РубрикиБез рубрики

Головне — не допустити фальсифікації

У середу, 12 вересня, Одесу відвідав Борис Тарасюк. Для читачів «Чорноморки» він є добрим знайомим. В одній особі голова НРУ, народний депутат, чи не найкращий у нашій історії очільник української дипломатії, послідовний євроатлантист і, до того ж, справжній український патріот, Борис Іванович, зокрема, зауважує:

Нинішні парламентські вибори можна порівняти за значущістю для країни з президентськими виборами 2004 року. Це без перебільшення. Зараз при владі — олігархічна банда, яка грабує країну, яка нічого доброго країні не дає і зуміла за кроткий час зіпсувати взаємини як на Заході, так і на Сході. Як професійний дипломат я стверджую, що нині Україна перебуває у міжнародній ізоляції. Президента Януковича не хочуть бачити у жодній європейській країні, і він там не був упродовж цього року. Коли він спробував організувати саміт глав держав Центральної Європи у Ялті 12 травня, то із 20 запрошених 16 відмовилися приїхати, і більша частина з них пояснювала, що вони це роблять на знак протесту проти політики Президента України. Ось у якій ситуації ми опинилися.

Сьогодні нема жодної серйозної міжнародної інституції, яка б критично не оцінювала дії української влади стосовно демократії загалом, прав і свобод людини, ставлення до опозиції і яка б не закликала українську владу та Президента особисто звільнити Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, припинити репресії проти опозиції, забезпечити верховенство права і покласти край корупції в Україні. Усі міжнародні інституції, а це і Рада Європи, й ОБСЄ, і Європейський Союз, я особисто збився з ліку, скільки критичних резолюцій, починаючи з 25 листопада 2010-го, ці міжнародні інституції прийняли стосовно України. Фактично вони поставили ультиматум українській владі і позавчора цей ультиматум було підтверджено з боку Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, який, перебуваючи в Україні, зустрічався з Президентом і зазначив: якщо україн­ська влада не відпустить Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, якщо не надасть їм можливості брати участь у політичних процесах, включно з парламентськими виборами 2012 року, то для Ради Європи буде дуже важко визнати ці вибори чесними та демократичними. А якщо вибори не будуть чесними та демократичними, то навряд чи Європейський Союз погодиться розморозити ті стосунки, які існують з ЄС сьогодні, навряд чи буде підписана угода про асоціацію, переговори щодо якої вже завершено. А це означає, що вона буде покладена під сукно невідомо на який час. А це означає, що фактично не буде запроваджено зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка у короткостроковій перспективі покращила б добробут україн­ських громадян на 4,6%, а в довгостроковій — на 11,8%. Країна фактично перебуває на межі міжнародної ізоляції, і в цю міжнародну ізоляцію загнав її Віктор Федорович Янукович, який сконцентрував у своїх руках необмежену владу, якої не мали ні Кравчук, ні Кучма, ні Ющенко. Він узурпував усю владу в державі. В його руках — влада глави держави, виконавча, законодавча (через слухняну Верховну Раду). У його руках фактично судова влада, починаючи від районних судів і закінчуючи Конституційним Судом. Усе підпорядковано одній особі, ім’я цієї особи — Президент Янукович. І коли ми говоримо про негаразди в державі, ми завжди повинні давати оцінку, говорити, хто ж винен у цій ситуації.

Ситуація досить складна, і вихід з неї є один — отримати більшість у Верховній Раді. Лише отримавши більшість у парламенті, можна буде відірвати їх від жбана з бюджетом і повернути Україну у коло шанованих європейських держав.

Виборча кампанія йде повним ходом. Уже сьогодні міжнародна організація, яка опікується контролем за ходом виборів, констатує, що відбулися системні порушення закону про вибори, і найбільше зафіксованих порушень — у Партії Регіонів — 188, далі йдуть кандидати-мажоритарники — 45 й КПУ. Партія регіонів почала підготовку до фальсифікації виборів, і про це свідчить склад окружних виборчих комісій (ОВК). Уже 1750 членів ОВК вони поміняли, і це відбувається за заздалегідь спланованим сценарієм, коли основні місця в ОВК отримали представники мізерних партій, які навіть ніхто не знає, а зараз відбувається процес заміни. ПР ставить своїх довірених людей членами ОВК. Ситуація дуже тривожна. Що робити? Не сидіти склавши руки, не чекати, що буде, а бути пильним, як на війні. Не допустити фальсифікації — це наше завдання номер один. І це завдання чим ближче до виборів, тим важливіше, особливо в день виборів і ніч після голосування. Ми зараз працюємо з міжнародними організаціями з тим, щоб сформувати потужну місію міжнародних спостерігачів. І все ж основна надія не на спостерігачів з-за кордону, а на самих себе, бо міжнародні спостерігачі здебільшого не присутні, коли зачиняються двері виборчих дільниць, починається підрахунок голосів, коли результат фіксується, доводиться до ОВК і коли він з ОВК іде до ЦВК. Треба бути готовими до відстоювання результатів волевиявлення наших співгромадян.

Записав
Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 715
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua