РубрикиБез рубрики

Твоє життя — у твоїх руках

Упродовж трьох днів дитячий центр «Молода гвардія» був у розпорядженні учасників V всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я!». Змагання в Одесі зібрали 32 команди з усіх областей країни та АРК Крим. Усі діти — переможці регіональних етапів фестивалю.

«Молодь обирає здоров’я!» проводиться щорічно з метою популяризації серед юних громадян здорового способу життя та попередження таких негативних явищ, як куріння і вживання алкоголю. «Це дуже гарний фестиваль. «Молода гвардія» — це місце, де одним з основних пріоритетів є формування у дітей здорового способу життя. Кожну дитину ми маємо переконати в тому, що її здоров’я – у її руках», — зазначив Едуард Лебединський, генеральний директор «Молодої гвардії».

На фестивалі діти мали 11 тренінгових майданчиків, де і показували свої знання і набували нових. У підсумку вийшла велика конкурсна програма. Кожна команда привезла свою агітку й демонструвала, яким чином вона протестує проти нездорових звичок у суспільстві. Фестиваль досить різноплановий, комплексний: він розвиваючий, бо дає нові знання, і водночас творчий, адже розкриває тему через концертну програму, фото й інші роботи.

«Ні для кого не секрет, що здоров’я суспільства залежить від здоров’я дітей. Тому нам, дорослим, потрібно прищеплювати з малечку любов до нормального способу життя. Сьогодні на обліку в органах внутрішніх справ перебуває близько 17 тисяч дітей, які скоїли злочини та неодноразово фігурували в адміністративних правопорушеннях. Наше завдання, завдання міліції, проводити про­філактичну роботу. Один з її напрямків — організація дозвілля. Тут міліція співпрацює з міністерствами освіти та науки, молоді і спорту та соцполітики. Спільними зусиллями ми організовуємо різні програми, однією з них і є фестиваль «Молодь обирає здоров’я!», — підкреслила Уляна Котлярова, заступник начальника управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України.

— Вважаю, що фестиваль відбувся на високому рівні. Нам дуже приємно, що всі регіони беруть у ньому участь.

31 команда з усіх куточків України — це понад 300 учасників. Плюс керівники груп і гості — всього близько двох тисяч осіб зібрав наш фестиваль. До речі, на всеукраїнський рівень фестиваль вийшов з Одеської області. Він був започаткований у 2005-у в рамках реалізації національної програми «Рівний рівному», яка має сприяти поширенню просвітницької роботи серед молоді. Сьогодні науковці, соціальні педагоги наголошують на необхідності того, щоб інформацію про здоровий спосіб життя однолітки несли одноліткам. І ми хочемо продовжувати цю технологію просвітницької роботи, формування здорового способу життя серед дітей безпосередньо засобами вокалу, хореографії, тобто засобами художньої творчості. Саме так виник фестиваль на Одещині. Потім у 2008 році Міносвіти підтримало ініціативу і започаткувало всеукраїнський фестиваль. Тут можна говорити про системну роботу, адже спочатку відбуваються шкільні етапи, потім міські, районні й обласні. Крім того, в рамках фестивалю проводяться тренінги, конкурси плакатів, фотографій, художніх робіт та інтелектуальні вікторини. Важливо, що це системна комплексна робота з формування здорового способу життя усіма засобами художньої творчості, — наголосив Павло Горін, завідуючий відділом з питань молодіжної політики Українського державного центру позашкільної освіти профільного міністерства.

Втім, на запитання, чи відстежують організатори, як саме подібні заходи впливають на формування свідомості дитини, Павло Горін відповів, що таких даних нема, бо насправді дуже складно встановити, що більше вплинуло на поведінку дитини — розмова з батьками, урок у школі чи фестиваль. Тобто, тут має бути комплексний підхід.

Цього року фестиваль вперше розширив свою географію до міжнародної —приїхала команда з Білорусі. Окрім цього, каже Павло Горін, нашим фестивалем зацікавилися Польща та Литва. Тож наступного року вони, ймовірно, також стануть його учасниками.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Переглядів: 1063
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua