Полювання на журналіста?

У Котовську від погроз представникам ЗМІ перейшли до терору

Як повідомив кореспондент видання Одеської обласної організації Комітету виборців України «ИзбирКом» Анатолій Тіора, напад на його будинок відбувся о третій годині ночі. Нападники жбурнули чотири пляшки із запальною сумішшю. «Перші дві потрапили в стіну — обгоріли стіна і дах. Третя пробила вікно і залетіла всередину будинку, гніт загас. Четверту вони кинути не встигнули — втекли, почувши шум. Це були двоє чоловіків середнього зросту в темному одязі», — розповів журналіст.

Анатолій Тіора вважає: «Злочинці мали намір уночі спалити будинок разом з нами. Просто нам пощастило — зусиллями членів сім’ї вдалося запобігти знищенню помешкання. З місця злочину вилучені дві уцілілі пляшки з рідиною, сірники і фрагменти скла від розбитих пляшок з-під «Боржомі», «Єссентуків» і «Ною». Журналіст упевнений, що напад пов’язаний з його професійною діяльністю.

Цю версію поділяють і в Одеській обласній організації КВУ. Керівник юридичного відділу організації Ігор Бринош підкреслив, що це вже не перший факт тиску на журналістів у Котовську загалом і на Анатолія Тіору зокрема. Але якщо раніше інструментами такого тиску було видалення з публічних заходів, погрози і грабіж, то зараз уже зазіхнули на життя і здоров’я журналіста і його сім’ї. Беручи до уваги, що підпал було вчинено у нічний час, коли люди спали і могли просто згоріти заживо, крім матеріального збитку, необхідно враховувати і загрозу життю. Отже, правоохоронцям при кваліфікації цього злочину необхідно враховувати обставини не тільки навмисного знищення або ушкодження майна (ч.2 ст. 194 КК України), але і замахи на убивство (ч.1. ст. 15, п.5.ч.2.ст.115 КК України).

Раніше, 15 червня, члени фракції Партії регіонів у Котовській міськраді під час спільного засідання депутатських комісій учинили напад на Анатолія Тіору. Депутати вирвали в нього журналістське посвідчення, портмоне, сумку та викинули в коридор, очевидно, розраховуючи, що журналіст побіжить збирати речі і документи. Проте кореспондент залишився в залі і викликав міліцію. Поки співробітники правоохоронних органів складали протокол про напад на журналіста, речі кореспондента «ИзбирКома» пропали з коридора міськради. Згодом Анатолій Тіора виявив їх у дворовому туалеті поруч з Котовською райпрокуратурою. Вже тоді напад котовських депутатів на журналіста мав чіткі ознаки злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), і певні ознаки злочину, передбаченого ч. 186 КК України (грабіж).

Слід зазначити, це був далеко не перший випадок грубого порушення котовськими депутатами від ПР прав журналістів. Під різними приводами їх систематично і раніше не допускали на сесії, засідання постійних комісій і виконкому Котовської міськради. За цими фактами журналісти неодноразово подавали відповідні звернення в структури МВС і прокуратури, однак правоохоронні органи, по суті, залишали заяви без належної уваги. Обласна організація «Комітету виборців України» також неодноразово зверталася і в прокуратуру, і в Одеську облдержадміністрацію щодо порушення прав журналістів котовськими чиновниками і депутатами.

«У ситуації систематичного порушення прав представників ЗМІ у Котовську, що перейшли після нападу на будинок Анатолія Тіори вже в справжній терор, викликає, м’яко кажучи, здивування позиція котовських правоохоронних органів, зокрема прокуратури, — зазначив голова Одеського КВУ Анатолій Бойко. — Адже в прокуратури вже давно була величезна кількість очевидних приводів притягти до відповідальності тих, хто дозволяє собі вікрито нехтувати правами журналістів у Котовську, але вона жодного разу не зробила цього. Чи не ця бездіяльна і поблажлива позиція прокуратури призвела до того, що противники свободи слова в Котовську, відчуваючи свою безкарність, перейшли від погроз і хуліганських витівок до прямого терору проти журналістів?»

Зі свого боку Одеська обласна організація КВУ, за словами Анатолія Бойка, докладе всіх зусиль для притягнення до відповідальності винних у нападі на будинок Анатолія Тіори й надалі всебічно підтримуватиме котовських журналістів у їхній боротьбі за свободу слова і дотримання своїх професійних прав.

Переглядів: 3403
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua