Жорстокість

Від могили Тараса Григоровича Шевченка з Канева назад, до Одеси, ми вирішили їхати через Переяслав-Хмельницький, Бориспіль і Київ. У Переяславі мали намір відвідати музей Григорія Сковороди й оглянути панораму форсування Дніпра під час Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років.

Нас, жителів степового Причорномор’я, вражала мальовнича Київщина — буйною зеленню лісів, різнобарв’ям розкішних квітів на узбіччі дороги, п’янким запахом трав. Стояла літня пора переджнив’я. Особливо вразила дорога від Борисполя до Києва — рівнесенька, мов стіл, широка, дбайливо доглянута, не бачили ми ще такої в Україні.

Їхали поволі, аби намилуватися дубовими, сосновими, березовими лісами, які межували з ланами дозріваючих хлібів. Вже почала червоніти горобина, здавалося, що її вкраплення, мов узор на українському рушникові. Ось де брати зразки для вишиванок нашим майстриням!

В одному місці я не міг стриматися, щоб не зрізати на згадку про цю чудову подорож гілочку горобини з кількома кетягами її вогнистих ягід. Пішов до дерева, яке найбільше вабило до себе, через невелике вівсяне поле. Дійшовши до його середини, відчув чийсь погляд ззаду. Озирнувся — і побачив за кілька кроків від себе величезного собаку-дворнягу, схожу на дога. Вона лежала і жадібно дивилася на мене розумними, повними сліз очима. Я підійшов до собаки й остовпів. У неї були міцно зав’язані кількома вузлами лапи: окремо передні й окремо задні, а потім стягнуті докупи. Та й це ще не все. Всі чотири лапи притягнуті до шиї і зав’язані на безліч вузлів. Хтось не пошкодував на цю екзекуцію довжелезного парашутного кріплення, яке автомобі­лісти часто використовують як буксирний канат.

Гукнув своїм, щоби принесли мені викрутку, обценьки, ножа, бо без них мені тих вузлів не розв’язати. Поки вовтузився з тими вузлами, собака випив дві півторалітрові пляшки води і з’їв усі наші бутерброди на чотирьох, які ми брали собі в дорогу. Після визволення собака не міг ворушити лапами. Довелося мені кожну довгенько масажувати, і коли пес підвівся, я подумав, що наражався на небезпеку, бо він легко міг мене вкусити.

Розплутане кріплення я згорнув у клубок і поклав поруч без уваги. Відчувши волю, собака підійшов до клубка, взяв його в зуби і почвалав поволі до лісу. Під тінню крайніх дубів почав лапами рити землю. Ми подумали, що то він шукає прохолоди у свіжій ямі. Але не вгадали — він поклав туди клубок-ярмо і почав його заривати. І лише тоді повільно попрямував до села, що виднілося з другого боку траси.

Не виключаю, що собака щось нашкодив і його господар вирішив покарати. Але щоб в такий спосіб... Це ж яким жорстоким потрібно бути, щоб вдатися до такої страшної кари — залишити зв’язану тварину під палючим сонцем, аби навіть муху не міг відігнати?.. Дика жорстокість. Якби не побачив усе те своїми очима і не витратив майже дві години на порятунок собаки — ніколи б не повірив, що таке можливе.

Той собака мені тепер часто сниться, прокидаюся — і не знаходжу спокою. Як склалася його подальша доля?

...Усі красоти природи, побачені під час поїздки, якось відступили у закутки пам’яті, їх затьмарила людська жорстокість, свідком якої я став.

Сергій РЕЗІНЕЦЬ.
м. Одеса.

 

Переглядів: 917
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua