РубрикиБез рубрики

Кампанію «регіоналів» профінансують з «народного бюджету»

Методи боротьби за парламентські мандати в Одеській області, про які повідомляють ЗМІ, шокують як своєю масштаб­ністю, так і цинізмом щодо виборців.

Кампанію «регіоналів» профінансують з «народного бюджету»Плани без стратегії

Чим ближче старт виборчої кампанії, тим частішими стають полі­тичні скандали, активнішими — претенденти в депутати. Іноді виникає враження, що деякі без телекамер кроку не зроблять. Одеський інститут політичної інформації склав рейтинг згадуваності місцевих по­літиків у ЗМІ. Першість міцно захопили мер Олексій Костусєв, спікер об’єднаної опозиції Олександр Остапенко та голова Одеської ОДА Едуард Матвійчук. Трохи менше 10 тисяч згадувань зафіксовано в інтернет-ЗМІ з початку року про Євгена Царькова, Юрія Кармазіна, Едуарда Гурвіца, Ігоря Маркова, Сергій Гриневецького, Сергія Ківалова, Олексія Гончаренка.

Фактаж про методи боротьби за парламентські мандати, які використовуються, шокує як масштабністю, так і цинізмом щодо виборців. Ось лише кілька красномовних повідомлень: депутат Крук пішов у народ — «регіонали» обіцяють дітям 20 мільйонів на школу; одеських шляховиків одягли в майки «Народний бюджет» з логотипом ПР; нардеп-комуніст Царьков виявився...буржуєм-мільйонером; цинізм у підкупі виборців досяг межі — Ігор Марков роздає продпайки на сміттєвозі; прокуратура прищеплює Гурвіцу боязнь до справи Смоляра...

Однак особливий резонанс ви­кликав оприлюднений прогноз голови Одеської облради Миколи Пундика щодо очікуваних результатів виборів-2012. «На парламентських виборах ми маємо намір набрати в Одесі більше голосів виборців, ніж усі інші політичні сили разом узяті. Відсоток нас взагалі не цікавить — важливі абсолютні цифри», — підкреслив керівник одеського виборчого штабу Партії регіонів. Втім, при цьому навідріз відмовився від будь-яких коментарів з приводу виборчої стратегії місцевих «регіоналів», за рахунок реалізації якої вдасться досягти рекордних результатів. Мабуть, вважаючи, що оцінити її особливості цілком здатні й політичні опоненти.

РубрикиБез рубрики

Одеса слухала Шевченка

У день перепоховання Тараса Шевченка, 22 травня, одесити приєдналися до Всеукраїнської акції «Шевченкові читання», ініційованої творчим об’єднанням «Остання барикада».

Того дня у Києві зібралися відомі письменники, поети, музиканти і громадські діячі, говорили про актуальність творчості Великого Кобзаря, декламували його вірші, співали пісень на його слова. Нещодавно створена одеська «філія» творчого об’єднання «Остання барикада» (вона вже прославилася неординарною акцією — читанням віршів зі знаменитого балкону на Дерібасівській) організувала «Шевченкові читання» біля пам’ятника в Одесі.

РубрикиБез рубрики

...А міський голова не хоче

Уже більше як півроку тривають судові засідання щодо проведення в Одесі референдуму з відставки міського голови. Олексій Костусєв усіма можливими засобами намагається уникнути цього плебісциту і з надуманих причин відмовляє у реєстрації ініціативних груп. Про це розповіли на прес-конференції юристи Наталія Скорохватова та Оксана Добровольська, які захищають у суді інтереси одеської громади.

На черговому засіданні, яке відбулося 8 травня, стало відомо, що Олексій Костусєв відмовив у реєстрації ініціативній групі громадян, оскільки він, нібито, не має можливості переконатися в тому, чи особи, які входять до ініціативних груп, насправді є членами територіальної громади Одеси. Це не що інше як, м’яко кажучи, хитрість, оскільки у заяві поруч з прізвищами були вказані ще й телефони та адреси членів ініціативної групи, а 1 грудня 2011 року йому були подані ксерокопії паспортів усіх учасників збирання підписів (до речі, законом це не передбачається).

РубрикиБез рубрики

Пливли і Молдаванка, і Пересип...

У четвер одеські вулиці більше нагадували гірські потоки, якими стрімко текла вода. А з густих хмар нестримно лився дощ, наповнюючи ті вулиці-потоки, наче перевіряючи на спроможність міську каналізаційну систему.

Природне явище виявилося значно потужнішим, ніж комунальна господарка — у деяких місцях автомобілі були схожі на човни, що пливуть за течією. Магістральні вулиці, як-от Балківську та Отамана Головатого, затопило. На Лазарева утворилася справжня вирва (через неї тимчасово відмінено трамвайний маршрут № 11, а № 12 курсує до Старосінної площі). «Плавали» Пересип, Лузанівка... Рух транспорту припинився, сформувалися величезні затори, люди годинами добиралися додому, а декому навіть довелося заночувати у друзів чи родичів.

РубрикиБез рубрики

Двері відчинилися ширше

У понеділок на Великій Арнаутській, 125 відбулася урочиста церемонія відкриття пункту прийому візових анкет Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.

У своєму виступі Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Йоанна Стжельчик відзначила, що головною метою відкриття цього пункту стала турбота про людей, які прагнуть відвідати її країну.

РубрикиБез рубрики

За ваше право висловитися...

Шановна редакціє!

Як грім серед ясного неба — ваша реклама про Медведчука!

Ну не мені вам розказувати, ким був Медведчук, з ким і на кого працював. Це була б ціла «сага» про безпринципність, блюзнірство та непорядність. Можу якось зрозуміти позицію редакції щодо Матвійчука, хоч він, носій українського прізвища, виступає, як на мене, в ролі сатрапа північного сусіда. Але ж відверта агітація на шпальтах «нашої» газети за нього була б крапкою в існуванні останнього українського обласного видання. Але ж — Медведчук?!

РубрикиБез рубрики

За мову полилася кров

Трибуна Верховної Ради знову перетворилася на побоїще: Партія регіонів, як і слід було очікувати, витягнула з рукава вже давно крапленого козиря — «закон про мови», а опозиція стала сті­ною, щоб не допустити приниження української мови в державі Україна.

Два дні протистояння — за опозицією. Але «регіонали» не мають наміру відмовлятися від задуманого. Як заявив на бри­фінгу лідер фракції владної партії Олександр Єфремов, законопроект, найімовірніше, буде внесено на розгляд Верховної Ради на наступному пленарному тижні.

РубрикиБез рубрики

За крок до статусу «невиїзних»

У Конгресі США готується резолюція, яка закликає запровадити санкції проти президента Віктора Януковича, інших українських чиновників заради звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Проект такої резолюції (її автор — сенатор Джеймс Інхоф), за інформацією «Української правди», вже перебуває на розгляді комітету закордонних справ Сенату.

РубрикиБез рубрики

Високе мистецтво на Театральній площі

Як уже повідомляли «ЧН», 1 червня на Театральній площі під відкритим небом о 20.00 розпочнеться перший Міжнародний фестиваль мистецтв.

Високе мистецтво об’єднує людей з нашими різними звичаями, інтересами, мовами. Міжнародний фестиваль мистецтв в Одеській опері розпочинає свій шлях, щоб сприяти підтримці загальнолюдських духовних цінностей та розвитку культури. Його мета — культурний обмін між різними країнами, включення Одеси до глобального культурного контексту, залучення вітчизняного глядача до досягнень світового мистецтва.

РубрикиБез рубрики

Придунав’ю загрожує катастрофа

На наступний четвер, 31 травня, в Ізмаїлі за­планована акція протесту проти ситуації, що склалася у місцевому порту, а також проти ухваленого нещодано Закону «Про морські порти України».

Як повідомляє інформаційний портал Бессарабії, у зверненні оргкомітету мітингу до жителів Придунав’я зазначається: «У народу відбирають порти — їх просто приватизують уроздріб новоявлені «господарі життя». Наші припортові міста позбавляються податкових відрахувань, що складають третину бюджету. Наші чоловіки, батьки і сини, котрі працюють у портах, втратять робочі місця, офіційні зарплати й, у кращому разі, отримуватимуть нерегулярні подачки в конвертах».

РубрикиБез рубрики

Кінець кріпацтва в Саражинці

Справжнє визволення — це коли ми визволяємося самі. 12 травня в історію села Саражинка увійде як день звільнення від кріпацтва. Люди зібрались на збори, про що заздалегідь був попереджений сільський голова. В селі це як свято — збирається вся громада, тому збори мали відбутися на центральному майдані. Питання важливі та болючі: оренда земельних паїв і повернення майна колишнього КСП «Україна» на суму більше восьми мільйонів гривень (за теперішніми цінами!), яке, на думку селян, незаконно привласнило керівництво КСП (колишній керівник — тепер голова РДА В.М. Бабанський). До слова, саме КСП ще не ліквідоване, а майно шляхом підробки документів привласнене. Селяни вважають, що це кримінальний злочин проти громади. Люди більше мовчати не хочуть.

І тут почалося найцікавіше. Зранку в село приїхали міліціянти в кількості 10 осіб на чолі з начальником міліції. На підтримку керівництва ТОВ «Саражинка» прибув цілий десант можновладців з міста на чолі з головою районної ради В. А. Желіховським. Смішно було дивитися на цей «автосалон» із восьми автомобілів різних іномарок. Люди дивувались і задавали запитання: «Невже Желіховський не міг найняти старенького автобуса, щоб привезти більше 40 чоловік підтримки? Ми не маємо за що купувати хліб, бо нема роботи, а вони хизуються на іномарках!».

РубрикиПам’ять

Останній захисник

Байбузівка — одне з наймальовничіших сіл Савранщини. Через нього протікає гарна річка, від якої тягнеться безліч струмків — це дбайливі тутешні господарі зрошують свої городи. Будинки в Байбузівці ошатні. Біля кожного — ідеальний порядок. Поміж десятка крайніх осель ростуть величаві сосни. На галявинах квітне різнотрав’я — звіробій, шавлія, горицвіт, іван-чай та інше ароматне зілля тутешніх країв. Повітря таке — не надихаєшся. У кронах дерев стрибають білочки, виспівує різне птаство, з-поміж якого виділяється неперевершений голос маестро солов’я...

Серед цієї подарованої Богом краси Петро Федорович Рекочинський прожив усе життя. Його ноги не топтали тутешніх стежок лише трохи більше року — з березня 1944-го до літа 1945-го, коли відлунали радісні салюти Перемоги. Для всіх нас це свята дата. Можливо, Гітлер і мав технічні, наукові, дисциплінарні чи ще якісь переваги, але навряд чи в нього було стільки патріотів, здатних без зайвого слова стати на захист рідної землі, боротися за неї навіть ціною власного життя.

РубрикиБез рубрики

Одеський «десант» у Покровському

Місцева адміністрація і райрада ветеранів війни та праці поселення Покровське Ростовської області Російської Федерації нещодавно звернулася до Одеської обласної ради Всеукраїнського об’єднання ветеранів з проханням надіслати для Меморіалу Героїв землю з рубежів славної оборони Одеси в 1941 році. Це прохання було виконане. А перед відзначенням 67-ї річниці Перемоги над фашистською Німеччиною з Покровського вже надійшло запрошення, щоб одеські ветерани війни спорядили делегацію для спільних урочистостей у день 9 Травня. Знову одесити відгукнулися.

«Десант» з Одеси очолював голова облради Всеукраїнського об’єднання ветеранів, полковник у відставці В. З. Мастеренко. У Покровському українців зустрічали дуже гостинно. Організували відвідини молодіжних колективів та об’єднань, екскурсію райцентром. До речі, там на Алеї Слави гості побачили великий портрет Героя України Олексія Береста — фронтовика з групи сміливців, посланих 67 років тому встановити на рейхстагу Прапор Перемоги. Цікаво було знати, з чим це пов’язане. Виявляється, Берест після війни мешкав у Покровському, керував там районним відділом кінофікації.

РубрикиБез рубрики

Новобранці весняного призову

На Одещині у рамках призовної кампанії «Весна-2012» завершилося укомплектування команд і відправлення їх у військо.

У середу, 23 травня, з обласного збірного пункту до лав Збройних сил та інших військових формувань України було відправлено останню партію новобранців — понад 130 юнаків, які служитимуть у частинах, що дислокуються на території Дніпропетров­ської, Одеської, Львівської, Чернігівської областей та в Криму. А загалом упродовж останніх двох місяців з нашого краю в україн­ське військо та інші силові структури було призвано понад 1100 юнаків.

РубрикиІсторія

Одеський Пересип — місце козацької слави

«Чорноморські новини» вже писали про відзначення на одеському Пересипу роковин славної перемоги Семена Палія (Семена Пилиповича Гурка) над татарами. Повідомлялося й про обставини цього бою, коли 200 козаків під проводом С. Палія напали на татарський «кіш» з обозом та бранцями на «самому Пересипу», там «поклали на плацу» (тобто полі) десятки ворогів, здобули «язиків», визволили з неволі більше 50 християнських бранців, а потім переслідували залишки ворогів аж «до Очакова». Це було в кінці березня — на початку травня 1691 року. Проте вчені продовжують відкривати нові сторінки історії українського козацтва, й виявляється, що за рік до славного бою Семена Палія перемогу на Пересипу здобув інший козацький ватажок — дотепер маловідомий керівник «ватаги» Іван Ковальчук, повідомляє сайт Чорноморського гайдамацького з’єднання (http://gaidamaky.pp.net.ua).

Сучасні дослідники минувшини значну увагу продовжують приділяти археографії — пошуку та публікації не відомих раніше історичних документів. Чимало археографічних публікацій останніх років пов’язані з постаттю визначного українського гетьмана Івана Степановича Мазепи. Так, 2002-го побачило світ академічне видання — «Листи Івана Мазепи», том І, який упорядкував В’ячеслав Станіславський. Чимало документів, вміщених у цьому томі, розкривають роль гетьмана у боротьбі за визволення Північного Причорномор’я від османського панування. Зокрема, діяльність І. Мазепи щодо координації дій козацьких «ватаг» та полків у південних степах.

РубрикиБез рубрики

Липівські читання. Уже шості

Уже традиційні, шості, Липівські читання цьогоріч відбулися на початку травня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва. Провідна тема — збереження імен Івана та Юрія Лип в історичній пам’яті народу та актуалізація їхньої спадщини.

У перший день пройшла конференція та відкрилася виставка «Родина Лип в Одесі, Україні, за кордоном». На пленарному засіданні прозвучали доповіді, які стосувалися публіцистики Юрія Липи, його поетичного й прозового доробку, смислової організації творів, мовознавчих поглядів тощо. Також відбувся міждисцип­лінарний семінар (модератор — голова правління благодійного Фонду ім. Івана та Юрія Лип Галина Дольник) за участі дослідників творчості Юрія Липи, науковців із багатьох навчальних закладів різних міст України. Зокрема йшлося про жанрово-стильові особливості літературної спадщини Липи-молодшого, його етнонаціональні державотворчі ідеї, геополітичні концепції.

РубрикиБез рубрики

Добро починається з... вишиванки

У Всеукраїнського конкурсу дитячих благодійних проектів «Добро починається з тебе» ювілей – вп’яте міжнародний благодійний фонд «Україна-3000» зібрав дітей та молодь країни, щоб відзначити юних доброчинців, їхні цікаві проекти.

Фінальні заходи ювілейного конкурсу відбулися кілька днів тому в Києві. З усіх областей України на­дійшло 302 соціальні, культурологічні та екологічні проекти. Найактивнішою виявилася Одещина, яка представила 106 проектів — третину від загальної кількості. По 40 проектів подали Луганська і Тернопільська області, 27 — Полтавщина.

РубрикиБез рубрики

Інтернет для школярів. Не весь

Систему фільтрації небезпечного та аморального змісту в Інтернеті, яку розробили в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова, визнано одним з найвидатніших досягнень у галузі інформаційних технологій у світі. Цю систему оператор мобільного зв’язку «МТС Україна» спільно з ОНАЗ ім. О.С. Попова встановлює в українських школах, які беруть участь у проекті «Мобільний інтернет від МТС у школи», повідомив відділ зв’язків з громадськістю компанії.

Під час Всесвітньої зустрічі з питань інформаційного суспільства, який на вищому рівні пройшов 14 — 18 травня в Женеві, були нагороджені автори видатних ініціатив, у яких використовуються можливості інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення со­ціального та економічного розвитку. З понад 170 проектів, представлених 50 країнами, лауреатами стали 18, серед яких і розроблена Одеською національною академією зв’язку ім. О. С. Попова система обмеження доступу до нецільових ресурсів інтернету.

РубрикиАкція

Веселі старти для малечі

Нещодавно у ДЮСШ № 2 м. Одеси відбулися «Веселі старти», присвячені Дню сім’ї. Ініціаторами виступили обласна Федерація спорту інвалідів та громадська організація «Даун-синдром», а учасниками були команди згаданих організацій і спеціалізованої школи № 75.

Естафети, конкурси, потішний клоун перетворили «Веселі старти» у яскраве свято. Разом з малечею у заході взяли участь і батьки, все було справді по-сімейному. Діти з обмеженими можливостями здоров’я виявилися дуже активними, зацікавленими в перемозі.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua