РубрикиКультура

«ДжазФест-2012»: нові імена і легендарні зірки

З 21 по 23 вересня в Одесі вдруге пройшов Міжнародний джазовий фестиваль Odessa JazzFest, що зібрав як всесвітньо відомих легенд джазу, так і молодих музикантів із 11 країн світу. З більшістю учасників фестивалю одеська публіка зустрілася вперше.

Так, на нинішньому Odessa JazzFest вперше виступив із своїм квінтетом, який належить до зірок першої величини у світі джазу, легендарний польський саксофоніст Збіґнев Намисловський. Також уперше на одеській сцені виступили і номінанти на премію Grammy — німецьке тріо Klazz Brothers, котре представило свій спільний проект із грецькою співачкою і піаністкою Марією Маркезіні.

З джазовими зірками відразу трьох країн Європи — Австрії, Болгарії та Франції — познайомилася одеська публіка завдяки проекту Brein’s Cafe із контрабасиста Георга Брайншмідта, піа­ніста Антоні Дончева і скрипаля Маріо Форте.

Вперше в Одесі виступив і екзотичний вокальний квартет із Південної Африки Soweto Entsha, який тільки починає свою міжнародну кар’єру, але вже встиг завоювати право виступати на відкритті Кубка FIFA і на сцені паризького Casino de Paris.

Було під­тверджено і кредо фестивалю Odessa JazzFest — відкривати нові імена в сучасному джазі. Вже не раз колективи, котрі вперше виступили в Україні саме на джазовому фестивалі в Одесі, надалі ставали популярними серед україн­ського слухача і з успіхом давали концерти по країні. Продовжуючи традицію відкриттів, Odessa JazzFest у програмі фестивалю 2012 року представив швейцарське тріо VEIN, італійську висхідну зірку, Kekko Fornarelli та французький колектив Paradox.

Традиційно на фестивалі виступили і музиканти, які мають тут своїх численних шанувальників. Це грузинсько-український проект Asea Sool із яскравою вокалісткою Атіною Корнеліус. Будучи частими гостями на сценах одеських клубів, цього разу вони представили свій новий проект, в якому поєднана традиційна грузинська музика і джаз.

Гідним завершенням Odessa JazzFest став спільний виступ двох зірок одеської і світової джазової музики — піаністів Юрія Кузнецова і Сергія Терентьєва.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Переглядів: 759
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua