РубрикиБез рубрики

Золота осінь «Бойових подруг»

«Золота осінь миру» стартувала у цьому році концертом Одеського муніципального хору «Бойові подруги», який святкує свій 40-літній ювілей.

Відкриваючи свято, «Бойових подруг» вітав голова Одеського обласного відділення Ради миру, президент благодійного фонду «Надія, добро і добробут», Герой України Володимир Філіпчук.

«Не старіють душею ветерани» — цією піснею хор розпочав свій виступ. На сцені — молоді душею дівчата, середній вік яких сягає за вісімдесят.

Цей колектив — унікальний не лише для України. Він був заснований у вже далекому 1972-у при Будинку офіцерів Одеського військового округу. До його складу тоді увійшли жінки, що пройшли нелегкими дорогами війни. Доля кожної з них заслуговує окремої оповіді, але всіх їх єднає любов до музики, до хорового співу.

У репертуарі колективу — сотні пісень, десятки різних програм, і серед них — «Любові неголосні слова», «Згадаймо всіх поіменно» та інші.

У 1987 році хор був нагороджений Грамотою президії Верховної Ради України, чотири рази ставав лауреатом фестивалів народної творчості.

За останні десять років «Бойові подруги» дали понад 800 концертів у санаторіях, госпіталях, палацах культури, клубах, театрах, практично на всіх концертних майданчиках міста. Найвідповідальніші з них, мабуть, виступи перед молодим поколінням, перед дітьми. Лише за два останні роки хор дав 22 концерти у 18 школах міста.

Виступаючи з вітальним словом, директор ЗОШ № 16 І. В. Юрченко розповіла, як глибоко впливають пісні «Бойових подруг» на дітей, з яким задоволенням учні та вчителі приходять на концерти. Адже у нинішніх шкільних програмах курсу історії Другої світової війни присвячений лише один урок. А «Бойові подруги» — це пісні того часу, це жива історія, що приходить у гості до школи.

У піснях, які виконують «Бойові подруги», — бадьорість і життєдайна сила. Звичайно, основу репертуару складають пісні Великої Вітчизняної війни, військово-патріотичної тематики радянських часів. У цих піснях — незламна сила духу, любов до життя, яке вони виборювали у важких випробуваннях. Саме тому так натхненно і впевнено звучала у виконанні хору пісня «Я люблю тебя, жизнь», солістом у якій виступив Іван Козирод.

Є в репертуарі хору і народні пісні, й оперні арії, й уривки з оперет. Вони також звучали на концерті. Приємно здивувало своєю злагодженістю виконання уривку з опери «Набукко» Джузеппе Верді. А мелодія вальсу Йоганна Штрауса «Веселі голоси» линула так завзято і радісно разом з голосом солістки Ніни Смірнової, що, здавалося, співають юні дівчата. Природний золотий голос солістки Надії Панасюк, яка співає у хорі з 1995 року, зачарував усіх своєю надзвичайною силою і красою.

На ювілеї з пошаною та вдячністю згадували всіх тих, хто підтримував хор, допомагав у важкі часи.

Понад 20 років колективом керував учень професора Костянтина Пігрова, знаний музичний педагог, диригент, музикант Володимир Стаховський. Саме йому хор завдячує багатством репертуару, дисципліною, високою майстерністю та музичною культурою. І хоча останнім часом Володимир Данилович за станом здоров’я не може керувати хором, він прийшов на концерт і з задоволенням послухав своїх учениць. Наприкінці концерту піднявся на сцену і хористи вітали його, співаючи «Многая лета».

Останнім часом естафету керівника хору прийняв молодий талановитий диригент Іов Гриценко. І хоча за віком він годиться в онуки своїм «бойовим подругам», вони уважно ловлять кожен помах палички юного маестро і дослухаються до його настанов.

— Мій дідусь також пройшов крізь пекло Другої світової війни, тож для мене це велика честь і відповідальність — керувати хором «Бойові подруги», — зазначив диригент.

Кожна з учасниць хору, як уже мовилося, заслуговує на окрему розповідь, адже в житті кожної — історія буремного ХХ століття. Одна з найстарших співачок — Аза Орлова, яка народилася у 1924 році, учасниця оборони Одеси, воювала у партизанському з’єднанні Дроздова, колишня балерина, нині — голова ради ветеранів Київського району нашого міста. У свої 88 років вона не здається хворобам, вікові та смутку.

«Бойові подруги» продовжують нести свою творчість людям, і глядачі відповідають їм любов’ю та гарячими оплесками.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

 

Переглядів: 705
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua