РубрикиБез рубрики

На що ж схожі цифри?

У викладача психолого-педагогічних дисциплін вищого навчального комунального закладу «Одеське педагогічне училище» Наталії Листопад (як і всього керівництва закладу) видався нещодавно дуже напружений і відповідальний день. За програмою роботи регіонального методичного об’єднання викладачів дошкільних дисциплін ВНЗ І—ІV рівнів акредитації південного регіону на базі нашого педучилища цьогоріч вона мала провести перед колегами-гостями практичне заняття з методики формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку, себто вихованців дитячих садків.

Навчити цьому дітей — далеко не проста річ. У світ цих початкових знань має ввести їх добре навчений педагог, який володіє новими інформаційними технологіями (а вони щоразу вдосконалюються), цікавими, яскравими, зрозумілими для дошкільнят, вміє ці інформаційні технології використовувати, створювати мультимедійні презентації. Звісно, тут без таких якостей, як активність, самостійність й акуратність не обійтися. Тільки такий педагог зуміє викликати у вихованців бажання найповніше реалізувати себе, допоможе кожному розкрити свої можливості. Студенти з успіхом довели, що вони надбали цих якостей у стінах рідного училища.

Учасники заняття — студенти-четвертокурсники, без п’яти хвилин дипломовані фахівці. Досить цікаво було бачити й чути їхні презентації за схемою: студент показує, розповідає, інший студент коментує, оцінює представлену роботу, а вчитель-методист делікатно, ненав’язливо коригує певні деталі, спонукає до пошуку й вибору варіантів. Ось теми деяких презентацій: «Геометричні фігури», «Пори року», «Дні тижня», «На що схожі цифри», «Маленький — великий», «Веселі числа». Дуже цікавою вийшла, зокрема, презентація проекту «Етапи розвитку годинників», адресованого вихованцям старшого дошкільного віку. Мабуть, не кожен дорослий згадає, що були вони сонячними, водяними, пісочними, а згодом — механічними, електронними, не кажучи вже про їхній зовнішній вигляд, призначення. Віршований текст до кожного зображення на екрані робив зрозумілішим завдання.

Навіть сторонній людині, яка побувала б на такому уроці, стало б зрозумілим, що презентація — зручний спосіб надати малюкові інформацію про навколишній світ, бо поєднує у собі динаміку, звук, барвисте зображення, а це значно покращує сприйняття інформації. Це схоже на дитячу книжку, де на кожному листі велика яскрава картинка з підписом-поясненням. Ще дуже важливий момент: з появою електронної презентації відпадає потреба займатися вчителеві нудною, трудомісткою роботою: витинати щось у журналах, клеїти картинки, купувати теки, одне слово — заповнювати шафи макулатурою, марнувати час.

Оцінювалися студентські презентації як за змістом, так і за дизайном. Важливо було, наскільки вони доступні, цікаві, достовірні, чи актуальні й практично значущі для аудиторії, чи грамотно викладені подані відомості і чи є належні висновки, рекомендації. Прискіпливими були й вимоги до дизайну, зокрема, щодо добору шрифтів, їх розміру, наскільки психологічно комфортним є запропонований фон, чи доповнюють зміст використані зображення тощо.

Високо оцінили старання колег-одеситів гості, щиро дякували за надану можливість обмінятися методичним досвідом, ознайомитися з роботою, досягненнями училища та цікаву програму перебування у Південній Пальмірі. Усіх ця зустріч збагатила новими знаннями і враженнями, ще раз нагадала, що навчання і виховання дітей у дошкільному закладі без комп’ютера — то позавчорашній день, якому вороття не буде.

Оксана ПОЛІЩУК.

 

Переглядів: 1198
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua