РубрикиБез рубрики

Пам’яті видатного піаніста

П’ятий міжнародний конкурс піаністів пам’яті Еміля Гілельса стартував в Одесі урочистими акордами прелюдії сі мінор Й.-С. Баха у виконанні Еміля Гілельса (прозвучав аудіозапис).

Ім’я Еміля Гілельса відоме у всьому світі. Корінний одесит, випускник Одеської консерваторії, народний артист СРСР, професор Московської консерваторії, лауреат Державної та Ленінської премій, почесний член Лондонської королівської академії музики. Його ім’ям названий міжнародний конкурс піаністів, що вже вп’яте проводиться в Одесі.

На відбірний тур надійшло 120 заявок, але журі відібрало лише 50 кандидатур молодих піаністів віком від 16 до 30 років. Нинішнього року представлені 13 країн: Білорусь, Сербія, Корея, Китай, Японія, США, Франція, Казахстан, Узбекистан, Грузія, Молдова. Найбільше учасників з України та Росії — відповідно 16 та 15 музикантів.

Призовий фонд ювілейного конкурсу чималий — 25 тисяч доларів. Головний приз — 10 тисяч доларів, перша премія — 7 тисяч, друга — 4 тисячі, третя — 3 тисячі, а також два дипломи по 500 доларів. Передбачаються і спеціальні призи, зокрема «Кращий український піаніст», «Наймолодший учасник конкурсу», «За краще виконання твору українського композитора». Диплом та приз «Надія» у сумі 10 тисяч гривень буде вручений найперспективнішому виконавцю.

До складу журі увійшли видатні піаністи та педагоги, представники різних фортепіанних шкіл світу: професор з США Володимир Вінницький, Євген Могилевський (Бельгія), Ольга Ліфоренко (Україна), Анна Макарова-Якубович (Франція — Росія), Деніел Поллак та Лариса Дєдова (США), Тетяна Фоміна (Україна).

На конкурс прибули почесні гості, і серед них — два професори Брюсельської королівської академії музики, лауреати міжнародних конкурсів Марта Агеріх та Олександр Могилевський.

Конкурс проходить у три етапи прослуховувань: у першому турі беруть участь 50 музикантів, до другого будуть допущені лише 20, а у третій тур, який завершиться 26 жовтня, пройдуть лише семеро — серед них і визначать переможців. У третьому турі всі конкурсанти повинні будуть виконати п’єсу народного артиста України, композитора Володимира Птушкіна, написану спеціально для цієї оказії. Так було задумано організаторами для того, щоб поставити всіх конкурсантів у рівні умови і вони продемонстрували свою фахову школу.

27 жовтня о 19.00 у Великому залі Одеської філармонії відбудеться урочисте закриття конкурсу, нагородження і концерт лауреатів. У їх виконанні прозвучать фортепіанні концерти у супроводі Національного симфонічного оркестру під керівництвом Хобарта Ерла.

На відкритті конкурсу, що відбулося у стінах Одеської філармонії, молодих піаністів, членів журі та слухачів вітав генеральний директор і голова журі конкурсу, ректор ОНМА ім. А. В. Нежданової, доктор мистецтвознавства Олександр Сокіл.

Під час відкриття прозвучали два фортепіанних концерти у виконанні Національного філармонійного оркестру під керуванням заслуженого артиста України Хобарта Ерла. Солісткою в концерті Ф. Ліста виступила лауреат першої премії четвертого конкурсу піаністів пам’яті Еміля Гілельса Діана Гульцова (на знімку), другий концерт прозвучав у виконанні американського піаніста, члена журі Володимира Вінницького.

— Через рік сподіваємося провести конкурс для юних піаністів від 6 до 16 років, — зазначив Олександр Сокіл, — і назвемо його «Гілельс-юніор». — Ще один подарунок до століття Одеської музичної академії, яке святкуватиметься у 2013 році.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Переглядів: 981
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua