Опозиція: фальсифікація починається сьогодні

Вибори «накриють» Україну лише через місяць, однак уже сьогодні потенційні депутати ВР бачать фальсифікації. Оскільки такі речі краще попереджати, кандидати в одномандатних виборчих округах Одеської області від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Володимир Усов, Сергій Шумський, Олександр Борняков та Олександр Сомов за участю юриста Оксани Добровольської провели прес-конференцію «Фальсифікація результатів майбутніх виборів починається сьогодні», на якої розповіли про масові порушення при жеребкуваннях з формування комісій.

Так, за їх словами, на Одещині під час проведення жеребкувань для формування дільничних виборчих комісій мали місце грубі порушення законодавства з боку представників органів влади і самих членів окружкомів. Якщо ж жеребкування пройшло відносно чесно й опозиційним силам вдалося отримати по чотири — п’ять представників у комісії, результат не влаштовує Партію регіонів, тож уповноважені особи вже висловлювалися за його повторне проведення. Крім того, протоколи результатів жеребкування часто не видаються під надуманими приводами, відтак у представників опозиції є з чим іти до суду.

За словами юриста обласної організації ВО «Батьківщина» Оксани Добровольської, проблеми починалися ще на етапі внесення кандидатур: для опозиційних сил створювалися штучні перешкоди і бар’єри, вимагали документи, не передбачені законодавством, у тому числі ті, які мають внутрішньо­партійний характер. «Доходило до абсурду — в деяких округах пропоновані документи не приймали, оскільки на них не стояло підпису Юлії Тимошенко», — зазначила Оксана Добровольська. Що ж до жеребкування, сказала вона, окрім інших порушень, у жодній з комісій не були заздалегідь вивішені списки, тож учасники жеребкування не знали, під яким номером вони йдуть. Оригінали постанов, які, згідно із законодавством, повинні пред’явити протягом чотирьох годин, у всій області вдалося отримати тільки від двох комісій.

Кандидат в народні депутати Володимир Усов наголосив, що чи не найнеприємніший наслідок усіх передвиборних правопорушень — це мінімальна кількість представників опозиції в комісіях. Так, в окружній виборчій комісії 135-го округу вісімнадцять осіб, з яких шістнадцять представляють Партію регіонів або ж її сателітів. «Шестеро членів комісії — викладачі Одеської юридичної академії (ця інформація — у відкритому доступі), і той факт, що кандидатом від Партії регіонів по цьому округу йде президент саме цього навчального закладу Сергій Ківалов, не можна вважати лише вдалим збігом», — підкреслив Володимир Усов і додав, що для владної партії все це наче куплена лотерея: крутитимуть барабан, доки не випаде «правильна» цифра.

Ще один кандидат у депутати Олександр Борняков розповів про зловживання з боку керівництва комісії виборчого округу №142, де проведення жеребкування у встановлені законом терміни взагалі було зірвано. «Керівники ОВК спільно з головою Тарутинської райради Іваном Бузіяном, ігноруючи вимоги законодавства, виштовхували журналістів із засідання комісії, щоб запобігти висвітленню події», — повідомив він. За словами кандидата в депутати, керівництво комісій включає до складу ОВК так званих «двійників» від структур, близьких до Партії регіонів, для того, аби у складі виборч­комів представників кандидатів від Об’єднаної опозиції було якомога менше.

Організатори прес-конференції стверджують, що зафіксували безліч фактів відвертої фальсифікації керівництвом ОВК №№ 134, 135, 136, 140, 141, 142, 143, а також створення штучних перешкод у процесі подання кандидатур для включення до складу дільничних виборчих комісій №№135, 136, 140, 142, навмисного зриву роботи окружної комісії №142 та інших порушень законодавства. У колективній заяві кандидати в депутати від Об’єд­наної опозиції вимагають від Генпрокуратури України припинити факти фальсифікації виборів в Одеській області, яка є лідером щодо порушень виборчого законодавства. За усіма цими фактами в суди вже направлено кілька позовів і готуються нові.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

Переглядів: 3791
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua