РубрикиСпорт

Дебютний сезон

Ось уже більше десяти років на базі СДЮСШОР №2 функціонує жіноча баскетбольна команда, яка захищає кольори Одеси в чемпіонатах України. У різний час різні титульні спонсори допомагали нашим баскетболісткам і різні назви носив спортивний колектив. На зміну «Білій акації», що проіснувала дев’ять років, у Південній Пальмірі з’явився клуб «Інтерхім-СДЮСШОР №2».

Щаслива зустріч директора СДЮСШОР № 2, заслуженого тренера України Бориса Давидовича Литвака і генерального директора ТОВ «Інтерхім» Анатолія Семеновича Редера завершилася створенням добродійного Фонду підтримки і розвитку дитячого й жіночого баскетболу в Одесі ім. Й.Я. Кесельмана. Прославлений тренер, іменем якого названий фонд, виховав не одне покоління баскетболісток, у тому числі й випускницю СДЮСШОР № 2, нині майстра спорту міжнародного класу, за­служеного тренера України Ірину Вікторівну Щипакіну. Тандем наставників новоствореного колективу у складі головного тренера Ірини Щипакіної і тренера Людмили Іус, що прийняв дівчат під своє крило, вже мав досвід роботи в одеській команді. Саме під їхнім керівництвом був досягнутий найвищий наразі результат — четверте місце в чемпіонаті України. У цьому сезоні молода амбітна дружина має намір довести свою спортивну спроможність. Забезпечення життєдіяльності команди взяв на себе фонд ім. Й.Я. Кесельмана, президентом якого є син Йосипа Яковича — Віктор Ворожко.

— Як і раніше, у складі команди — вихованки СДЮСШОР № 2. Сьогодні визначився її кістяк, — розповідає Ірина Щипакіна. — Звичайно, ще необхідно покращувати зіграність, потрібно створити колектив однодумців. Кожному гравцеві дається шанс проявити себе, і я вірю, що дівчата ним скористаються. Є кілька спортсменок, які мало грали в попередньому чемпіонаті, але я теж сподіваюся на них. А для того, щоб одержати ігровий час на майданчику, їм необхідно працювати з подвоєною самовіддачею. У заявці є п’ять молодих гравців 1996—1997 років народження. Вони виступатимуть у першій лізі чемпіонату України, а кращих ми залучимо до тренувального процесу з командою і до ігор у вищій лізі. Нема в складі Олени Чистякової та Аліси Ягодки, які відхилили запрошення грати в команді, вирішивши серйозно зайнятися навчанням.

— Раніше ви вже тренували «Білу акацію». Що зараз робитимете по-іншому, використовуючи набутий тренерський досвід?

— Будь-яка людина, яка постійно працює у своєму напрямку, вдосконалюється, здобуває нового досвіду, нових знань. Працюючи в Росії, я багато чого навчилася у кращих жіночих тренерів Європи: Наталії Хейкової, Поки Четмен, Альгідраса Паулаускаса, Олександра Ковальова. Величезний досвід і тренерську практику дали мені три роки роботи в штабі національної збірної України. Для себе я зробила висновки як у системі підготовки команди, так і в спілкуванні з гравцями.

— На що робили акцент у передсезонній підготовці і що зміниться у грі команди в нинішньому сезоні?

— Ми почали тренуватися з 20 серпня. Працювали в залі.  Спочатку акцент робився на фізичну і технічну підготовку. Потім додали відпрацювання тактичних елементів. Було важкувато, але зараз, бачу, дівчата втягнулися й добре сприймають навантаження. У рамках підготовки брали участь у турнірі в Гомелі, де проводили зустрічі із сильними тамтешніми командами, які мають досвід виступів у єврокубках. Ці ігри показали наші слабкі і сильні сторони, визначили, над чим потрібно працювати насамперед. Радує, що гра у захисті була на рівні — пропускали менше 60 очок. А от дії в атаці необхідно корегувати. Слід працювати і над підвищенням індивідуальної майстерності гравців. Дівчата вже розуміють, що вони можуть змагатися на рівних і вигравати в найсильніших суперників. Утім, на початковому етапі для мене важливий не так результат, як сама гра, її почерк. Будемо працювати, щоб він поліпшувався з дня у день, що в підсумку призведе до вищої якості гри.

— Які завдання ставить перед командою в дебютному сезоні керівництво клубу?

— Розмови з керівництвом про завдання на сезон ще не було. Але, думаю, якщо запитати про це особисто в кожного з гравців, вони скажуть, що боротимуться за медалі чемпіонату. Бо якщо не думати про перемоги, навіщо тоді займатися спортом? Спосте­рігаючи за тим, з якою старанністю тренуються дівчата, можу сказати, що прагнення їм не бракує.

— На якому майданчику команда проводитиме домашні зустрічі?

— Стартову гру проведемо на майданчику СДЮСШОР № 2, і якби розмір залу дозволяв умістити більшу кількість глядачів, то там і грали б весь чемпіонат. На наступні тури ми вибрали зал Національного політехнічного університету.

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної
федерації баскетболу.

 

Переглядів: 852
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua