РубрикиБез рубрики

Нема внеску — нема пенсії

Як відомо, у жовтні 2011 року прийнято Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Це означає, що суспільство зробило черговий крок на реформаторському шляху пенсійної системи й мільйони українців так чи інакше стали будувати свої особисті перспективи з урахуванням нових вимог законодавства.

Про значне зростання зацікавленості суспільства до умов призначення достойної пенсії свідчать численні звернення громадян на телефони «гарячої лінії»

управлінь Пенсійного фонду, запитання на виїзних прийомах, семінарах, в індивідуальних бесідах з його працівниками. Сьогодні дедалі більше людей замислюються не тільки про нинішній заробіток, але й про майбутню пенсію.

Разом з тим деякі роботодавці прагнуть зекономити на відрахуваннях до Пенсійного фонду, вважаючи такі платежі другорядними. Направляючи вільні обігові кошти насамперед на потреби виробництва, вони намагаються левову частку зарплати на своєму підприємстві виплачувати «у конвертах», тим самим мінімізуючи пенсійні внески.

За даними персоніфікованого обліку, на Одещині близько 77 тисяч працівників (13% від загальної кількості) одержують заробітну плату, розмір якої — мінімальний або менший від мінімального, з них понад 4 тисячі є керівниками підприємств.

Будь-якому громадянину цілком зрозуміло, що жоден досвідчений спеціаліст, а тим більше керівник, не стане працювати за мінімальну зарплату, тобто в даному випадку він приховує свої доходи. Ситуацію погіршують ще й ті платники, які нараховують, але не сплачують внески до фонду, нарощуючи борги. Така тенденція не сприяє наповненню бюджету ПФУ.

Водночас треба відзначити, що несплата представниками бізнесу внесків до Пенсійного фонду може бути зумовлена різними, можливо об’єктивними, причинами. Але чинне законодавство не передбачає звільнення від сплати внесків, чітко визначаючи: нема внеску — нема майбутніх пенсій. Що ж робити тим, хто хоче, але не може розрахуватися з фондом? Вихід є! Для сум­лінних платників держава завжди намагається шукати прийнятне для обох сторін розв’язання проблеми.

Так, 12 червня цього року набув чинності Закон України № 4814, яким внесено зміни до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне со­ціальне страхування». Закон передбачає дуже вигідні умови розстрочки боргу, який виник до 2011 року: за умови своєчасної сплати єдиного внеску та поступового погашення боргу платник звільняється від обов’язку сплатити фінансові санкції та пеню, які нараховані або підлягали нарахуванню на цей борг. Для платників, які опинилися у скрутному становищі і з року в рік не можуть погасити борги, розстрочка — це єдиний спосіб довести до ладу грошові відносини з Пенсійним фондом та ще й позбутися фінансових стягнень. Тому більшість платників позитивно сприйняли такі зміни. Сума боргу, на яку вже укладені договори про розстрочку, на Одещині складає до мільйона гривень. Робота в цьому напрямку триватиме до кінця року.

Органи Пенсійного фонду ведуть активну роботу щодо забезпечення сплати внесків фізичними особами-підприємцями. Справа в тому, що протягом тривалого часу (понад 12 років поспіль) фізичні особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, здійснювали перерахування до ПФУ на добровільних засадах, і лише з 1 липня 2010-го внески стали обов’язковими платежами.

В Одеській області працюють понад 70 тисяч підприємців спрощеної системи, і дехто з них вважає, що держава вимагає від нього невиправданої суми сплати єдиного внеску. Однак це хибна думка. Гарантуючи всім громадянам, у тому числі й підприємцям, мінімальний розмір пенсійної виплати, держава повинна мати джерела, з яких її можна забезпечити. Нині підприємець у вигляді єдиного соціального внеску сплачує лише третину від розміру мінімальної зарплати, пенсію ж він отримуватиме вдвічі або втричі більшу. Тому єдиний внесок, сплачений сьогодні, повертається до підприємця завтра у більшому розмірі. Для переконливості можна додати, що середній внесок від підприємств за своїх працівників до бюджету Пенсійного фонду вдвічі перевищує пропоновані до сплати підприємцям 387 гривень 95 копійок.

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Одеській області.

 

Переглядів: 673
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua