«Цензура вбиває»

Мовчазна акція протесту пройшла у четвер під стінами Одеської облдержадміністрації. Кілька десятків молодих людей стояли з заклеєними ротами на фоні телевізорів з написом, винесеним у заголовок. Так одесити висловили своє ставлення до прагнення влади припинити мовлення ТРК «Новая Одесса».

Як повідомляє «Новостнік», ще 16 липня в телекомпанію «Новая Одесса» надійшов лист з Одеської обласної ДТРК із пропозицією надати кращий ефірний час — із 19.00 до 22.00 — для трансляції передвиборних матеріалів, підготовлених за рахунок державного бюджету. Це 100% прайм-тайму і 50% ефірного часу каналу, коли його дивиться найбільше глядачів.

Лист був оформлений як прохання, проте, як повідомило керівництво каналу, на нараді керівників регіональних телекомпаній 2 серпня представник Національної ради України з телебачення і радіомовлення привселюдно оголосив представникові телеканалу «Новая Одесса», що вечірній час у каналу все одно заберуть, причому без будь-яких додаткових умов і компенсацій.

Люди, що вийшли на акцію, тримали в руках плакат: «LB.ua, TBi, «Новая Одесса». Хто наступний?», що ілюструє стан свободи слова в Україні.

Як відзначив голова фракції політичної партії «Фронт змiн» в Одеській міськраді Олександр Остапенко, подібними діями влада наступає на базові права і свободи людей — тобто на те, що робить цю владу легітимною. «З 15 серпня в каналу просто відберуть кращий ефірний час для висвітлення передвиборних процесів, але, природно, мова йтиме тільки про великі досягнення однієї-єдиної партії», — зауважив Олександр Остапенко.

«Ми проти закриття опози-ційних каналів, тому що вони — єдине джерело адекватної інформації в умовах владної монополізації всього інформа-ційного простору», — вважає учасник мітингу Юрій.

Журналіст Костянтин Усов особливо підкреслив цінність свободи слова: «Насадження загальної покірності починається з того, що нас змушують мовчати. Спочатку мовчати, потім терпіти, а далі на думку людей взагалі перестануть зважати».

Люди, що вийшли на площу, чекали появи народного депутата Геннадія Москаля, який мав зустрітися з головою ОДА Едуардом Матвійчуком й обговорити ситуацію, що склалася. Як і на ринку «Привоз», Геннадій Москаль не став витрачати багато часу на розмови. Ви-йшовши з будівлі облдержад-міністрації, він повідомив, що подібне грубе втручання в роботу незалежних ЗМІ просто неприпустиме, про що він і повідомив Е. Матвійчуку. «Голова облдержадміністрації мене запевнив, що питання припинення мовлення каналу «Новая Одесса» буде зняте», — сказав народний депутат.

Тим часом колектив ТРК «Новая Одесса» вважає неприпустимою спробу перетворити незалежний засіб масової інформації в один з агітаційних департаментів Партії регіонів. «Ми відкрито заявляємо про те, що за будь-яких обставин не відмовимося від своєї позиції і, як і досі, будемо чесно й об’єктивно висвітлювати те, що відбувається у місті, регіоні і країні, — сказано у відкритому листі колективу телеканалу. — Ми закликаємо все незалежне журналістське співтовариство підтримати телекомпанію «Новая Одесса». Тільки разом ми зможемо протистояти режиму і захистити своє право на правду.

До речі. За даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 14 — 27 липня, майже половина українців — 45% респондентів — відчувають, що в Україні відбувається згортання свободи слова. Щоправда, рівно стільки ж не відчувають такого згортання.

Як зазначили в соцiологiчній групі, протягом 2011 — 2012 років майже половина опитаних (від 43 до 46%) стабільно відчувають згортання свободи слова в Україні.

 

 

Переглядів: 1989
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua