Депутати напали на журналіста

Одеська обласна організація Комітету виборців України вкрай обурена діями групи депутатів фракції Партії регіонів Котовської міської ради, які 15 червня під час спільного засідання депутатських комісій напали на Анатолія Тіору, журналіста газети «ИзбирКом».

Обласна організація КВУ неодноразово заявляла про найгрубіші систематичні порушення Котовською міською радою прав представників ЗМІ. Журналістів під різними приводами систематично не допускали на засідання сесій та постійних комісій, а також на засідання виконавчого комітету Котовської міської ради. За всіма цими випадками журналісти подавали відповідні звернення в МВС і прокуратуру, однак правоохоронні органи, по суті, залишали всі заяви без належної уваги.

Обласна організація КВУ також неодноразово зверталася за цими фактами і в прокуратуру, і в Одеську обласну державну адміністрацію і всіляко підтримувала журналістів у їхній боротьбі за дотримання своїх професійних прав з котовськими чиновниками і депутатами.

У результаті спільних зусиль громадськості та журналістів вдалося домогтися вільного доступу представників ЗМІ на засідання виконкому та сесій Котовської міської ради. Керівництву міськради також довелося видавити з себе обіцянку допускати журналістів і на засідання постійних депутатських комісій.

Щоправда, на першому ж засіданні земельної комісії секретар ради Петро Обертайло в присутності журналістів демонстративно порекомендував депутатам розглянути питання, що стосуються земельних відносин, вдома, а не на засіданні комісії. Крім того, всі спірні питання депутати вирішили перед кожним пленарним засіданням сесії розглядати на спільному засіданні постійних комісій, яке той же секретар міської ради, щоб позбутися від «настирливих журналістів», оголосив «робочим заходом для навчання депутатів».

15 червня відбулося чергове спільне засідання постійних комісій Котовської міськради, на яке для підготовки репортажу і прибув Анатолій Тіора, журналіст газети «ИзбирКом» (видання Одеської обласної організації КВУ).

На початку засідання секретар міської ради Петро Обертайло заявив, що цей захід — не засідання комісій, а навчання депутатів, і зажадав, щоб Анатолій Тіора та представник однієї з громадських організацій Котовська, який також побажав бути на заході, покинули зал. Коли ж ті відмовилися, секретар ради запропонував депутатам самим вигнати небажаних гостей. Свій заклик Петро Обертайло аргументував тим, що минулого разу міліція відмовилася перешкоджати професійній діяльності журналістів і видаляти їх з подібного засідання, тому необхідно зробити це силами депкорпусу.

Відгукнувшись на заклик секретаря ради, п’ятеро депутатів із фракції Партії регіонів на чолі з Наталією Войцеховською накинулися на Анатолія Тіору і вирвали у нього особисті речі: журналістське посвідчення, портмоне і сумку. Речі нападники викинули в коридор, очевидно, в надії, що журналіст побіжить їх збирати. Однак кореспондент за речами не кинувся, а, навпаки, залишився в залі і викликав міліцію.

Поки правоохоронці складали протокол про напад на журналіста, речі кореспондента «ИзбирКома» пропали з коридору міської ради. Пізніше Анатолій Тіора знайшов їх у дворовому туалеті біля Котовської прокуратури. Речі журналіста перебували в «очку» туалету, причому, як у чоловічій, так і жіночій кабінках.

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» наголошує, що подібні дії секретаря і зазначених депутатів Котовської міської ради прямо порушують цілу низку законів України. Зокрема, закони «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про доступ до публічної інформації», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», не кажучи вже про Конституцію і цілу низку різних міжнародних та європейських конвенцій і хартій у галузі забезпечення гарантій діяльності ЗМІ та транспарентності діяльності місцевих органів влади, яких Україна зобов’язалася дотримуватися.

Крім того, на думку Одеського КВУ, напад котовських депутатів на Анатолія Тіору є порушенням статті 171 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Також у даному випадку можна говорити і про злочин, передбачений частиною 186 Кримінального кодексу України («пограбування»).

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» закликає всі ЗМІ регіону максимально поширити цю інформацію про чергове грубе порушення прав журналістів керівництвом і депутатами Котовської міської ради.

Також Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» закликає керівництво Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради та Одеської обласної організації Партії регіонів дати відповідну публічну оцінку нападу котовських депутатів на представника ЗМІ, а правоохоронні органи — належним чином розслідувати цей злочин і притягти до відповідальності винних.

Зі свого боку, Одеська обласна організація КВУ докладе максимальних зусиль для того, щоб організатори і учасники нападу на Анатолія Тіору понесли заслужене покарання, і для припинення практики порушення прав журналістів в Котовській міськраді.

 

 

Переглядів: 999
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua