РубрикиБез рубрики

Як воно там, за ґратами?

У нашій державі діють 187 колоній, підпорядкованих Державній пенітенціарній службі України. Заступники начальників обласних управлінь цієї служби з ресурсного забезпечення минулого тижня прибули до Одеси на семінар-нараду, щоб вивчити житлово-побутові умови та організацію харчування засуджених у виправних закладах Одещини.

— У цьому сенсі одеські виправні заклади є показовими, — зазначив, спілкуючись з представниками ЗМІ, Олег Шепель, начальник управління ресурсного забезпечення Державної пе­нітенціарної служби України.

Щоб журналісти могли скласти власну думку, правда це чи ні, їх запросили до участі в оглядових рейдах установами. І запросили не просто заради цікавості. У кожного, хто відбуває покарання за ґратами, на волі залишилися рідні чи близькі люди, які тривожаться про душу, що заблукала, які чекають на її звільнення, сподіваючись, що тюрма стане уроком для людини, котра надалі сторонитиметься криміналу. Тому кожна звістка «з тих місць», кожне згадування про них у газеті чи на екрані телевізора є важливими для багатьох людей.

Серед об’єктів, які відвідали учасники заходу, була й жіноча колонія. Звісно, хорошого у в’язниці мало. Однак суворість вироку не впливає на якість утримання засуджених, на уважне й доброзичливе (певна річ, не панібратське) ставлення до них з боку адміністрації.

Мабуть, знаєте, що з початку цього року ув’язненим дозволяється без обмежень телефонувати рідним. Зрозуміло, що всі розмови відстежуються, однак жінки дуже задоволені, адже багатьох на волі чекають діти, а розмова з мамою, якою вона не є, дуже важлива для дитини.

Від учасників семінару-наради ми почули, що управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області (начальник — генерал-майор внутрішньої служби Олександр Адзеленко) — на доброму рахунку у відомстві. До нас приїздять вчитися. Нещодавно приймали американських колег. Ті відзначили, що у них все набагато жорсткіше, засуджені мають набагато більше обмежень, а працівники колоній — набагато більше повноважень. Їхні ув’язнені не працюють, тоді як наші мають можливість заробляти на себе (хто відкладає гроші на банків­ську карточку, хтось охоче скупляється в магазині при колонії) і навіть утримувати родину на волі. А це, казали американці, дуже правильно і важливо для засуджених. Та й не так обтяжливо для платників податків, адже частина заробітку ув’язнених іде на покриття витрат з їх утримання, на виплату судових позовів, аліментів.

Особливо, як ми побачили, стараються жінки, котрі часто пересилають зароблені швацтвом гроші додому, збирають на них дітей до школи, а дехто навіть оплачує їх навчання в приватних навчальних закладах. Тому вони просто хапаються за роботу.

У колонії багато громадянок вчаться працювати на комп’ютері, освоюють перукарську спе­ціальність, дехто вступає навіть на заочні відділення вищих навчальних закладів. Було б лише бажання стати не згіршою від інших, щоб, відбувши покарання, згадувати про колись скоєне і про тюрму як про страшний сон.

Учасники заходу відвідали житлові кімнати, швейні цехи жіночої колонії, склади готової продукції, харчоблок, їдальню, погреби, куди вже завозять городину та де готують квашенину на зиму. Бачили нову систему нагрівання води, утримання якої обходиться не більше тисячі гривень на місяць, і це при тому, що душ та прання передбачені щодня. Така система є лише в нас.

Відвідали ми й будинок дитини при колонії (таких в Україні два, другий — у Чернігові). Дітей вихователі намагаються якомога частіше вивозити в місто, щоб малеча бачила людей, що також дуже важливо й потрібно для їх подальшої адаптації, коли мами заберуть їх додому.

Яна СТАСІНА.

 

Переглядів: 689
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua