Їм же ім’я легіон*

У переддень професійного свята Національна спілка журналістів України вже вп’яте оприлюднила список посадовців, які своїми діями перешкоджають роботі журналістів. Свій антирейтинг «Вороги преси» оприлюднили також Інститут масової інформації спільно з Незалежною медіа-профспілкою.

Соромно за Одесу, адже у цих списках є як місцеві посадовці, так і вихідці з Одещини, що займають нині владні кабінети у столиці. Прикро й те, що прізвища одеситів з’являються у цих списках щороку, і це промовисто свідчить, наскільки люди, делеговані нами у владу й утримувані за наші податки, шанують право кожного з нас (не тільки журналістів, а кожного громадянина) на інформацію, на свободу слова, висловлення думки.

Оприлюднюючи свій список, НСЖУ привертає увагу високопосадовців держави, правоохоронних органів, кваліфікаційних комісій суддів до кричущих фактів порушень Конституції і законів України, міжнародних зобов’язань, взятих нашою країною. Вказані порушення є показовими і системними, тому потребують змін законодавства та значних зусиль влади.

Очолили антирейтинг НСЖУ керівники проурядових фракцій та груп у Верховній Раді: Партії регіонів — Олександр Єфремов, «Реформи заради майбутнього» — Ігор Рибаков (у минулому — наш земляк), Народної партії — Ігор Шаров та КПУ — Петро Симоненко, які вимагали заборонити допуск журналістів до балконів сесійної зали парламенту у дні, коли проводиться блокування трибуни ВР.

Другим у списку йде уродженець Одещини Петро Андреєв — голова Державної фінансової інспекції України, який, ігноруючи доручення Прем’єр-міністра Миколи Азарова щороку до 15 січня забезпечити оприлюднення та доведення до відома НСЖУ графіків проведення планових перевірок редакцій ЗМІ, досі цього так і не забезпечив. Натомість Держфінінспекція практикує внесення змін до планів перевірок так званим «заднім числом» та перетворює державний фінансовий контроль в інструмент репресій у разі виникнення конфлікту між владою та засобом масової інформації.

Наступні шість позицій — за представниками регіональної влади. Один з них — начальник управління Одеської обласної ради з майнових відносин, депутат Одеської міської ради за списком Партії регіонів Олексій Єремиця, «який, — цитуємо, — є ініціатором судових процесів щодо виселення з видавництва «Чорномор’я» трьох редакцій — «Вечерней Одессы», «Чорноморських новин» та «Юга», незважаючи на закон «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсю­дження, творчих спілок», що прямо забороняє будь-яке відчуження приміщень, де розміщуються засоби масової інформації. З вини попереднього керівника видавництва Володимира Носача редакції всю зиму залишалися без опалення. Для виселення редакцій з приміщень, що комусь «впали в око», залучають і правоохоронні органи. До речі, «Чорноморським новинам» цього року виповниться 95 років, «Югу» — 74».

НСЖУ наголошує, що відсутність належного реагування влади на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова і є показником справжніх, а не декларативних намірів щодо гарантування прав людини та основних свобод. Адже «державна влада має зробити все необхідне для того, щоб боротися з безкарністю і забезпечити безпеку журналістів» (зі спільного послання Генерального секретаря ООН, Верховного комісара ООН з прав людини та Генерального директора ЮНЕСКО).

Як і попередні, цей список НСЖУ оприлюднила не лише в Україні, а й передала до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту та інших структур.

Свій антирейтинг «достойників» склали, як уже мовилося, Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка. До цього списку потрапили десятеро «діячів» та три державні інституції. Як особливо підкреслюють організатори рейтингу, значна частина «ворогів преси» представлена діючими чиновниками та депутатами, належними до Партії регіонів. І тут не обійшлося без землячків: на третьому місці у дециметі — Олексій Костусєв. Серед його «заслуг»: нищення ЗМІ, обмеження доступу до публічної інформації (згадайте скандали з оприлюдненням декларацій про доходи та подальші судові позови до ЗМІ), виключення з ефіру телекомпанії «Круг» тощо.

У цьому антирейтингу компанію Олексієві Костусєву склали: екс-міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, олігарх і медіа-власник Ігор Коломойський, нар­депи Юрій Іванющенко та Інна Богословська, мер Харкова Генадій Кернес і голова Харківської ОДА Михайло Добкін та ін. «Ворогами преси» названо також Національну раду з питань телебачення і радіомовлення України, Київську міську раду та головне управління з кіберзлочинності і торгівлі людьми МВС України в місті Києві.

 

 

 

Переглядів: 1012
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua