РубрикиБез рубрики

Чи всім, хто стукає, відчинять?

Програма «Доступне житло», за словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Маліна, «в Одеській області МАЙЖЕ(!) працює». І після п’яти корегувань від Кабміну вона стала майже бездоганною. «Кожна наступна зміна вносила нові покращення, розширювала категорію можливих учасників, зменшувала перелік вимог. Вікову цензуру було усунено, розширено категорію тих, по кому можна визначити, що людина справді потребує покращення житлових умов», — зауважив Олександр Малін.

Після низки поправок програма набула цивілізованих рис. «До неї категорично не допускаються забудовники із темними плямами на репутації», — підкреслює чиновник. З усіх забудовників розробники програми погодилися працювати лише з чотирма. Наступного тижня буде введено в експлуатацію перший будинок з тих, у яких квартири реалізовані за цією схемою. Люди, які уклали договори, отримають ключі і зможуть приступити до облаштування свого гніздечка. «Перший проект у такому форматі вже запущено, другий запускається буквально цими днями. У Южному вже ведуться підготовчі роботи на буді­вельні майданчики. Южненська міська рада відвела землю та за­клала в бюджет кошти на підведення комунікацій, провела конкурс на обрання компанії-забудовника. Впродовж вересня там уже вестимуться роботи зі створення поля під палі, заливання фундаменту і так далі», — зазначив Олександр Малін. Посадовець запевнив, що вартість одного квадратного метра по цьому будмайданчику не перевищить чотирьох тисяч гривень.

Паралельно з помешканнями у багатоповерхівках, розглядаються і проекти приватної індивідуальної забудови. «Там дещо складніша ситуація, тим не менше, ми вже дивилися збудовані котеджні поселення з метражем близько 100 метрів. Своїми метражами вони цілком можуть претендувати на участь у цій програмі», — підкреслив Олександр Малін.

Для тих, у кого немає грошей на перший внесок — 25% від вартості житла, або ж хто працює не­офіційно, а житло дуже потребує, розробники програми придумали вихід. Так званий обласний фонд поручительства. «Ми плануємо створити фонд, який виступив би додатковим поручителем для тих позичальників, які не мають власних джерел надходження. І ми плануємо закласти в бюджет 2013 року суму — вона зараз вираховується, але я думаю, що це десь близько трьох мільйонів гривень, — для часткової або ж повної компенсації першого внеску», — повідомив заступник голови ОДА. На таку щедрість насамперед зможуть розраховувати соціальні працівники, багатодітні сім’ї, вчителі та лікарі.

Поки розробники програми «Доступне житло» зайняті масштабним рекламуванням свого дітища в ЗМІ, малозабезпечені громадяни, які потребують поліпшення своїх житлових умов, обзаводитися дахом над головою не квапляться. На сьогодні в Одеській області лише 12 осіб наважилися скористатися розхваленою іпотекою під 3% річних. Причин тому немало, а найперша — традиційна недовіра до влади.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 634
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua