РубрикиБез рубрики

З газом, але без води?

Міжнародна спілка охорони природи (МСОП — найбільша і найавторитетніша природоохоронна організація з офісами в усіх регіонах світу, яка об’єднує сотні членів — агентств та урядів, тисячі недержавних організацій та індивідуальних членів, створена в 1948 році в Женеві) закликала держави заборонити видобування нетрадиційного газу методом гідравлічного розриву пластів близько від родовищ питної води, у вододефіцитних та сейсмонебезпечних районах, поблизу сейсмічних розломів і на природоохоронних територіях.

МСОП наголошує, що метод гідравлічного розриву пласту для вивільнення природного газу, нафти та інших речовин становить загрозу для здоров’я людей і довкілля, бо може спричинити такі сейсмічні явища, як землетруси та зсуви, а також забруднення повітря, ґрунтів, поверхневих і підземних вод. До того ж, видобуток нетрадиційних видів викопного палива використовує та забруднює велику кількість прісної води, чим зменшує запас доступної, чистої та безпечної води для місцевих громад.

«Зараз в Україні розпочинається реалізація масштабних проектів видобування сланцевого газу методом гідравлічного розриву, — пояснює Ярослав Мовчан, голова Національного екологічного центру України. — Внаслідок цього суттєво збільшується техногенне навантаження, використовуються екологічно небезпечні методи горизонтального буріння та гідророзриву пластів, що застосовують небезпечні для довкілля реагенти. Це також порушує природні ландшафти, водні горизонти, біогеоценотичний покрив. Вилучаються великі обсяги води з довкілля, забруднюються останні чисті підземні води України газом та хімічними продуктами фрекінгу, одразу постає проблема очищення та зберігання мільйонів тонн відпрацьованої фрекінгової рідини».

«Рішення про застосування небезпечної технології для видобутку газу в умовах, коли доступні інші джерела енергії, не може прийматися вузькою групою людей з порушенням законодавства. — переконаний Ярослав Іванович. — Це має бути правове рішення на умовах соціального консенсусу».

Національний екологічний центр України разом з іншими організаціями, як-от «Екологія. Право. Людина», «Всеукраїнська екологічна ліга», ВЕГО «Мама-86», ЕкГ «Печеніги», «Зелений світ — Чортків», РАЦ «Суспільство та довкілля», й надалі інформуватиме громадськість про загрозу, яку несе ця нова ініціатива влади.

Резолюцію із закликом заборонити використання методу гідравлічного розриву пласту і призупинити видачу ліцензій на видобуток газу методом крекінгу МСОП ухвалила на недавньому конгресі, який пройшов 6—15 вересня у Кореї. У резолюції, зокрема, зазначається: «Гідравлічний розрив пласту є методом видобутку ресурсів, який потребує введення при надзвичайно високому тискові суміші води, піску та численних хімічних речовин для руйнування гірської породи, непроникної для потоку палива».

Участь у конгресі МСОП взяли і представники Національного екологічного центру України та організації «Екологія. Право. Людина».

Переглядів: 705
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua