РубрикиБез рубрики

Спасибі, Стіве, від Одеси!

Пам’ять Стіва Джобса, засновника знаменитої американської корпорації «Apple», увічнили в нашому місті скульптурною композицією під назвою «Спасибі, Стіве!» («Thanks, Steve»). Встановлена вона на вулиці Новосельського, біля гуртожитку Державної академії технічного регулювання та якості. Автор ідеї й самої композиції — випускник цього навчального закладу Кирило Максименко.

Двометровий пам’ятник виготовлений з понад тисячі різних гайок, підшипників, шестерінок та іншого брухту. Виконаний він у вигляді відкритої людської долоні з наскрізним прорізом у формі знаменитого символу компанії «Apple» — яблука.

День відкриття пам’ятника — 5 жовтня — день смерті Стіва Джобса. Голова ради директорів і головний керуючий корпорації «Apple», автор багатьох інновацій помер торік саме 5 жовтня в результаті припинення дихання, спричиненого метастатичною пухлиною (рак підшлункової залози). Йому було 56 років...

За словами Кирила Максименка, ідея увічнити пам’ять Стіва Джобса з’явилася в нього відразу після сумної звістки.

— Стів Джобс — людина, яка змінила світ, і він назавжди залишиться в історії становлення людства, — сказав Кирило Максименко. — Завдяки йому ми зробили величезний крок уперед в інтелектуальному і технічному розвитку. Завдяки його ідеям, вірі і прагненню фантазії окремих людей стали реаліями повсякденного життя кожного з нас, адже вже неможливо уявити будинок без комп’ютера, музичного плеєра, тонкого кольорового екрана, що показує тривимірні кольорові мультфільми або кінострічки — до створення всього цього доклав свій розум Стів. Він змінював цей світ, ми змінювалися разом з ним, навіть самі того не помічаючи. Такі люди, як Стів Джобс — люди-творці, народжуються раз століття і входять у кожен дім, кожну сім’ю. Саме тому виникло бажання створити скульптуру, яка стане надбанням жителів нашого міста і символом того, що ми пам’ятаємо, знаємо і шануємо Стіва та його внесок у життя кожного з нас. Роздуми на тему, який стосунок має Джобс до Одеси, до України, безпредметні, так само, як нема потреби шукати зв’язок з нами Ейнштейна або да Вінчі. Джобс —революціонер та еволюціонер, він чарівник, про нього і його яблуко знає кожен школяр, плоди його творчості живуть у наших помешканнях і служать нам у повсякденні. Дуже приємно, що Одеса стала першим містом на території СНД, де увічнили пам’ять цієї видатної людини. Знаю, що відкриття пам’ятників Джобсу незабаром відбудеться і в кількох містах Росії. Але ми стали першими!

Скульптурна композиція підсвічується в темний час доби біло-синім світлом з автономним джерелом живлення. А навколо пам’ятника буде постійно діюча зона безкоштовного Wi-Fi.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 666
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua