РубрикиКультура

Берегині книжкового світу

Що таке масова бібліотека? Це бібліотека для всіх і кожного, в якій можна знайти книжку на будь-який смак і потребу. Народившись ще у 1957 році на проспекті, який нині носить ім’я Юрія Гагаріна, книгозбірня, про яку наша мова, достойно увійшла до системи культосвітніх закладів Одеси і, сподіваємося, ще довго житиме на радість наступних поколінь. Принаймні, цього їй зичимо ми, читачі.

У рік заснування бібліотеки Рита Ісаївна Кафель закінчила Харківський інститут культури, і так склалося, що саме вона, молодий спеціаліст, підібрала книгу першому читачеві щойно відкритого закладу. Людей, які полюбили бібліотечну справу, Рита Ісаївна зуміла об’єднати в дружний колектив професіоналів і керувала ним, аж поки не вийшла на заслужений відпочинок. Вона була віддана не тільки бібліотеці та рідному, єдиному для неї трудовому колективу, а й взагалі — Приморському району Одеси, адже саме в той період співробітники книгозбірні багато працювали з літературою краєзнавчого напрямку і створили картотеку «Культурний та економічний профіль району».

Двері бібліотеки були відкриті (з 12-ї до 20-ї) не тільки на абонементі, а й у відділі дитячої літератури та читальному залі, регулярно проводилися читацькі конференції та літературні зустрічі. Читачі бібліотеки можуть підтвердити, що і сьогодні співробітники філіалу № 28 міської бібліотеки ім. І. Франка під керівництвом Р. І. Веселкиної продовжують славні традиції перших бібліотечних працівників, завжди привітні і готові допомогти будь-кому у підборі літератури для роботи, навчання або просто читання на дозвіллі.

Філіалом заклад став у 1977 році, і, як вважають його нинішні співробітники, це досить ефективно. У великій системі бібліотеки ім. І. Франка, яка складається з майже двох десятків філіалів, існує можливість обмінятися досвідом обслуговування читачів. Треба відзначити, що наш філіал завжди у центрі літературних процесів, відкриває для читачів імена найкращих авторів. У сімдесяті роки особливо популярною була творчість О. Гончара, П. Загребельного, В. Симоненка, Л. Костенко. У вісімдесяті відчувався дефіцит сучасної художньої літератури, і бібліотекарі разом з читачами відслідковували новинки у літературно-художніх журналах. У цій повсякденній праці головним є те, що читання творів — лише вступ до обговорення чи дискусії. Такі обговорення мають форму масових заходів, які проводить філіал регулярно.

Співробітники філіалу постійно підвищують свій професійний рівень. Так, вісім з них без відриву від виробництва отримали спеціальну бібліотечну освіту, водночас набувши великого практичного досвіду. Тепер Т. Л. Кваша — методист ЦБС для дорослих, а С. В. Лазоренко — завідуюча філіалом № 13.

Нині усі бібліотеки переживають не найкращі часи, оскільки через відсутність фінансування книжкові фонди майже не поповнюються. Тому, вітаючи улюблений філіал з 55-літтям, бажаємо різноманітних джерел комплектування, багатства книжкового фонду, а найголовніше — якнайбільше цікавих авторів та вдячних відвідувачів.

Читачі філіалу № 28 міської бібліотеки
ім. І. Франка м. Одеси.

 

Переглядів: 755
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua