїв, а 10 квітня — Одесу. Цей наступ військ фронту і флоту надійно забезпечувала авіація. На початку квітня з польових аеродромів Миколаївщини цілодобово піднімалися в повітря з бойовим завданням ескадрильї із закликом на бортах літаків «Дайош Одесу!» і вступали в смертельний бій з німецькими асами.

В одному з повітряних боїв за Одесу взяв участь і літак, на борту якого були лейтенант П. Михальов і молодший лейтенант В. Чернятін. У бою з фашистами машина одержала тяжкі пошкодження і впала у районі Тилігульського лиману, на околиці села Бессарабки Березанського району Миколаївської області. Обидва льотчики загинули і поховані в братській могилі в центрі Бессарабки. Крім прізвищ та ініціалів, про них нічого не було відомо.

До редакції «Чорноморських новин» надійшов лист від Червоноукраїнського сільського голови з Березанського району Юрія Горбатенка. Він сповістив, що після тривалих пошуків з’ясувалося: при виконанні бойового завдання загинули молодший лейтенант Володимир Петрович Чернятін, 1922 року народження, уродженець міста Коломни Московської області, та лейтенант Павло Іванович Михальов, 1923 року народження, уродженець села Комарівки Мещовського району Калузької області. Обидва молоді, яким би жити й жити, але загинули, не побачивши Перемоги. Встановлені імена також інших воїнів-визволителів.

Старожили сала Червона Українка пам’ятають довгожданий день 3 квітня 1944 року, коли 416-а Таганрозька стрілецька дивізія під сильним північно-східним вітром з мокрим снігом подолала крижаний тоді Тилігульський лиман у районі Чилової коси. А вже 8 й 9 квітня вела жорстокі бої з ворогом на Фонтанці й Пересипу, визволяючи Одесу.

Й ось до Дня визволення України від фашистських загарбників Червоноукраїнська сільська рада на місці поховання полеглих у квітні 1944 року льотчиків 182-го винищувального авіаційного полку, воїнів 416-ї Таганрозької Червонопрапорної ордена Суворова стрілецької дивізії 5-ї ударної армії 3-го Українського фронту розпочала роботи з будівництва меморіального комплексу — музею-панорами «Одеська наступальна операція 26 березня — 14 квітня 1944 року». До неї приєдналися держконцерни Укроборонпрому Одеського і Миколаївського авіаційних заводів, громадсько-ветеранська організація «Леванцев» і ветеранська організація 5-ї повітряної армії 3-го Українського фронту, Одеська міська рада ветеранів, а також командування військових частин Одеського та Миколаївського військових гарнізонів, командування і курсанти Харківського військового авіаційного інституту й особисто командир 299-го штурмового авіаполку полковник В.В. Помогайбо.

Тож Червоноукраїнська сільська рада інформує жителів Одещини про свою ініціативу, запрошує взяти участь у спорудженні згаданого меморіалу на межі Одеської та Миколаївської областей. Відкриття меморіалу доручено провести президентові аеро­клубу «Одеса» К.В. Оборіну. Над братською могилою рідним полеглих і почесним гостям буде продемонстровано майстерність сучасних льотчиків у виконанні елементів вищого пілотажу і веденні повітряного бою. На знак глибокої вдячності і вічної пам’яті про героїв війни.

Оксана ПОЛІЩУК.

 

Переглядів: 719
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua