РубрикиБез рубрики

«Декларативна» ЧЕСНість кандидатів

Громадянський рух ЧЕСНО завершив перевірку кандидатів у народні депутати на відповідність критеріям доброчесності. Одним з чотирьох критеріїв, на який перевірялися всі кандидати, є фінансова чесність — чи відповідає декларація реальному способу життя, який веде кандидат та його родина.

Рух ЧЕСНО встановив чимало невідповідностей та лукавства в деклараціях майбутніх парламентарів, а подекуди — і відверту брехню. Що намагалися, але не змогли приховати майбутні народні обранці у своїх деклараціях? Чому про це мають знати виборці?

Демократія починається з прозорості

Українські політики дуже відрізняються від своїх європейських та американських колег. Ця різниця помітна відразу — від способу вдягатися, розмовляти, жити, до способу мислити і розуміти суспільні процеси.

Проте, є ще одна помітна різниця: на Заході політиком вважають того, хто або професійно займається політикою, тобто від студентських років бере активну участь у житті партій, працює волонтером на виборах, допомагає діючим депутатам та міністрам, постійно навчаючись політичним премудростям як ремеслу. Або ж того, хто зробив самого себе і довів, що може працювати та жити заради інших, хто займається громадськими справами, благодійництвом і має значне суспільне визнання.

РубрикиБез рубрики

«Море — ваше, дно — моє!», або Три найбільші цвяхи, які чинна влада забиває в домовину України

Олександра Кужель, український політик та громадський діяч, кандидат економічних наук, народний депутат України 2-го скликання, екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, депутат Верховної Ради АР Крим, а нині — спікер Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина», приїхала до Одеси, щоб зустрітися з однопартійцями та прихильниками політичної сили, яку представляє, поспілкуватися з представниками засобів масової інформації, допомогти конкретним людям, котрі (письмово, телефоном чи через мережу Інтернет) шукали в неї поради чи підтримки.

Свою зустріч з журналістами в інформаційній агенції «Контекст-Причорномор’я» Олександра Кужель розпочала зі штрихів-вражень про наше місто, яке для частини гостей, а в даному випадку — і для неї, розпочинається з аеропорту. А враження від повітряних воріт Одеси, поділилася політик, склалося гнітюче. Переданий у приватні руки, Одеський аеропорт не тільки не став кращим, а й втратив той рівень сервісу, який мав. Ось один-єдиний момент. Речі подорожніх в аеропорту, розповіла, вивезли на кількох візках. Люди, які впродовж не однієї години чекали своїх чемоданів, кинулися до тих візків, навпомацки (година була пізня) розпізнаючи свою власність. І ніхто з керівництва аеропорту навіть не вибачився за незручності, яких було предостатньо.

РубрикиБез рубрики

Одержимі «холопським недугом»

Здавен повелася і не припиняється нині холуйська звичка будування «потьомкінських дєрєвєнь». Не розуміють чинуші як ото, керуючи певною «територією», треба щодень служити людям і державі (бо ж — держслужбовці), а не прогинатися перед приїздом вищепосадженої персони і не влаштовувати показушних зустрічей. Спадають на думку рядки з «Біля парадного під’їзду» Миколи Некрасова, де в торжественні дні «ціле місто з холопським недугом» під’їжджає до заповітних вельможих дверей. От і у нас ціле місто (чи, точніше, посадовці) з «холопським недугом» прогинаються перед столичними прибульцями…

Недавній приїзд в Одесу президента Віктора Януковича (як і попередні) викликав справжній переполох: вулиці підмітали і латали, стовбури дерев і бетонні стовпи двірники білили вапном, свіжою фарбою окреслювали роздільні смуги на дорогах, баки для сміття ховали десь углиб дворів... За маршрутом, яким потім промчала кавалькада дорогих авто, – сотні вітальних недешевих білбордів. Та все від Партії регіонів. Та все російською мовою. Аякже! Одеські владні легіонери (чи, може, регіонери?) першими ж бігли поперед паротяга у прийнятті антиконституційного закону про регіональну російську мову. Великі транспортні затори-«пробки» заважали городянам вчасно добратися до місця призначення. А ще ж – ліс «синьо-білих» прапорів в аеропорту, біля будівлі обласної влади, скрізь, де робив зупинку ясновельможний почет.

РубрикиБез рубрики

Свято без болгар?

Болгарська община Ізмаїла має намір бойкотувати урочистості з нагоди 422-річчя міста, які проходитимуть цих вихідних, повідомила «Думская.net» з посиланням на Володимира Петрова, голову Товариства імені Кирила і Мефодія.

Болгарські танцювальні колективи, йдеться у повідомленні, відмовилися виходити на святкову сцену. Не буде й болгарського намету на етнографічному ярмарку «Бессарабська тантелла».

РубрикиБез рубрики

Держстат порахував «покращення»

Реальні наявні доходи населення у другому кварталі  2012-го виросли на 15%, повідомила прес-служба Державної служби статистики.

Судячи з повідомлення, дохід у розрахунку на одну людину в другому кварталі склав 5,7 тисячі гривень. Номінальні доходи населення в квітні — червні поточного року зросли на 15,2% — до 345,4 млрд гривень. Наявний дохід у розрахунку на одну людину в звітному кварталі склав 5,7 тисячі гривень, що на 742,5 гривні більше, ніж за аналогічний період 2011-го.

РубрикиБез рубрики

«Нахалбуд» подорожчає

З нового року штрафи за самовільне будівництво зростуть у десятки разів. Про це заявив начальник управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Сергієнко.

Посадовець повідомив, що з 2013 року мінімальний штраф за самовільне будівництво приватних будинків становитиме щонайменше 5100 гривень, тоді як сьогодні не перевищує 170 гривень. До таких об’єктів належать індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та прибудови до них.

РубрикиБез рубрики

«Комуналка» для ОСББ

У середу Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», згідно з яким ОСББ платитимуть за комунальні послуги за цінами, встановленими для населення, повідомляє УНІАН-економіка.

Законопроектом, який уже зареєстровано у парламенті, передбачається, що ОСББ сплачуватимуть за холодну і гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги й послуги з утримання будинків за цінами, встановленими для населення.

РубрикиБез рубрики

«Укртелеком» купує Ахметов?

СКМ Ріната Ахметова домовилася про придбання частки в «Укртелекомі», завдяки чому отримає міноритарний пакет і управління компанією.

Як повідомиляє «Коммерсант-Украина», власники «Укртелекому» — австрійський концерн EPIC — домовилися  з СКМ про входження групи в капітал компанії. У СКМ не підтвердили, але й не спростували інформацію про підготовку до придбання оператора, але зауважили, що знайомі з інформацією про можливий продаж пакету акцій «Укртелекому», зазначає видання.

Премія імені Ігоря Лубченка

Національна спілка журналістів України заснувала премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка. Премію засновано для заохочення і нагородження осіб та організацій, які досягли успіхів і суспільного визнання у відстоюванні права на свободу слова, боротьбі за високі професійні журналістські стандарти.

Висувати претендентів на нагороду мають право первинні та регіональні організації НСЖУ. Подання готується у довільній формі, в якому міститься опис дій у сфері відстоювання права на свободу слова, боротьба з проявами тиску на медіа, цензурою.

РубрикиБез рубрики

Читайте, думайте, робіть висновки...

Кілька цифр про соціально-економічну ситуацію в Україні Попри показово бравурні заяви представників влади, що з економікою в Україні нібито все добре, реальні економічні показники та їх динаміка свідчать про зворотне. Цифри, як відомо, на відміну від політиків, не брешуть. Збереження нинішніх негативних тенденцій та несприятлива зовнішня кон’юнктура, за прогнозами експертів, призведе до того, що восени Україну накриє друга хвиля кризи.

Обсяг золотовалютних резервів України продовжує скорочуватися, і на 1 червня 2012 року впав до 30,7 млрд доларів. Хоча півроку тому було ще 38,4 млрд.

РубрикиБез рубрики

Ненаписана книга

Продовження. Початок у номері за 27 вересня.

Наступною жертвою стала старша сестра Пилипа — Мартоха, котра була замужем у сусідньому селі Чехова, а чоловік її, Петро Сабашний, звісно, був у партизанах. Колона автомашин серед білого дня рушила на Чехову. Петро, який у цей час провідував сім’ю (у них було троє малих дітей), кинувся із села. Його оточили серед поля, не стріляючи прицільно, намагаючись взяти живим. Петро, маючи при собі лише пістолета, відстрілювався поки міг, а останню кулю пустив собі в лоб. Тоді карателі (в основному це були, крім кількох німців-офіцерів, мадяри і поліцаї) повернули в село, оточили хату Сабашних, підпалили її, а Мартоху жорстоко побили і кинули в пожарище (дітей сусіди встигли забрати з двору). На щастя чи на горе, люди витягли Мартоху з вогню: на ній не було живого місця, навіть очі повигорали. Помирала вона в страшних муках декілька днів.

РубрикиКультура

Оперний піднімає завісу...

В Одеському національному театрі опери та балету відбудеться фестиваль, приурочений 125-й річниці його відкриття у будівлі, спроектованій віденськими архітекторами Фердинандом Фельнером і Германом Гельмером.

Як відомо, перший оперний театр в Одесі розпочав діяти у 1809 році, але у 1873-у будівля згоріла. На тому ж місці у 1887-у постав театр, який і сьогодні вважається одним з найгарніших у світі. Задум віденських колег втілили, дещо доповнивши, одеські зодчі Юрій Дмитренко, Фелікс Гонсіоровський та Олександр Бернардацці.

РубрикиБез рубрики

Золота осінь «Бойових подруг»

«Золота осінь миру» стартувала у цьому році концертом Одеського муніципального хору «Бойові подруги», який святкує свій 40-літній ювілей.

Відкриваючи свято, «Бойових подруг» вітав голова Одеського обласного відділення Ради миру, президент благодійного фонду «Надія, добро і добробут», Герой України Володимир Філіпчук.

«Не старіють душею ветерани» — цією піснею хор розпочав свій виступ. На сцені — молоді душею дівчата, середній вік яких сягає за вісімдесят.

РубрикиБез рубрики

Квіткова символіка

Серед символіки, яка широко використовувалася українським народом у повсякденному житті, а нині несправедливо призабута,— символіка квітів. Квіти, які ми сприймаємо сьогодні не більше як вияв приязні й поваги, у часи давні мали ритуальну значущість, що й дотепер вгадується в обрядах, особливо родинних. Наприклад, весільні короваї прикрашалися кетягами калини, горщечок з кашею на хрестинах ритуальним букетиком — «квіткою», що складався з квітучих трав, гілочок калини, колосся тощо.

У практиці ритуального використання квітів знаходимо сліди найдавніших вірувань, пов’язаних з культом Великої богині — уособленням життя, землі й плодючості. Цей культ зародився ще у скіфські часи, а пізніше знаходив вияв у пошануванні давньоруських берегинь, рожаниць, Мокоші. Наявність культу Великої богині, за археологічними даними, простежується на Середньому Подніпров’ї аж до періоду розквіту Київської Русі. Є відомості, що у слов’ян богиня життя і плодючості Жива (Сіва) зображувалася в образі жінки з квітами в руках. У трансформованому вигляді цей образ зберігся на старовинних вишивках, в українському мистецтві дерев’яного різьблення. У X — XII століттях образ Великої богині у пишному оточенні квітів, звірів і птахів зникає як культ, залишившись у родинній обрядовості та в повір’ях.

РубрикиБез рубрики

Замилування Балтою

Балто, Балто,
Мила до нестями,
Що тобі єлейна похвала,
Коли ти вишневими руками
Україну-матір обняла!

Так писав поет Володимир Куликівський про це давнє місто на півночі Одещини, розкинуте на мальовничих пагорбах південного Поділля. Скільки в цих поетичних рядках щирої любові, замилування, простору!

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua