РубрикиБез рубрики

Рибалка — то двічі моряк

Свого часу, коли ще був моряком, я зустрічав випускників Білгород-Дністровського рибопромислового технікуму в Північній і Південній Атлантиці, в Охотському, Беринговому морях... Всюди вони виявляли себе прекрасними фахівцями, готовими будь-якої миті прийти на допомогу.

Технікум заснований після звільнення міста від німецько-фашистських загарбників. Відтоді з його стін вийшло майже п’ятнадцять тисяч різнопрофільних спеціалістів, серед яких були й студенти з країн Азії, Африки, Латинської Америки.

Багато з тих, хто сидів тут за партами, домоглися високого кар’єрного зростання. Скажімо, О. Ковбасюк свого часу був заступником міністра рибної промисловості СРСР, Є. Швиденко — очільником аналогічного міністерства в Україні, А. Кропивницький — начальником Укрводгоспу. Докторами наук стали О. Багров і В. Зеленов. Колишній директор технікуму А. Вітченко, викладачі Я. Козилов, А. Михайлов, А. Єфименко, Е. Опацька — автори навчальних посібників. Директори Г. Сафронов та А. Малишенко удостоєні звання «Заслужений працівник освіти України». Сьогодні в технікумі на стаціонарному і заочному відділеннях навчається понад тисячі студентів.

На початку жовтня у стінах навчального закладу зібралися випускники 1972 року. Чотири десятиліття промайнули відтоді, як один день. Тепер колишні юнаки й дівчата вже пенсіонери.

Заступник директора технікуму Василь Романович Лаврук запросив гостей до аудиторії, виголосив урочисте вітання, розповів про сьогоднішнє життя навчального закладу, про досягнення й труднощі. Потім попросила слова Емілія Михайлівна Опацька, класний керівник випускників 1972-го:

— Ми не бачилися сорок років, проте для мене ви так і залишилися учнями. За час, що минув, відбулося багато змін. Та отримані тут знання, переконана, є найціннішим капіталом для кожного з вас і відіграли у ваших долях значну роль.

«Все минає, а пам’ять завжди залишається з нами», — такими словами звернувся до однокурсників Анатолій Харлан, родом із Ярославки Саратського району. На відмінно закінчивши навчання, починав роботу матросом, потім був майстром, технологом. Він привіз із собою багато старих фотографій, що викликали неабияку цікавість. Нині Анатолій живе в Києві, обіймає посаду генерального директора видавництва «Знання України», яке випускає, зокрема. підручники.

Про те, як склалося життя, зворушливо розповідав Микола Носуленко, котрий багато років пропрацював флагманським технологом біля берегів Чукотки, острова Кергелен та Антарктиди. Людмила Морозова починала трудовий шлях матросом, нині мешкає в Севастополі. Валентина Семидідова після навчання відбула до Вилківського рибзаводу. Юхим Орлов майже все життя віддав Білгород-Дністровському порту. Цікаво розповідали про те, як склалася доля, Іван Молчанов, Валерій Кравченко, Володимир Синявський, Іван Пилєв.

Присутні переглянули відеофільм, кадри якого яскраво засвідчують, що у технікумі пам’ятають і шанують своїх випускників, примножують славні традиції і готують гідну молоду зміну.

Борис УСТИМЕНКО.
м. Білгород-Дністровський.

 

Переглядів: 822
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua