РубрикиЗдоров’я

Як відбити панічну атаку?

Панічний розлад — одна з найзагадковіших хвороб нервової системи. І, за даними вітчизняних психіатрів та невропатологів, одна з найпоширеніших серед українців.

«Ще не так давно випадки панічного розладу в структурі прийому невролога були поодинокими, а сьогодні їх — 7—8 на 10 пацієнтів», — зауважив завідувач відділенням медичної мережі «Добробут» Дмитро Маньковський. За його словами, ця статистика стосується лише тих, хто дійшов до лікаря-психіатра, але при цьому багато людей, які мають цей психічний розлад, звертаються до кардіологів, гастроентерологів, терапевтів, підозрюючи хвороби в різних органах тіла. Адже головними симптомами цієї недуги є посилене серцебиття, тахікардія, відчуття нестачі повітря, болі в лівій половині грудної клітини, нудота і болі в шлунку, відчуття запаморочення, нереальності того, що відбувається, оніміння на кінчиках пальців, безсоння. По суті, кажуть експерти, панічна атака — тяжкий приступ тривоги, який супроводжується тілесними симптомами. В радянські часи лікарі встановлювали діагноз «вегето-судинна дистонія», хворобу вважали невиліковною, бо причини шукали в соматичних (тілесних), а не психічних факторах.

Фахівці стверджують, що в Україні жертвами панічних атак часто стають політики, представники великого бізнесу, топ-менеджери, а також викладачі та представники шоу-бізнесу. «Панічному розладу сприяють хронічні стреси, які виникають у людей, котрі приймають масштабні рішення, у вчителів, представників творчих професій. Додаємо також, що страх усе втратити більше властивий людям, які і мають більше», — зазначив Дмитро Маньковський.

Сьогодні панічні атаки бувають у 10% населення, причому у 1—3% вони дуже сильні. Найчастіше їх зазнають люди від 25 до 64 років з перевагою у групі 25—44 роки. Незважаючи на ріст популярності нетрадиційних для пострадянської України психологічних шкіл, експерти радять лікуватися від панічних атак у традиційних психотерапевтів та психіатрів.

Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/ukrayinciv-kosit-nova-psihichna-hvoroba.html

Переглядів: 1003
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua