РубрикиБез рубрики

Репресії не загримуєш

Після того, як 16 президентів європейських держав із 20 запрошених на Ялтинський саміт під різними приводами відмовилися їхати в Україну, Києву нічого не залишалося, як зробити «хорошу міну» при вкрай провальній грі — заявити про перенесення зустрічі.

Збагнувши, що цивілізований світ не має наміру спілкуватися з такою владою з Банкової та Грушевського, наші «уми» не придумали нічого кращого, як шантажувати Європу інтеграцією з північним сусідою (оце так стратегічний партнер, яким погрожують!), але й пішли на певні поступки — погодилися, що Юлію Тимошенко лікуватиме німецький фахівець доктор Лутц Хармс і дозволили низці іноземних політичних діячів та дипломатів відвідати ув’язнену екс-прем’єрку у лікарні.

Втім, «гримування» ситуації наразі не надто допомогло «вертикалі»: у четвер під час промови у нижній палаті парламенту канцлер Німеччини Ангела Меркель уже прирівняла Україну до Білорусі, заявивши, що у нас, як і в країні «бацьки», люди страждають «від диктатури та репресій».

«Сьогодні Німеччина і Європейський Союз живуть у мирі і свободі. На жаль, це стосується не всієї Європи, тому що в Україні і Білорусі люди досі страждають від диктатури та репресій», — цитують канцлера інформагентства, зазначаючи, що це найгостріший коментар Ангели Меркель щодо ситуації в Україні з часу ув’язнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

У німецькій пресі жваво обговорюється і ймовірність бойкоту з боку канцлера (а вона буває на всіх іграх національної футбольної збірної) фінальної частини «Євро-2012» на знак протесту проти ув’язнення Тимошенко.

Буквально вчора, у п’ятницю, до Харкова прибула президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте. Після розмови з керівництвом області литовський президент вирушила до центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» в Харкові на зустріч з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко (така зустріч була умовою прильоту Далі Грібаускайте в Україну). Після цієї зустрічі адміністрація президента Литви поширила заяву, в якій, зокрема, йдеться: «Довіра Європи до України вичерпується. Можливості для виправлення ситуації є, однак лише від українців залежить, чи скористаються вони ними, чи буде обрано шлях зближення з Європою або шлях самоізоляції... Європейська перспектива України оцінюватиметься за тим, як забезпечується право Тимошенко на отримання адекватної медичної допомоги, яким є ставлення та поводження з іншими ув’язненими лідерами опозиції, як дотримуються права людини, реалізуються внутрішні реформи...».

Відвідавши Харків, президент Литви вирушила до Києва на перемовини з президентом Віктором Януковичем.

А тим часом Перший національний телеканал, який фінансується з держбюджету, тобто з податків українців усіх політичних поглядів і вподобань, а відтак має надавати рівний доступ до інформації про діяльність як влади, так і опозиції, показав, як у нас «забезпечуються» рівні права людини — відмовився транслювати в прямому ефірі форум Об’єднаної опозиції, який відбудеться сьогодні, 12 травня, на Михайлівській площі у Києві.

Як повідомила прес-служба «Фронту змін», лідер партії Арсеній Яценюк надсилав гендиректору НТКУ Єгору Бенкендорфу лист із запитом на надання ефірного часу для прямої трансляції форуму з 10.05 до 10.45. «Утім, напередодні форуму представник керівництва Першого національного телеканалу повідомив прес-службі «Фронту змін», що в трансляції форуму відмовлено», — йдеться у заяві прес-служби.

У «Фронті змін» нагадують, що УТ-1 вів прямі трансляції форуму провладної Партії регіонів «Будуємо нову країну», збори депутатів від Партії регіонів, а також 44-й з’їзд Комуністичної партії України.

Олег СОКІЛ.

Переглядів: 683
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua