РубрикиЗдоров’я

Грип боїться... оптимізму!

Застуди та грип — звичайні сезонні хвороби, які нагадують про себе вже після першого погіршення погоди. Медики прогнозують, що навала грипу та сезонних гострих респіраторних вірусних інфекцій можлива лише в кінці листопада — на початку грудня. «Можлива» при цьому стає ключовим словом. Торік ми пережили осінь та зиму легко, без епідемій грипу та з низькою кількістю гострих респіраторних вірусних інфекцій. Нічого особливого не очікується й цього року, хоча циркулюватиме аж три штами вірусу. Однак панікам, які колись спричиняли недобросовісні засоби масової інформації, більше нізащо не піддамося.

Власне про це і йшлося на прес-конференції завідуючого інфекційним відділенням Одеської міської клінічної інфекційної лікарні, головного позаштатного інфекціоніста управління охорони здоров’я облдерж­адміністрації Валерія Титаренка та завідуючої епідвідділом облСЕС Людмили Красницької, тема якої — про­філактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Фахівці нагадали представникам ЗМІ, що грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком летальності. Найчастішим ускладненням є пневмонія та серцева недостатність.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хворий кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі двох метрів довкруж нього. Недужа людина, навіть з легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, а це, в середньому, сім днів.

Щоб не було проблем зі здоров’ям і самопочуттям, кожен мусить завчасно подбати про себе та про тих, хто йому не байдужий.

Можна легко уникнути зараження грипом, якщо до­тримуватися кількох простих речей: уникати скупчень людей; користуватися одноразовими хустинками та масками (за необхідності); регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання; по можливості, повноцінно харчуватися, побільше вживаючи продуктів з високим вмістом вітаміну С, де червоний салатний перець — найперший у сезонному списку; висипатися, віддаючи сну не менше 8 годин на добу; уникати перевтоми; часто мити руки…

Особливо пильними мусять бути люди, які влітку мали проблеми з шлунково-кишковими розладами, від чого постраждав імунітет. Аптечних імуностимуляторів для його зміцнення буде замало, тож доведеться компенсовувати життєву силу повноцінним харчуванням й... оптимізмом. Як не дивно, але людина, налаштована на позитив, майже не хворіє.

Якщо все ж з’явилися ознаки хвороби — треба залишатися вдома, щоб не провокувати погіршення стану свого здоров’я і не наражати оточуючих на небезпеку; не бігати до лікаря з найменшого приводу, а краще викликати його додому, попередньо проконсультувавшись телефоном; ізолювати хвору людину; прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання, щоб запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження...

Вакцинація, наголосили фахівці, залишається найефективнішим засобом захисту від інфекційної хвороби. На сьогодні Одеська область отримала більше 10 тисяч доз вакцини проти грипу. Впродовж кількох тижнів усі бажаючі зможуть зробити щеплення проти сезонного захворювання, адже вакцини надійде вдо­сталь, для цього завчасно передбачені кошти в місцевих бюджетах. До речі, цього року на вакцинацію не виділено грошей з державного бюджету, а спущено все на бюджети місцеві.

Медики застерегли, що вакцинацію слід проводити після консультування з лікарем, у вашій поліклініці чи у ФАПі. Нині приймаються колективні заявки від орга­нізацій та підприємств. Ціни на вакцини відстежуються спеціалістами відповідних служб, щоб не допустити здирництва.

Яна СТАСІНА.

 

Переглядів: 773
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua